Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пон апр 22, 2024 11:59 amКиррил написа:
...Триходерма,.....Харцианум...
Тия двете са му разлопали сърцето.

Лисо, лековерни или не (потребители- клиенти), производителите правят и продавят комплекти за мулчиране.
След като прочетох мнението ти, първо бих опитал както съветваш. Евентуално бих опитал и по лековерният начин, ако първият ми се струва незадоволителен.
Пари като шума.
Andri01 - майстор
Благодаря. Аз имам в предвид при залагане на тревата и по бързото и разлагане в компоста. За мулчиране между лехите ползвам платна.
Lisko - майстор
пон апр 22, 2024 11:34 amКиррил написа:
добре да се ползва торбата, когато косиш тревата пред къщата. Ако трупаш върху останалата трева окосената, то тревата под отрязаната може да загние.
Да с торбата крайният резултат е най-красив, но ми омръзва да нося пълни торби до компоста. КОгато хвърля отстрани, почти никакъв шанс да стане дебел слой някъде и да доведе до гниене. Освен ако е първо косене и много материал.
zz_stefanov - майстор
Та имам вече електрическа. Функцията мулчиране при нея е решена като се затваря с едно 'устройство за мулчиране', разбирайте тапа, отворът за изхвърляне на тревата в ивица. Работи, прави всичко на ситен дреб, но предполагам, че райграсаджиите няма да са доволни, защото поляната леко пожълтява. Предполагам този режим е и по натоварващ машината, но нямам сравнение, защото само него ползвам, кося общинската мера пред парцела.
torbalan - Дървен философ
Ако ще се мулчира, тоест няма да се събира и изхвърля окосената трева, а ще се разпилява на место, то трябва да се коси по-често.
Казвали са ми, че не трябва да се допуска повече от сантиметър разтеж, което при топло време и добро поливане, предполага косене поне през ден, ако не и по-често.
Lisko - майстор
вт юни 18, 2024 10:05 pmtorbalan написа:
Ако ще се мулчира, тоест няма да се събира и изхвърля окосената трева, а ще се разпилява на место, то трябва да се коси по-често.
Казвали са ми, че не трябва да се допуска повече от сантиметър разтеж, което при топло време и добро поливане, предполага косене поне през ден, ако не и по-често.
Пак да подчертая кое е ключовият момент че доста хора не го разбират - ако тревата се изхвърля по допирателната, сиреч от страничната дупка, това не е мулчиране. Или поне не каквото се има предвид именно в контекста на косачките.
Когато дупката е затворена, отрязаната трева не може да излети по най-бързия начин навън а претърпява допълнително надробяване. И визуално си има огромна разлика. Това е което се има предвид.
hidrazin - майстор
Оооо...да. Мулчирането е супер.
Само дето не е съвместимо нито с добре поддържана трева и още по-малко с добре изглеждаща трева.
Боклука СЕ ИЗХВЪРЛЯ за са имате добра трева. :)
:partyman:
torbalan - Дървен философ
вт юни 18, 2024 10:38 pmLisko написа:
...
Пак да подчертая кое е ключовият момент че доста хора не го разбират - ако тревата се изхвърля по допирателната, сиреч от страничната дупка, това не е мулчиране. Или поне не каквото се има предвид именно в контекста на косачките.
Когато дупката е затворена, отрязаната трева не може да излети по най-бързия начин навън а претърпява допълнително надробяване. И визуално си има огромна разлика. Това е което се има предвид.
Мулчиране
hidrazin написа:
Оооо...да. Мулчирането е супер.
Само дето не е съвместимо нито с добре поддържана трева и още по-малко с добре изглеждаща трева.
Боклука СЕ ИЗХВЪРЛЯ за са имате добра трева. :)
:partyman:
Хидра, ти косачка робот виждал ли си да изхвърля окосената трева? Или роботите не са съвместими с добре поддържана трева?
ср юни 19, 2024 5:54 amtorbalan написа:
hidrazin написа:
...
Боклука СЕ ИЗХВЪРЛЯ за са имате добра трева. :)
:partyman:
Хидра, ти косачка робот виждал ли си да изхвърля окосената трева? Или роботите не са съвместими с добре поддържана трева?
"Недостатъци на роботите косачки

-Косачките-роботи нямат прикрепени торби, така че те ще оставят след себе си окосена трева, която може също да предпочетете да почистите след това."
https://www.choice.com.au/outdoor/garde ... lawnmowers
Lisko - майстор
Torbalan,
изрично писах - "в контекста на косенето с косачка"
Изгледай този 6 минутен клип. Трите режима перфектно обяснени от експерт.

Тема "Какво се има предвид под мулчиране, когато стане дума за косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: