• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
petkov_75 - специалист
Здравейте!Малко извън темата,но не се сдържах!

Прикачен файл

Picture 064.jpg
Picture 064.jpg (230.14 KиБ) Видяна 4541 пъти
dito - специалист
Ооо, това последното сигурно са го зидали моите "майстори". Стилът им е неподражаем. Малко криво, но пък много артистично. Жалко, че съм на работа и в момента нямам снимка да покажа.
petkov_75 - специалист
Доколкото имам инфо,зидали са го "майстори" на небезизвестен циганин от Катуница,след което са ги изхвърлили от обекта!
Делян - специалист
А бе итонга горе-долу добре, но на мен ще ми е интересно да видя дали пода вътре следва наклона на покрива отдолу :lol:
в тожи случей е :
"бояджията ще го оправи"
Илиян Илиев™ - майстор
alsted написа:
Илиян Илиев™, по т.2 си напълно прав - веднж отива много мат`риал, втори път се губи термоефекта на неподвижния въздух, но по т.1 - нещо си в грешка :!: Аз поне го чувам за пръв път и ще ми бъде интересно дали някой ще го потвърди. В крайна сметка, знае ли се - човек се учи докато е жив :?
Чак сега видях и да спомена пак: Демек конеца трябва да се намира между майстора и стената. Ако стената се намира между конеца и майстора кво правим като набере височина стената?

Това имам предвид от вътрешната страна да е конеца., от към майстора с други думи.

Примерно, ако зидаш вътрешни стени на последните радове скелето ти трябва да е на височина полуприклекнал за да можеш да виждаш конеца от другата страна, а последния ред ще си е живо приключение.

То и при външните е така.
jekasus - майстор
Илиян Илиев™ написа:
alsted написа:
Илиян Илиев™, по т.2 си напълно прав - веднж отива много мат`риал, втори път се губи термоефекта на неподвижния въздух, но по т.1 - нещо си в грешка :!: Аз поне го чувам за пръв път и ще ми бъде интересно дали някой ще го потвърди. В крайна сметка, знае ли се - човек се учи докато е жив :?
Чак сега видях и да спомена пак: Демек конеца трябва да се намира между майстора и стената. Ако стената се намира между конеца и майстора кво правим като набере височина стената?

Това имам предвид от вътрешната страна да е конеца., от към майстора с други думи.

Примерно, ако зидаш вътрешни стени на последните радове скелето ти трябва да е на височина полуприклекнал за да можеш да виждаш конеца от другата страна, а последния ред ще си е живо приключение.

То и при външните е така.
Ако правиш първо стени ,а после колони и плоча ,няма как да си полуприкленал . От векове стената е между майстора и канапа . А и колко народ вече не знаят как се ползва отвес.
Тани - модератор
Само на мен ли ми се струва , че са зидали Итонга с вар?
silllveto - Майсторица
Не е вар, теракол си е.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Я събаряй и на ново :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: