• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
kol-4o - специалист
Здравейте!Питането ми е, мога ли с теракол(гранитокол,или някакъв вид лепилна смес) да нивелирам основата преди зидане с газобетон,върху съществуващите плочки(снимката).Ще държи ли върху тях-теракот са,или трябва да ги намажа с някакакъв грунд?

Прикачен файл

т.JPG
т.JPG (17.15 KиБ) Видяна 8384 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първи ред газобетон се полага върху 1-3 см цимент с пясък. Та въпросът ти отпада.
kol-4o - специалист
Благодаря!Значи трябва да къртя всичко,мислех да се размина,ама не. :?
ABEPA - напреднал
Аз го разбирам, че можеш да минеш без къртене.
kol-4o - специалист
За това става въпрос.Понеже плочките са залепени с наклон,мисълта ми беше да не ги къртя, а върху тях(че са залепени доста здраво и трябва доста бой!),с една дума да изхитрея!!!!!! :idea:

Прикачен файл

т-1.JPG
т-1.JPG (15.56 KиБ) Видяна 8340 пъти
prascho - майстор
Не виждам необходимост от самостоятелно нивелиране. Аз бих сложил малко повече лепителна смес върху ютонга и бих нивелирал самата тухла. Въпроса с плочките е малко по-сложен. Може би все пак ще е по-разумно да си спестиш хитруването и да ги изкъртиш. В този случай ще отпадне и въпроса с нивелацията защото най-вероятно ще се отстрани и долния наклонен слой на лепителната смес държаща плочките.
citrofen - специалист
Що не пробваш да изрежеш самия итонг по наклона, така, че горната му част да е нивелирана?

Ако е нужно зида/стената да е хваната здраво за пода/плочките, можеш да пробиеш дупка да набиеш вътре шиш (кебапче), който да стърчи нагоре и да влиза в итонга.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не схванах кое е проблем, върху плочка да си нивелираш цимент.
Прасчо, не давай "акъл" за повече лепилна смес между газобетонните тухли.
prascho - майстор
n_a написа:
Не схванах кое е проблем, върху плочка да си нивелираш цимент.
Прасчо, не давай "акъл" за повече лепилна смес между газобетонните тухли.
Може и да пристърже с пила единия ъгъл. Въпрос на творчество.
kol-4o - специалист
Цимент върку теракот,ще хване ли достатъчно здраво.Май ще се кърти(боша е голям,омалях от къртене,ама нейсе).Благодаря на всички.
:-D
  • 1
  • 2

Тема "Нивелиране преди зидане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: