• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
valentin112 - специалист
4. СКИЛ - марка от групата БОШ, купени са преди може би 7-8 години. 1998 г.
Chefo77 - майстор
valentin112 написа:
4. СКИЛ - марка от групата БОШ, купени са преди може би 7-8 години. 1998 г.
1996 :wink:
Да коригирам леко колегата GEK - не са любителски, много са си корави даже. Проблемът (за мен) е, че работят грубо.
valentin112 - специалист
За годината е така Чефо, сгреших я. А защо работят грубо? Нямам много впечатления от Скил, имам един личен перфоратор от тая марка, не отстъпва на служебния Бош, но не е товарен като Боша. По обекти не съм виждал с машини Скил да работят...та се чудя ...от 7 часов работен ден Боша "бръмчи" окло 4-5, на Скилчето как ще му се отрази :?
Gek - специалист
Chefo77 написа:
valentin112 написа:
4. СКИЛ - марка от групата БОШ, купени са преди може би 7-8 години. 1998 г.
1996 :wink:
Да коригирам леко колегата GEK - не са любителски, много са си корави даже. Проблемът (за мен) е, че работят грубо.
Не дей ме корегира. Давам пример какво значи любителски и какво професионален инструмент. Ъглошлайф BOSCH 14-125CI на 3 години, на всеки 3 месеца му се сменят четки, работи на 2 смени почти без прекъсване. Вид работа - шлайфане. Нито един ремонт до сега!
Сега ти ми разкажи за СКИЛ.....
valentin112 - специалист
Gek, автомобилите Шкода по-добри ли са от Фолксваген...не се пали :wink:
Gek - специалист
valentin112 написа:
Gek, автомобилите Шкода по-добри ли са от Фолксваген...не се пали :wink:
Не се паля. Обяснявам СКИЛ и син БОШ не е ШКОДА и ФОЛКСВАГЕН. СКИЛ е хоби инструмент и като цена и като качество. Горния пример със синия ъглошлайф е реален и не е единичен, за СКИЛ това просто е невъзможно да се случи.
Темата е доста сложна за хора, които не се занимават с това. Пълно е с подвеждаща информация, рекламни и маркетингови трикове. На мен това ми е работата (каква точно ще запазя в тайна). Пример за такива маркетингови подробности са специалните акции на син БОШ. При които акции се появяват модели на машини, които ги няма даже в официалния сайт на БОШ. Но те не са МЕНТЕТА! Пример ъглошлайф GWS 850C, синя серия, произведен в Китай, олекотен вариант, но нямащ нищо общо с титуляра GWS 8-125. Ето тук може да се каже че едното е с качеството на ФОЛКСВАГЕН, а другото на ШКОДА....
Chefo77 - майстор
Gek написа:
Chefo77 написа:
valentin112 написа:
4. СКИЛ - марка от групата БОШ, купени са преди може би 7-8 години. 1998 г.
1996 :wink:
Да коригирам леко колегата GEK - не са любителски, много са си корави даже. Проблемът (за мен) е, че работят грубо.
Не дей ме корегира. Давам пример какво значи любителски и какво професионален инструмент. Ъглошлайф BOSCH 14-125CI на 3 години, на всеки 3 месеца му се сменят четки, работи на 2 смени почти без прекъсване. Вид работа - шлайфане. Нито един ремонт до сега!
Сега ти ми разкажи за СКИЛ.....
Ще те коригирам колкото си искам. Това, че ти имаш някакво мнение не означава, че и други не може да имат такова, нали?
Опитваш се да убедиш в нещо един от най-върлите антифенове на Скил в този форум, колкото и да съм лаик. Не ги защитавам, но хайде да не ги хвърляме при Акита :wink: Нали не мислиш, че като казвам корави имам предвид професионални?
Хайде да ти кажа за един Скил - зеге, което за 5-те си години е сменило четки 2 пъти и реже като замаяно. И че аз също смених 2 пъти четки на зеленото ми Бошче (680Е), само дето Скил-а е нарязал 10 пъти повече ламинат за живота си, пък зеления още е в гаранция. Спрях да го ползвам защото взех син и, вярвай ми, нищо полупрофесионално няма в зеления на фона на синия :wink:
Да, Скил-а и зеления Бош не си приличат - Скил-а е дървен, блъска, трябва да се държи здраво, чекне дъските и при включена вентилация ми пълни очите с талаш, но е корав и мощен.
И определено не е любителски.
schuldiner - майстор
Зелен Бош не бих си купил вече по никакъв повод. Син... ами зависи от конкурентните предложения. При тежките машини, да речем, че са в тройката и ако искам надеждна техника, все някой син трябва да взема в един момент, но при по-дребните изборът е голям и ги избягвам по субективни причини.

ПП Бош ги намразих заради шибаната електроника на първата ми западна кола - голяма радост след жигулата и голямо разочарование от вечните проблеми. Знам че няма общо с темата, но лошото чувство си остава...
Gek - специалист
Chefo77 написа:
Ще те коригирам колкото си искам......... Това, че ти имаш някакво мнение не означава, че и други не може да имат такова, нали?
........ Спрях да го ползвам защото взех син и, вярвай ми, нищо полупрофесионално няма в зеления на фона на синия :wink:
Да, Скил-а и зеления Бош не си приличат - Скил-а е дървен, блъска, трябва да се държи здраво, чекне дъските и при включена вентилация ми пълни очите с талаш, но е корав и мощен.
И определено не е любителски.
Коригирай. Ама от това колкото повече ме коригираш СКИЛА по-професионален инструмент няма да стане. Ти бъркаш самия смисъл на термина ПРОФЕСИОНАЛЕН. Професионален инструмент за този вид инструменти е не толкова по-прецизен, по-ергономичен, по -удобен, по-мощен и т.н., а ПО-ИЗДРЪЖЛИВ! Това са инструменти за строитеслство и индустрия. Ти с твойто Скилче и воплите за него не попадаш нито в едната нито в другата категория. ПРОФЕСИОНАЛЕН инструмент е инструмент, който ще служи повече време, ще работи без да изгори по-дълго, ще работи в много по-тежки външни условия.
Пусни си скилчето да работи нон-стоп и засечи кога ще му изгори ротора. Гарантирам, че ще е до 12 часа, после земи и купи едно зеге син БОШ направи същото, не само че няма да изгори, а и ще трябва да му сменяш четки....
И последно, не съм ги сравнявал с АКИТА, по добри са от тях, но си остават любителска техника...
Хайде сега продължавай да ме коригираш....

В понеделник ако ми остане време ще ти постна снимка на въпросния ъглошлаиф за който говоря по-горе. Не може да се опише с думи, корпуса му вече не е син а сив, нищо не се чете, серийния номер е издълбан с поялник в корпуса за да може да се следи гаранционно, по целия корпус има следи все едно че е влачен по магистралата.....и после ти може да ми постнеш снимка на твоето скилче дето за 5 години два пъти си му сменил четки. Тогава и ти и всички останали участници ще разберът как изглежда едното и как другото.
Chefo77 - майстор
Явно не само не четеш какво ти пиша, ами даже го преиначаваш. Имам зелен и син Бош. Скил НЯМАМ, НЯМА И ДА ИМАМ.
Професионален инструмент е този, който освен надежден, е и удобен за работа. Скил-а не е удобен, но е корав. Вари го, печи го - по-професионален няма да стане, но няма и да каталяса като ментаците :wink: За разлика от него обаче, и колкото и да ми е неприятно да го кажа, зеления Бош е по-удобен, но за сметка на останалото. Пък ти ги фаворизирай - аз на черното бяло не мога да кажа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "БОШ днес -- китайско качество с немска марка и цена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: