• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 31
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Тани - модератор
tgv написа:
И като обърнеш поляритета, какво става?
А според тебе какво ще стане? Какво разбираш да го обърнеш - да свържеш минуса на кондензатора с фазата , а плюса с нулата ли?
tgv - специалист
Кажи ми , защо заключваш след теб? А ако те бъзикам?
Тани - модератор
Ами преди малко ми се наложи да си променям отговора спрямо поправеното ти мнение! Не е културно да променяш мненията си , след като някой вече е писал след тебе!Аз съм сериозен! Не се бъзикам!

Не отговори на въпроса с кондензаторите!
tgv - специалист
Та какъв беше въпросът?
Тани - модератор
tgv написа:
Та какъв беше въпросът?
Кой въпрос? Ето ти последните три на които не си ми отговорил !
Тани написа:
tgv написа:
И като обърнеш поляритета, какво става?
А според тебе какво ще стане? Какво разбираш да го обърнеш - да свържеш минуса на кондензатора с фазата , а плюса с нулата ли?
Тани написа:
1.Е ТА НАЗОВИ Я ТАЗИ ЕНЕРГИЯ СЪС ИСТИНСКОТО И ИМЕ ДЕ ? ОТ ПЪРВАТА СТРАНИЦА ТИ СЕ МОЛИМ!

2.КАКВО ДОКАЗА- И ТОВА ТЕ ПОПИТАХ И ТЕ ПОМОЛИХ ДА ОБОБЩИШ?
Тани - модератор
Доста време пишеш , значи най-после ще получа смислен отговор!
ELEMENTAL - специалист
Към tgv: нито ви искам сламките, нито ви искам лекциите.Много си вярвате, ама има ли защо?
Двете тръби и електролита в у-вото ви образуват верига от паралелно свързани кондензатор и резистор.Когато течността (в случая няма да е коректно да кажа електролит) е дестилирана вода, капацитета на кондензатора е да речем 10nF.Когато, обаче към водата се добави даден химикал, който подлежи на йонна дисоциация, Er на течността пада - оттам пада капацитета, отделно заради повишената проводимост на течността (вече електролит) съпротивлението на посочения по-горе "паразитен" резистор намалява.Какво излиза?Омическото съпротивление пада, капацитета става по-малък (оттам съвсем пада и реактивния ток протичащ през веригата).
Що се отнася до поляризованите (електролитните) кондензатори - електролита не е работния диелектрик(ако въобще е възможно да се нарече диелектрик).В зависимост от типа на кондензатора, това са разните оксиди на тантала и на алуминия!
Относно обръщането на поляритета на един електролитен кондензатор - възниква пробив заради разрушаването на описаните вече оксиди.Така или иначе не виждам каква е релевентността с вашето у-во.
Нямам нищо против да се препитваме кой, колко знае, но това не е подходящата тема - не мислите ли?После, не се намираме на изпит по градивни елементи в електрониката.
За съжаление не приемате конструктивна критика от какъвто и да е характер.Виждам, че вие си вярвате на мненията, ама да ви кажа, че един човек още не сте убедили напълно(а дори и частично).Продължавайте в същия дух и темата ви ще се озове (твърде вероятно) в коша.То, там си и е мястото.
П.П.Ето ви и от мен една "сламка".Er(вода)=80,1, Еr(морска вода)=72.Морската вода съдържа калиев хлорид, натриев хлорид, сулфати и др.
tgv - специалист
Обмяната на мнения е полезно.
Тани - модератор
Отговорите на конкретно зададени към тебе въпроси също! Каква всъщност е целта ти????
fbr - майстор
Чудя Ви се на акъла, да се впрягате на tgv, който очевидно си прави та$ак . И с какво е заслужил до среднощ да седите пред компа и да му се връзвате на брътвежите. Аз не видях.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 31

Тема "ЕЛЕКТРОДНО - ЕЛЕКТРОЛИТНО ОТОПЛЕНИЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: