Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Не мога за сравня, зелен БОШ не съм пипал, но ЧЕФО казва, че добре работел с него.Линеала като се резтегне е стабилен, той е горе-долу на принципа като на ДЕВАЛТ.Добре е, като си вземаш такъв тип машина, да можеш да я видиш на място и да я пробваш как е.Иначе аз нямам такъв циркуляр, рядко ползвам и ако ми потрябва, имам ръчен сложен на плот. :lol:
Buliviv - специалист
На моя PTS 10 съм направил някои подобрения, копирани от "Yotube".
Едно от тях е именно решението за ограничаване на стружки и прах. Има предостатъчно клипове.
Прерязъл съм разликнавищия нож на около 5 мм по надолу от размер за 250 мм диск. Така мога да правя съвсем спокойно канали.
Изработил съм си някои буталки и приспособления за безопасна работа и точно подаване на материала.
Като допълним и каретка / която смятам да модернизирам/, се получава добра и функционална машина за хоби дейности.
П.П.: подчертавам за хоби. Позволявам си коментар , защото не си вадя хляба с това и изискванията към машината, като надеждност и експлоатационнен период са различни от професионалните.
Цените също :-D
holi_jolie - помощник
Имам въпросният ШЕПАХ HS105 от няколко месеца.И при мен дилемата беше ПТС 10 или ШЕПАХ HS105,но взех Шепах.Двете машинки за почти еднакви,боша има каретка,която при шепаха липсва,но пък мотора е малко по-мощен(2000w срещу 1400w на боша),при мен това наклони везните към шепах.Просто реших,че каретка ще мога да си изработя.А относно машинката не си мисли,че ще я вземеш и веднага ще можеш да я ползваш прецизно.Трябва да си я пипнеш тук там.Първото което махнах е стойката и диска с който идва,след това малко си поиграх с линеала и плота за да имам прав и успореден срез,а за напречните разрези си направих шейна.Ъгловият ограничител си е като без него.Като цяло на мен ми върши работа като за хоби дейности.Това е от мен,ако имаш въпроси питай.
offvt - специалист
Колега защо махна стойката и диска?
Ще се пренася постоянно, защото може да изчезне и колелата ми
харесаха. Дали плота е достатъчно стабилен за тези упражнения?
От Еди разбрах е алуминий, масивен или ламарина!?
Благодаря!
holi_jolie - помощник
Стойката я махнах защото беше много нестабилна,напрвих си шкаф на колеца и монтирах циркуляра от горе-мястото ми е кът.А диска го ползвах само до като пристигна другия който си бях поръчал(Фрюд).Двата въобще не могат да се сравняват,препоръчвам ти и ти да го смениш с някой по-читав.Плота е алуминиев и става.Абе за тези пари толкова.Не очаквай чудеса,но пак казвам като се пипне тук там ще ти върши работа(доволно прецизен),поне на мен ми върши.Държа да подчертая,че не работя професионално а само домашни хоби дейности. :wink:
offvt - специалист
На мен за хоби ми трябва. Сега ползвам ръчен циркуляр(от първите лидълски) монтиран
на плот от водоустойчив шперплат и трудно докарвам прав ряз.
За сега ШЕПАХ ми е фаворит, очаквам и други колеги да споделят.
Благодаря!
Chefo77 - майстор
Ще използвам на колегата темата, в която съм писал и аз, с моята си драма :)

Както знаете, аз съм паркетчия.
Та - имам 3 настолни циркуляра - един Bosch GTS 10 J, един Einhell TKK 1000 и един TopCraft TTS 205/1000. Големият е ясен, страхотна машинка, но е 27 кила. Вторият също е много приятна и лека твар, която използвам основно за дебели ламинати (преправил съм го малко и го храня с евтини Райдърски дискове с 60 зъба на принципа свърши-хвърли). Третият всъщност е Ферм, но от по-холандската серия, доста време го ползвах за основен (и подозирам ще да е перфектния за драмата ми), но преди 3 години му дадох мотора за смяна на спирачки и ... някъде се загуби тоя мотор :lol: :lol: :lol:
Искам да си взема немного голям, що-годе мощен и що-годе лек циркуляр, който ще се използва основно за малки обекти (15-20 м2) и ремонти. Einhell-чето е 1000 вата, но е слабо за паркети, особено ако са 20+ мм и/или една идея по-дълги дъски.
Искам циркуляр, който да е над 1200 вата, но под 17-18 килограма и с такова качество, че да не го разглобя с някоя голяма паркетина или дръжка на лопата, защото ме е ядосал (случвало се е).
Колега има отзиви за Schepach HS80, който изглежда много прилично на снимка и ... дотам - ужасни ламарини, ужасно прахоотвеждане, а стартът му е кошмарен. Аз днес огледах Einhell TC-TS 2025, който е 1:1 с Атика-та от темата - нещо не ме кефи, честно :)
Най-малкият син Бош (635-216) е супер отвсякъде, освен по тегло - 22 кила - за 5 килограма разлика не си заслужава да купувам и нося него, вместо големия. Освен това е по-къс от големия (идеално), но доста по-широк от него... отново безсмислено.

Та - ако някой има предложение, ще съм благодарен :)
Buliviv - специалист
Конкретно не мога да дам мнение за въпросния Einhell TC-TS 2025, но от моя опит и лични впечатления съм достигнал до един извод - всичко под бош, макита, девалт или стара истинска машина е почти безмислена покупка.
То изброените марки в последните години ги направиха кекави и нямат нищо общо със старото качество, та какво остава за другите.
Не мога да отреча, че съм слизал и под чертата на тези марки и в 90% от случаите след това поправям грешката като купувам нещо свястно и така ми излиза почти дубъл като пари, ама пусти "Ганьо".
Chefo77 - майстор
Въпросният TC TS 2025 е всъщност Атика-та от темата.
А изборът ми би бил много по-лесен, ако споменатите марки имаха по-леки модели, дори и в хоби сериите си. Най-лек от всички "табели" е най-малкият Бош, 22 килограма.
Накрая ще взема един комбиниран GTM 12 JL - поне ще знам, че ще имам и бърз напречен срез. :cry:
EDI - майстор
Погледна ли акумулаторните.Девалта не е ли подходящ или Милуоки примерно.Не са леки, но съм ги виждал в работа.

Тема "Циркуляр Атика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: