• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
ribnikolaevi - майстор
Здравейте,
Питането ми е за това какъв трион за рязане на Итонг да си купя. Опитът ми е следния. Ползвах един трион, който беше специално за газобетон. С него направих една стена 3,5 х 3 метра с дебелина 20 см, като в нея има прозорец 1,4 х 2,5 м. Т.е, стената е 7 м2.
После разрязах около 20 блокчета по дължина. И сега ми се струва, че трионът вече е затъпен. При надлъжното разрязване често трионът се отклонява и резултатът не е отличен, както беше в началото. Според Вас това от затъпяването ли е, или от устройството, което управлява триона? :drinkers:
Какъв трион де си купя - марка, ако знаете и ориентировъчна цена, ако може и магазин в София? А може ли за де заточи старият трион?
Нормално ли е след толкова рязане да се затъпи трионът, или съм си купил някаква куча марка според Вас?
evdoki - специалист
Здравей,
Моят е за 38 лв от Ytong магазина в София. Два етажа е построил и продължава
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
А моят опит казва, че за хоби нужди идеално вършат работа триони за 2-3лв. Ово е стАндарт.
ribnikolaevi - майстор
Къде се намира този магазин на Итонг в София?
JOUO - специалист
Аз рязах с обикновен трион за дъски или както му казват "турски трион" и много добре се режеха, цяла тераса заградих с итонгови блокчета и имаше доста рязане
Bechev - специалист
Аз ползвах такъв http://www.euromasterbg.com/index.php?p ... 4fcbc72368 и останах доволен. Работата,която свърших с него е повече от твоята.Не се занимавам професионално с това,а на принципа НАПРАВИСАМ.Рязал съм готови стени от газобетон измазани с вароциментова мазилка и шпакловани.Така,че,ако не е за професионални цели ти го препоръчвам,а решението си е твое. :-D
solo5 - майстор
n_a написа:
А моят опит казва, че за хоби нужди идеално вършат работа триони за 2-3лв. Ово е стАндарт.
дори за хоби няма читави триони за по 2-3лв на бройка :?
виж за 12-13лв се намират, предполагам че си забравил да напишеш единицата отпред
моя е 12лв, направи около 2 тона Итонг и още не е затъпен :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Имам предвид хоби рязане на итонг. Може би си зависи кой откъде пазарува.
Твоят не е затъпен именно защото е за 12, не за 3.
Обаче трилевовият като си свършиш работата просто го хвърляш. Явно не знаеш отде иде това "ово е стандарт" :lol: :lol: :lol:
svetliopi44 - Чирак...
:)
Последна промяна от svetliopi44 на пет ное 13, 2009 10:12 am, променено общо 1 път.
ribnikolaevi - майстор
Благодаря за мненията!
  • 1
  • 2

Тема "трион за рязане на газобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: