• 1
  • 2
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
shotik - майстор
Реших преди седмица да разкрежа стъклата на колата с антилед

Изображение

но как да го направя като той беше замръзнал !?!?
Изображение

ето му и етикета

Изображение

и сега виждам ,че е бил годен до 2004 г ,което съм пропуснал да видя като го купих преди три месеца! :? :wallbash:

Но дори и така да е какво има да му се развали за да замръзне ?Освен ако е имало някакъв алкохол ,който по някакъв начин да се е изпарил ?
:afraid: :verzweifelt:
Но ще взема да му сипя от някакъв алкохол и тогава :sauf:
Justy - майстор
...Но ще взема да му сипя от някакъв алкохол и тогава ...

Шотик, и купешка ракия ми е замръзвала :? Та, виж с нещо друго :wink:
shotik - майстор
Justy написа:
...Но ще взема да му сипя от някакъв алкохол и тогава ...

Шотик, и купешка ракия ми е замръзвала :? Та, виж с нещо друго :wink:
Ами под алкохол аз разбирам и ползването на спирт за горене и вероятно с такъв ще подсиля
Justy - майстор
Какво предлагат колегите от офроуд форума http://forum.offroad-bulgaria.com/archi ... 30703.html
:idea:
shotik - майстор
Вероятно ще ползвам това от форума ,който ми показа:

Просто и ясно:
1. 1л. Етилов алкохол 96%
2. 2л. дестилирана вода (зимата), 3 литра - за лятото.
3. Всякакъв течен препарат за миене - 1-2 мл./л. течност
С тази рецепта карам много години. Ако имам желание - слагам и някаква евтина наливна миризма. Но при всички положения - груб филтър за бензин на тръбопровода!

Спирта разтваря мазнините (размазаните буболечки), а "сапуна" ги отмива.
inspo - майстор
само да попитам , каква е цената на 1л етилов алкохол ?
Не излиза ли скъпо ?
Тази зима си купих течност за чистачки 2л за 1.98 от Алати (Варна)
Няма грижи и не се занимаваш е експерименти .
ArturDent - Почти Безобиден
Съсед днес ми се похвали пък със следното - купил си добавка против замръзване на нафтата (дизела), но забравил да я сложи. Нафтата така и не му замръзнала но добавката станала на камък ;)
Steelmen - помощник
Наистина има изобретени много "добавки" за печалба на някои "производители" и търговци, но лошото е, че се откриват едва след закупуване. Затова е добре да се споделя горчивия опит. Поне други да не се минат да купят.
lov - майстор
Преди няколко години видях замръзнал антифиз концентрат. И то закупен от реномирана верига бензиностанции. Добре че колегата не го беше налял веднага ами го оставил в багажника. Пихме по кафе и рече да ми го покаже след това и ебати шока като извади шишето.
bjohnev - специалист
Винаги ползвам собствена течност Етилов спирт:Дест. вода 1:1. Замръзва под минус 40 градуса.

Размразяване на лед от прозорци - шише-спрей от препарат някакъв пълно с чист спирт.

Лятото мухичките по стъклото се разтварят най-добре с амоняк, тъй като разлага хитина! (спрейовете за почистване на стъкло и прозорци съдържат около 5% амоняк...)
  • 1
  • 2

Тема "замръзнал антилед за стъкла !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: