• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 124
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
lov - майстор
Ето нещо от мене.
Оставих нещата без надзор на юнашко доверие. След големите обещания какво можел и как щяло да стане. Почти месец не смеех да ги кача щото само като се сетя какво заварих и ми падаше пердето. :x Четете коментарите под снимките. Имам още простотии дето ги бяха сътворили за 2 седмици но не ми се качват.
Малко и за технологията на лепене. Лепилото разбъркано на чорба. Опънат канап и плочките намятани отгоре и сложени кръстачките. Мизерията по тях на снимките е нищо защото в последствие друг се е опитал да позамаже нещата, да позабърше и махне колкото може лепилото от фугите. И малка подробност замазката от долу направена перфектно и на 4мм гребен да редиш колкото и да си калпазанин зор ще ги объркаш наклоните. И понеже е коридор от едната страна както се вижда оставена юнашка фуга ами от другата страна плочките изцепени за да стане същата. Рязал и с диамантината с флекса на ръка щото вероятно е нямал дъска. А в същото време съм оставил машинка за водно рязане с чисто нов диск.
За ъглите що пиша единствено правилно сложен ъгъл. Ами защото другите са сложени ама някъде на вътре и служат за арматура или щото да казваме че ги има.
Още не ми е минало макар че вече всичко е оправено. Но сега като пиша се усещам че си паля фитила.

На тоя майстор съм казал да му предадат:
Да отиде на църква, да си запали свещичка за късмет щото много бързо успя да мине в нелегалност и не го добарах. :проба:

И ако спра да пиша във форума и по новините кажат че има убит с тесла или канчок да знаете, че аз съм свършил тая работа и дано някой да се сети да ми донесе цигари в ареста.

Прикачен файл

IMG_20140630_164151.jpg Подмазване на плочка. То да беше само тази.

Прикачен файл

IMG_20140701_180218.jpg Перфектно обърната дограма. В интерес на истината запенването там е на магия. едва успях щото има няма фугата е 5 мм

Прикачен файл

IMG_20140630_161700.jpg Подовия сифон ми се пада в ляво

Прикачен файл

IMG_20140630_154036.jpg Перфектна фуга

Прикачен файл

IMG_20140630_153957.jpg Там трябва да се прави и цокъл от плочка.
lov - майстор
То повече от 5 не дава та ето снимката с правилно поставения ъгъл и още една подмазана правилно плочка.

Прикачен файл

IMG_20140630_164138.jpg

Прикачен файл

IMG_20140701_120306.jpg Единствения що годе правилно сложен ъгъл. То пък щото не замазан.
messershmit77 - специалист
Колега, станалото станало,кажи нещо за цените.
lov - майстор
Пробваш да видиш дали не трябва да ми се носят цигари :-D

Какво да кажа за цени дирят все едно съм арабски шейх и ще редят камъни ''Сваровски''. Имаше едни дето сами се домъкнаха още в началото но още като ги видях по външния вид и държането ми беше ясно че ще ги отпращам. Не че нямам още един етаж дето да се работи, ама рекох да видя от де ще им почне пазърлъка. Бях си намерил човек и му познавах работата и цената си беше договорена на 9 лв. на квадрат. За голямото помещение малко повече от 50 квадрата. Та тези убавци не се посвениха да търсят под вола теле и почнаха от 18 лева на квадрат и цоклите отделно на 15 на л/м. Замазки всичко направено на готово само да редиш. Просто им казах да затворят вратата от външната страна.
Тоя последния убавец и той беше надигнал мизата ама викам си коридор и кухня въртела по голям ще му пусна малко гювеч пък и не съм стиснат по начало. Винаги съм плащал и повече от поисканото като ми хареса работата. Нека има стимул до следващото лято щях да му осигуря постоянна работа и на още двама с него.
Е сега някои Тетевенски майстори ще стоят гладни. Щот има една приказка кат не знаеш да целуваш ръка ще целуваш дупе.
kozl - майстор
Е така се получава га мАсторите си бъркат канчетата. Кво ли ще напише водопроводчика :?
Гъзокартон или гъзобетон :?
Най-важно е тоя дето шъ дИбелира в гъзокартона да е достатъчно грамотен, за да прочете надписа през плочките :-D
todor_kynev - напреднал
ArturDent написа:
Малко черноморско строителство - Е1500/кв.м.

Личния ми фаворит - май електротехника е минал след плочкаджията - има по 2 такива разклонителни кутии в всяка баня
Прикачен файл:
IMG_8670.jpg
Тая фуга даже я пиша бял кахър
Прикачен файл:
IMG_8670.jpg

Тия работи съм ги виждал в Слънчев Бряг ако не се лъжа.
ArturDent - Почти Безобиден
todor_kynev написа:
Тия работи съм ги виждал в Слънчев Бряг ако не се лъжа.
Със сигурност си ги виждал в Слънчев Бряг, но тази конкретно е в Поморие.
Ето го http://www.helios-pomorie.com/
bulhomes2 - майстор
Нещо ми се загуби кабелната в работилницата. Бащицата е окабелявал там и рекох да му прегледам връзките, и.... аууу
Прикачен файл:
Снимка0079.jpg
Прикачен файл:
Снимка0078.jpg
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 124

Тема "Вижте и се посмейте. МАЙСТОРИ - МЕНТЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: