Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
hidrazin - майстор
Фалшиво масло Deutsche Markenbutter

Аз лично не знам до кога ще галим по главата "бизнесмени" престъпници и няма да ги вкарваме в пандиза?
Глобили двете фирми с някакви си 309 000 ЛевРо (общо).
Боли ги оная работа. Това е цената на 2-3 нови, читави автомобила...

Тея си попадат направо в Чл. 211 от НК :
наказанието е лишаване от свобода от три до десет години. Съдът може да постанови конфискация до една втора от имуществото на виновния
Щото не им е за пръв път... Нагли.
:partyman:
MamaMy - майстор
То това масло някога било ли е истинско? Също както и Ириш бутер и подобни. Това по дифаут си е измама. Заслужават да ги скъсат от дела. Да ги вкарат в панделата и докато не изядат всичко което са забъркали никакво излизане.
hidrazin - майстор
пон юни 22, 2026 10:42 pmMamaMy написа:
Да ги вкарат в панделата
Тук се крие ключът за бараката...
Като вкарат там 50-100 "бизнесмена" и ще видиш как всичко ще си дойде на мястото...
Включително и цените дето у нас са много по-високи от по-голямата част на ЕС.
И не е само това. За тези невероятни цени ти предлагат невероятни ... боклуци.
Сурогати някакви...
:partyman:
kozl - майстор
Трябва наказания и за дистрибуторите, магазините.
Иначе ще се продава всеки фалшификат, докаран в магазина.
То тва като нотариусите на Али Баба.
Пардон Баба Алино :-D
resistbody - майстор
вт юни 23, 2026 7:33 amkozl написа:
Трябва наказания и за дистрибуторите, магазините.
Иначе ще се продава всеки фалшификат, докаран в магазина.
То тва като нотариусите на Али Баба.
Пардон Баба Алино :-D
Магазина и дистрибутора как да знае какво има в опаковката ? То се продава за истинско от производителя... на опаковката пише краве масло масло..
Това е едното предлагано от Клас Фууд
Изображение
kozl - майстор
вт юни 23, 2026 7:49 amresistbody написа:
вт юни 23, 2026 7:33 amkozl написа:
Трябва наказания и за дистрибуторите, магазините.
Иначе ще се продава всеки фалшификат, докаран в магазина.
То тва като нотариусите на Али Баба.
Пардон Баба Алино :-D
Магазина и дистрибутора как да знае какво има в опаковката ? То се продава за истинско от производителя... на опаковката пише краве масло масло..
Това е едното предлагано от Клас Фууд
Ще намери начин ако има наказание. За мен волно или неволно е съучастник без отговорност като такъв :?
nikolson - майстор
Подозирам, че това не е пакетирано в България, но няма да разберем нещата докрай, защото поръчката е изпълнена.
hidrazin - майстор
Баш в Булгаристан си е пакетирано.
Ако някой се вгледа в основната опаковка - оная жълтата...
На не НЯМА НИКАКВА информация какво има вътре. Само тегло и надпис Deutsche Мarkenbutter.
Всичката информация за съдържането и други атрибути е САМО на допълнителната хартийка от евтин принтер.
На нея мое да пише какво ли не... :lol:

Дори в Турция на опаковките за масло, сирене ... има ИЗЧЕРПАТЕЛНА информация за съдържание и друго...
И не е на листче от принтер а оригинален етикет от производителя.
(Имам в хладилника кутия 1кг сирене от Турция. Искаш ли да ти го снимам? От всички страни) :rock:

Абе просто си е поредната бУлгарска мушенгия. И не е за първи път...
Двете фирми са се опитали да "размият" отговорността за да не ги таковат...

Бааа... Ти какво предлагаш в случая бре?
Собствениците на двете фирми да ги:
- Наградим с Орден Стара планина
- Да ги пратим за поне 5 години в Белене или подобно място?

Има и 3-ти вариант. Да ги пратим на Малдивите за месец на ТВОИ разноски... :-D

:partyman:

Тема "Мащабна измама с фалшиво масло Deutsche Markenbutter" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: