Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
zeifod - помощник
Правя разшерение на кухнята към тераса(както пове4ето хора го правят напоследък).Иззидах с итонг стените.Искам да наредя един ред итонг под тавана над мястото кадето ще е прозореца.Бихте ли ми дали съвет, как да закрепя тухлите.С дъреввена летва ли или с метална и дали е необходимо да я махам преди да сложа дограмата.
solo5 - майстор
Ще ти кажа как го направихме ние с баща ми в моята гарсониера.
Подготвихме си парчета Итонг с дебелина около 2см и ги залепихме дирекно с Каменит (зеления, с фибри)
С теракол ще е още по здраво, но просто няма нужда, отделните парчета са доста леки
masteradmin - майстор
И аз до сега така съм правил, защото газобетона е лек. Иначе самите Итонг произвеждат специални щуцове за прозорци и врати .
zeifod - помощник
Проблема е че отгоре има ръб4е от панел , които завършва с метал (около 2-3 см)Отвътре ще го доблирам с итонг 5-ца.Така основатавърху която ще се лепи итонга(7,5см) ще е 5 см итонг и 2-3 см метал.Дали ще е достатъ4но за да държи.И изобщо ли нетрябва да се предържа докато стегне?
ABel - напреднал
Абсолютно същото правих преди 2-3 седмици. Не знам дали така трябва, но реших че е подходящо решение. Виж това http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 7&start=15. По средата съм сложил метален правоъгълен профил 20/30/2.5 мм.Ако е необходимо, мога да ти постна и други снимки и разяснения

Прикачен файл

Resize of DSC00910.JPG
Resize of DSC00910.JPG (18.93 KиБ) Видяна 17328 пъти
OLIMP - напреднал
Аз се занимавам със строежи на тераси и до сега сам слагал цементови колове над презореца и после продалжавам нагоре с блокчетата.Продават цементови колове 2м./8./8 при положени е 4е терасата се гради с 10ст. блокче. Пробвал сам с дарвена талпичка обаче е неудачно после се напуква мазилката покрай дървото.
Надявам се да сам помогнал при следжащата тераса ще снимам да го покажа нагледно
solo5 - майстор
zeifod написа:
Проблема е че отгоре има ръб4е от панел , които завършва с метал (около 2-3 см)
2-3см са нищо и на нашата тераса имахме толкова
газобетона го срязохме отвън и така отвътре залепна за тавана, а отвън напарво за винкела, като преди това винкела го бях подмазал тънко с каменит
става си много здраво
не ти трябва да слагаш цяло блокче, важното е да стане като перваз, за да не е дограмата направо на винкела
zvetomil - специалист
:wink:Като слагам дограма маисторите поставят последния ред итонг/над прозореца/ след като сложа дограмата/нея я хващам с дюбели странично/.Над прозореца и до него итонга не опира в плочата на горната тераса,там слагат на последния 1 сантиметър монтажна пяна, за изолация от вибрации, па и е по-лесно.после пяната се подмазва и всично се шпаклова.Ако има теч от горната тераса покраи някои слагат от горе 25 или 30 сантиметрова алуминиева дъска с наклон на вън да отвежда теча. :roll:Уточнявам че ал.дъска се захваща с дюбели 7-8 см. навътре за плочата на горната тераса не за самия прозорец там захваната за горния краи на прозреца върши работа само като украса

Тема "Как да наредя ред итонг до тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: