Мнения и въпроси за хола
tuninghuman - специалист
Первази на ламинат - мога ли да ги залепя с силикон?
Вместо с другите металните скрепителни елементи?

ето това съм избрал - стените са щпакловани и боядисани
ламината ще го поставят скоро - как да направя оба4е первазите?

Изображение
Emerald - модератор
Какво значение има как точно ще са прикрепени первазите? При нас практически няма клипси за первази. Всички се лепят и прибиват с малки гвоздейчета.
tuninghuman - специалист
ами значението е че са по 90 ст. бройката - ще ми трябват много , играчка са + е и 1 лв/м поставянето {нямам време да ги постажям сам

казваш лепят - със силикон или нещо друго?
Emerald - модератор
Това имах впредвид, че важното е да бъде прикрепен перваза- не е важно с какво.

При нас лепят, но лепят дървени и МДФ первази. :? Практически не съм виждала да се продават ПВЦ

Виж тук най-отгоре първото видео:

http://www.boulanger.qc.ca/guide/install/index.htm#

Предполагам, че трябва да стане със силикон. Къде ще ходи да не стане.
Niky - специалист
Emerald написа:
При нас практически няма клипси за первази. Всички се лепят и прибиват с малки гвоздейчета.
Абе друго си е. Особено с "гвоздейчета" ще хванат идеално в мазилката. Да не говорим в бетона?!

P.S. Залепи первазите с монтажно лепило. Няма да имаш проблеми.
Със силикон не е ясен резултата. За гвоздейчетата мисля, че няма смисъл да коментирам!
velsi - Почетен майстор
Не знам кой точно продукт имаш предвид под "монтажно лепило", но мога да ви уверя, че със силикон става перфектно. Дори в някои случаи е единствения вариант. При наличие на вътрешна изолация например. Това, което мога да препоръчам от собствен опит е да се маже целия перваз по дължина върху двете издадени части, където по принцип хваща клипса, а не на топки тук-там както биха ви посъветвали в магазина например.
Emerald - модератор
Niky написа:
Emerald написа:
При нас практически няма клипси за первази. Всички се лепят и прибиват с малки гвоздейчета.
Абе друго си е. Особено с "гвоздейчета" ще хванат идеално в мазилката. Да не говорим в бетона?!

P.S. Залепи первазите с монтажно лепило. Няма да имаш проблеми.
Със силикон не е ясен резултата. За гвоздейчетата мисля, че няма смисъл да коментирам!
Някога преди да изместят нормалните дървени с безобразни пластмасови первази, също се забиваха с гвоздейчета и държаха. Не виждам защо сега не биха държали, стига разбира се да е нормален перваз, а не ПВЦ. :? С пластмасов перваз не бива в никакъв случай да се прави.
masteradmin - майстор
Най важното при монтажа на подови первази е като го сложиш до стената да видиш къде тя е хлътнала и точно там да го захванеш с клипс пирон или просто да го натиснеш докато стегне силикона.
bobtosh - специалист
velsi написа:
Не знам кой точно продукт имаш предвид под "монтажно лепило", но мога да ви уверя, че със силикон става перфектно. Дори в някои случаи е единствения вариант. При наличие на вътрешна изолация например. Това, което мога да препоръчам от собствен опит е да се маже целия перваз по дължина върху двете издадени части, където по принцип хваща клипса, а не на топки тук-там както биха ви посъветвали в магазина например.
а по въпроса с махането им? лесно ли е после или?
аз се измъчих в две от стаите с тия метални клипсове.. слагах и шайби и кво ли не заради неравностите, и пак ако го шибна тук там и почва откачането и ходенето по мъките.. а откачи ли се 3-4 пъти и става изхабяване на канала за клипса и няма хващане вече :?
velsi - Почетен майстор
Честно казано все още не ми се е налагало да махам залепени със силикон первази, но не виждам откъде би могла да възникне трудност. Просто започваш от някъде и дърпаш. Най-много да падне и латекса, върху който е залепнал силикона. Ако се направи внимателно няма да има големи поражения.

Тема "Первази на ламинат - мога ли да ги залепя с силикон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: