Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
housedoktor - майстор
Ако използваме "Бръснача на Окам,т.е."най-простото е най-вероятно",все още мисля ,че е метеорит
Вероятността е 182138880000000 към 1,но друго обяснение нямам (освен планински басейнояд :))))

Прикачен файл

meteorite_Bourges.jpg
удар на метеорит в почва.
meteorite_Bourges.jpg (46.37 KиБ) Видяна 2444 пъти
bulhomes2 - майстор
Темата е интересна, но я поосрахте. Ясно е, че е било нещо, което е стпвало там много пъти, заключая от белезите по другите плочки. Интересно какво може да е било. Първата мисъл е за стълба, но липсата на други подобни отпечатъци почти я изключва.

ПП. Любопитно ми е и дали някой прочете целия пост на profi от предната страница?
marian1 - майстор
Според мен комбинация от измръзване и нееднородна смес...
bulhomes2 - майстор
Аз залагам на механично увреждане. Докторе, питай ги дали са слагали нещо често там или там да си е стояло? Мисля си за стълба, замонолитена в бетона горе, а долу да е висяща или да е подпряна на дъното с меки тапи, но едната тапа да е избягала. Това поне за началното разбиване на плочките. От там нататък увеличаването на дупката вече може да е от замръзвания и кофти бетон.
housedoktor - майстор
Не е стълба ,нито нещо подобно.Дупката се появи изведнъж пролетта .
hidrazin - майстор
Или е влязла вода отдолу и е замръзнала - калпав бетон, необъркана смес или е злоумишлено.
Като гледам и по-леките щети вляво клоня към злоумишлено. Защо го изключваш?
Бедна ти е фантазията на какво са способни хората. Ако си ходил на чинията на Бузлуджа, там всичко е
окрадено. Разбити са дори стъпалата за да се извади мрамора и са разлепени миниатюрните плчици от рисунките
по стените доколкото е било възможно.
Залагам на това, че някой е искал да си разлепи и прибере плочки. Или ти има зъб, завижда и подобни.
Пък можеше да дадеш снимка към линк на снимката с добра резолюция.
:partyman:
VLADO66 - майстор
Там си е запъвала петичките някоя уважена блондинка. :-D
marmoz - специалист
VLADO66 написа:
Там си е запъвала петичките някоя уважена блондинка. :-D
То бая уважение трябва да е било че да се продъни толкоз :-D
housedoktor - майстор
Това е станало зимата ,когато в басейна има 10-20 см . вода от дъждовете и снега ,затова изключвам версията зла умисъл,а и не виждам смисъл някой да блъска с кирка ,ако може да направи далеч по-големи поразии по вилата .След поправката вече 2-3 г няма никакви проблеми.

Тема "Не знам от какво е това....." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: