• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
saraneron - специалист
hidrazin написа:
saraneron написа:
Има такова изделие ,наистина и работи!Трябва да го потърся в нета!Пак казвам, че не пести от активна консумация а само от реактивна , за бита е с мижав ефект! Хладилник,пералня, сушилня, миялна,там където има електромотори и то само тази енергия, която се точи от мотора а не примерно от нагревателя ма пералнята!За бита не се начислява реакт.енергия, но мисля новите електромери си я отчитат , някъде беше коментиран този казус и е във вреда на битовият клиент!Не съм се задълбавал в подробности за новите елктромери и законовите разпоредби и там измислените наредби, но те са способни на всичко и с тях могат да ни лъжат както си поискат ,даже дистанционо!
Абе ти май си станал поредния психясал истерик? Точно така. Дистанционно ти начукват още киловати и мегавати и в тъмни дебри служители на ЕРП-тата летят с лаптопи под мишница като Спайдърмени да препрограмират електромерите. :lol: Ама аз съм закачил една връзка чесън на на моите табла и не смеят да припарят!!! :prayer:
И какво ще потърсиш е мета? Тайнственото устройство за икономия дето още никой не го е виждал работещо? Няма и да го види, защото просто не работи! Схеми в нета - бол. То ако имаше такива работещи, щяха да се срещат почти във всяка къща.
Битовите потребители не заплащат реактивна енергия и тя не се отчита от електромерите за битови нужди. Затова се и наричат електромери за АКТИВНА енергия !!!
Ако толкова искаш ей сега ще ти прасна във форума една от най-известните схеми? Пък който иска да си троши главата.
:partyman:
Разбира се има начини да се излъже електромера, но те не се базират на някакво тайнствено устройство включено в контакта а са доста по-прозаични и най-важното - РАБОТЕЩИ !!! Докато не те хванат. :x
Хайде ,че задремахте http://www.blitz.bg/news/article/185598
hidrazin - майстор
Ами как няма да задрема? Сутринта имам доста работа, че ми сложиха пет електромера за контролно мерене и сега трябва да разучвам софта за да си ги гледам през компа. :?
А това не е линка който обеща. И е пълно с глупости. Препратката в цитираната статия не води до никъде, ама няма и нужда. Инкасторския терминал НЕ ПОЗВОЛЯВА никаква промяна в регистрите на нищо. Ти как си мислиш някой ще остави такова нещо в ръцете на инкасатор? :-D За каквито и да е настройки ти трябва комп (лаптоп), порт - инфраред или друг, парола и ВРЕМЕ и то ако електромера позволява това. Ама нека не задълбаваме там че е дълга и широка.
Чакам си линковте за устройствата икономисващи ток. Не за кражба. Както казах има начини да се излъже електромера и това си е кражба. Но те не са базирани на някакви тайнствени устройства включвани в контакта. :)
Не си много наясно с електромерите нали? Особено електронните. И без да се сърдиш!!!
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... -IM/F.html
http://www.analog.com/static/imported-f ... DE7953.pdf
:partyman:
saraneron - специалист
Oще на живо не съм виждал,а то хората ,които са на ти с новите електромери не са в тази тема а и се броят на пръсти.Наблягам на механичните ,защото при тях измерването става по начин, който не позволява да се отчете реактивната мощност, това си е един обикновен ватметър с часовник,грубо казано ,мери само активните киловатите и върти циферблата и става киловатчаса .Ще намеря линка за устройството и ще го пусна ,но тази инфо беше преди 1 година и съм забравил как се казва и адреса, чакам да ми го преоткрият, няма да има изненади ,някъкъв компенсатор най-вероятно на индуктивен товар усложнен с възможност за автоматично изменение на капацитета,такъв спомен имам!Към 100-150 $ но може и да греша!Щом слагаш контролни електромери значи имат твоите хора едно на ум.При теб се играе на едро, интересно как ще оспориш измерванията ако има разлика ,като по закон никой няма дати ги признае, каква е процедурата! Или са за ваша консъмация?
Junak - майстор
Вземи да почетеш малко за новите електромери, за да не пускаш линкове за малоумници и да се излагаш. Да, новите елмери могат да се препрограмират, но с една малка условност - имат фискална памет , където освен информация за потреблението пазят и много други данни, вкл. и тези за дата и час на препрограмирането. И ако отиде в лаборатория, истината ще лъсне. Така че, тези статийки си ги четете там, вярвайте им, но не занимавай и нас с глупости.
saraneron написа:
...Искам само да дърпам реактивна ,после да си я ползвам без да я връщам ,защото така ме кефи, какъв е проблемът сперед теб ,мога или немога и ако не, защо? :partyman:
Можеш, разбира се, но като я дръпнеш, и не я върнеш, вече е АКТИВНА. И плащаш :)
saraneron написа:
...Щом слагаш контролни електромери значи имат твоите хора едно на ум.При теб се играе на едро, интересно как ще оспориш измерванията ако има разлика ,като по закон никой няма дати ги признае, каква е процедурата! ...
И за това не си наясно. Ако искаш нещо да научиш, а имаш такава нужда, по добре попитай.


P.S. Един жокер - " че ми сложиха пет електромера за контролно мерене " :)
saraneron - специалист
E , как стана активна като електромерчето не я вижда ?А за фиксалната памет знам ,но знам още ,че такава има и в касовите апарати ,и от там знам още , че това на ПРАКТИКА нищо не значи!

http://www.blitz.bg/news/article/185598 Много си чел ама малко знаеш!Какво ще кажеш за това http://offnews.bg/index.php/157191/shef ... eshni-sumi За тебе глупости , за някой реялности ,изпарил се барабар с фиксалната си памет! Нормално е да не знае човек много неща,не претендирам, повече питам .Професията ми е дърводелец и чистя и кенефи от време на време,и знанията ми са за обща култура!Като не ти харесва не чети не сме във форума на БАН и не давай оценки още повече ,че като гледам си на ниво техникумче!
hidrazin - майстор
Този линк от блиц колкото и да го даваш нищо не означава. Май пак се опитваш да всяваш у хората истерия и недоверие? Всичките тези приказки са от типа на приказката - Аз да кажа че съм на,на,на... сестра ти, пък ти ходи доказвай, че нямаш такава. :lol:
Толкова ли е трудно? Попитах за линкове дето обеща - няма ги.
Казваш надписват и препрограмират през IR портовете? - Докажи! Това дето го даваш не е нищо и не струва и пукната пара като доказателство. Пък е толкова лесно и по-назад съм дал как. Слагаш си напълно законен контролен електромер, с чиито показания МОЖЕШ на оспорваш показанията на другия. И като цена едва ли ще ти легне повече от 100-150 лева. Всичките ЕРП-та предлагат тази услуга. Слагаш, сравняваш, постваш показания и се извинявам и съгласявам.
За кондензаторите и видовете енергия пък си нямаш и бегло понятие. За целта има учебници. Прочети и пак ще говорим. Същото важи и за електромерите, техните памети, начини на измерване и ....
Та докато лично не извадиш някакви ИСТИНСКИ доказателства ще те моля да не паникьосваш хората и да не им насаждаш недоверие. Политиците им стигат.
:partyman:
P.S. И този път не искай да ти се извинявам за каквото и да било!
saraneron - специалист
hidrazin написа:
Този линк от блиц колкото и да го даваш нищо не означава. Май пак се опитваш да всяваш у хората истерия и недоверие? Всичките тези приказки са от типа на приказката - Аз да кажа че съм на,на,на... сестра ти, пък ти ходи доказвай, че нямаш такава. :lol:
Толкова ли е трудно? Попитах за линкове дето обеща - няма ги.
Казваш надписват и препрограмират през IR портовете? - Докажи! Това дето го даваш не е нищо и не струва и пукната пара като доказателство. Пък е толкова лесно и по-назад съм дал как. Слагаш си напълно законен контролен електромер, с чиито показания МОЖЕШ на оспорваш показанията на другия. И като цена едва ли ще ти легне повече от 100-150 лева. Всичките ЕРП-та предлагат тази услуга. Слагаш, сравняваш, постваш показания и се извинявам и съгласявам.
За кондензаторите и видовете енергия пък си нямаш и бегло понятие. За целта има учебници. Прочети и пак ще говорим. Същото важи и за електромерите, техните памети, начини на измерване и ....
Та докато лично не извадиш някакви ИСТИНСКИ доказателства ще те моля да не паникьосваш хората и да не им насаждаш недоверие. Политиците им стигат.
P.S. И този път не искай да ти се извинявам за каквото и да било!
Малее!.Играем го нещо на обществен коректив,моля у лево!Прочети заглавието на темата!Та тя си е за малоумници, мерси за компанията!
Junak - майстор
Мдаа, смятах да водим културна дискусия, но се оказа, че си поредния малоумник, който чете и поства информация от интернет, без даже да му е ясно какво прави. И, моля ти се, не обиждай дърводелците. Чак толкова тъпи дърводелци няма. Айде, към тоалетните и със здраве. Аз бях до тук. :)
saraneron - специалист
Отивам да рендосам една млада дъсчица ....,за курника.Имам 5 щастливи кокошки и един гаден петел. Гаден, ама гаден ,много рано сутрин ,кукурига и буди махалата! Като ги пусна сутрин животинките ,първо петелът се наяжда до насита, и чак след това кани кокошчиците и те да похапнат! Май ще му резна шийгуня скоро!Не ти се сърдя за обидните думички,и за кенефа, като свърша с рендосването тръгвам натам ,това ми е работата в края на краищата и не се срамувам от това.Гадно е, че си загубих времето, докато разбера ,че съм попаднал във форум , където си мерят пишките , ама на някой по презумпция са по,по-най!Забравих да кажа ,защо са щастливи гадинките,/и без задни мисли ,моля ,имат си петльо все още за тази работа ,като му сипя от виаграта на дядо и миличките ги прави кривогледи/....... щастливи са защото ги топля с една кондензаторна батерия ,1 фарад/ щях да пропусна да ти се похваля ,че диелектричните загуби , на които държиш, може и да не си бил ти,извинявай ако съм те набедил ,са толкова малки, че 3 дни стои заредена на фул и си паля колата с нея вместо с акумулатора!/ , зарядът се управлява през як тиристор ,управляван фазово, бушона подсилен, че все гореше, електомерът подрипва ама държи, времереле на ОУ ,после през комутатор се подава на нагревателче , около 300 вата.Нямам идея реялно колко дава като топлина! Интервал 4-5 секунди!Познай дали горкото електромерче отчита? И аз съм до тук! Бъди най-вече здрав ,другото, което ти липсва ,надявам се, ще си дойде с времето!И да знаеш,по-сложното от слаботоковата техника е силнотоковата/все пак говорим за сила , кило и нагоре, ватове ,волтове ,ампери/,после по сложност идва топлотехниката/ има и сила и жега понякога много/и най сложното е ДЪРВОДЕЛСТВОТО! Няма да те питам как се рендосва чеп,спокойно!Наистина ,няма прост дърводелец!Е, пропуснах себе си! Mа и аз съм един дърводелец, да не ти влизам в къщурката!Я марш към кенефа! :toimonster:
Последна промяна от saraneron на чет дек 19, 2013 4:14 pm, променено общо 1 път.
nikolovvd - майстор
Електронните електромери се манипулират. Доказано и показано от медиите. Как, вече е друга тема, която едва ли ще се обсъжда в този или който и да е форум.
Преди години показаха един шуменски инженер, който бе разбил кода на предплатените карти за улични телефони и бе направил така, че след като парите в нея свършат, да се самозареди. Е, полакомил се, започнал да ги продава и така го хванали.
Преди години, стоейки на опашка пред транжорна ми звънна мобифона - Nokia 150 с 15 см антена. Докато го откачах от колана (тежеше 520 грама като полицейска радиостанция), погледа ми попадна върху дисплея на електронната везна, който бе полудял. След като приключих разговора, показанията му се нормализираха. Предполагам на този принцип се манипулират и електромерите, но как точно много малко хора знаят, а половината от тях се опитват да елиминират тази възможност.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "икономия на ел. енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: