Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Svetoslavoff1 - майстор
Да се допитам до уважаемите съфорумци, че нещо се триумя между двата инструмента. Преди време питах за верижния и получих от вас полезна информация и аха да посегна натам и се загледах и в саблените.
Става дума за по-малките им версии. Ще се използва [b]предимно и най-вече за кастрене на клони по овошките[/b].
Теглото е важно предвид удобство за работа с една ръка, че хамалогията натежава с годините. По този параметър мненията на хора в очарователната трета възраст ще са с по-голяма тежест :) Относно капацитета на батериите, до към час работа е приемливо, нямам декари овошки, а може да заприходя и втора батерия.
Между другото, взех в ръка куфарчето със саблен от ЛИДЛ на Парксайд, ами без батерия ми тежнее, а като се закопчае и тя...
Сабленият като че ли е по-универсален, например за нещо малко да не "стържа" с ножовката.
Верижният - верига, точене, мазане.
Бих бил благодарен за споделени мнения и препоръки!
Спортно- динамичен чичак на ааааха 57 влиза ли в категорията?
Svetoslavoff1 - майстор
вт юни 04, 2024 6:31 pmТрифон П.Трифонов написа:
Спортно- динамичен чичак на ааааха 57 влиза ли в категорията?
Ех, младост ...:) На тия години скитах по МБ и из Доломитите и хич не ми беше на ум да питам за триони :)
То и сега меракът за скитане го има, но ремаркета и тн...,всеки сам си знае къде го стиска чепикът.
Lisko - майстор
вт юни 04, 2024 6:21 pmSvetoslavoff1 написа:
Да се допитам до уважаемите съфорумци, че нещо се триумя между двата инструмента.
Миналата година си купих верижен с две малки батерии. Засега съм много доволен. Не съм отрязал безумно много клони, но достатъчно за да оценя че ако го нямах щеше да ми е много по-неудобно. Верига не съм точил засега и като гледам колко работа е свършила и колко е цената в али-то, май няма смисъл да търся инструмент и да се занимавам с точене. Типичните клони които съм рязал са били 6см и надолу, мисля че най-големият беше 12см (мога да видя после, дето се вика - за протокола).
Има "бутон" с който се цръка масло от резервоарчето към веригата.
Сабленият го взех при една промоция където даваха още един инструмент безплатно ако си купиш друг. Преди това бях искал от съседа за да режа пирони при разглобяване на дървена конструкция. След това ми предстоеше още от същия тип работа и като видях промоцията си рекох, че ще го взема и няма да безпокоя повече комшията. Не съм го ползвал за нищо друго. Мисля, че веднъж пробвах за клони, но с верижния е много по-удобно.
kr1100 - майстор
вт юни 04, 2024 6:21 pmSvetoslavoff1 написа:
....Сабленият като че ли е по-универсален, например за нещо малко да не "стържа" с ножовката.
Верижният - верига, точене, мазане.
Бих бил благодарен за споделени мнения и препоръки!
Писах преди, сега ще повторя. Миналат есен окастрих яко 2 синапки много високи / качих и снимка/
Ами качен на дървото стъпал на 2 клона с всеки крак , с едната ръка се държа с другата с верижното режа.. За всеки случай верижния е завързан с въженце за подходящ клон - за да не разпадне , ако случайно тупне долу на земята от високо. Мисля си ,че разкрачен на 2 клона , държащ се с една ръка със саблен трион нямаше да се справя. Освен това и габарита му е по-голям , а в гъсти клони ще е невъзможно боравенето.
Маслото не е проблем, преди алпинизъм мажа веригата от шишенце с остатък от моторно масло / чисто/.
А за верига си имам точило отдавна заради ел. резачки
Киррил - специалист
Аз съм се насочил към саблените. Пробвах ги, лесна работа без сложно обслужване, Теглото е поносимо и не по-тежки от верижните.
Заглеждам този: https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... cr18/34850 но батерията доста слабичка.
cholev - майстор
вт юни 04, 2024 7:17 pmКиррил написа:
Аз съм се насочил към саблените.
Това са две различни машини. Ако ще режеш клони и подобни само верижен на 20в. Той е по производителен от сабята за такива задачи 10 пъти
Кат се заклати клона на сабята ще го режеш цел ден и ще си спомняш този пост
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Рязах със саблен не-фиксирани неща... ми не е добре. За клони - верижен!
Пояснявам, по един друг начин съм в таргета :-) Нямам сила никаква:-)
Киррил - специалист
Гледам цените и комплект с батерия и зарядно, по-качествените не виждам да са под 500 лева. Дали си струва годишно да отрежеш десетина - двадесет клона ? То наистина кеф цена няма, но за любителски цели какъв трябва да е ценовият диапазон и на двата вида?
Ако взимах 8-9000, нямаше да се замислям.
Svetoslavoff1 - майстор
Лиско и градския, двама съфоруци, чиито мнения ценя много са определено за верижен за клони. Мой съсед, по-профи овощар от мен и по-възрастен ми демонстрира работа с малък саблен, но в повето случаи го държеше с две ръце. За него верижният бил много опасен, но аргументацията му нещо куцаше
Киррил, това не ми изглежда удобно за работа с една ръка, а и си тежи доста като за уж малък саблен.
Cholev, полезно за мен включване, благодаря за споделеното! А тази решетка ли, скоба ли, дето се закопчава отпред на някои саблени не върши ли работа за клони? уж един вид ги фиксирала, за да не вибрират.
Киррил, аз не смятам да "затврям" много пари за сезонна и в любителски обем работа.
n-a, нежната сила в отбора на верижните :)

Тема "Акумулаторен верижен или саблен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: