Всичко за дърводелството
bluelemon - специалист
Ами искам да направя тази подложка от картинката. Имам дъските, само че са правоъгълни. Въпроса ми е как с налични средства и ако може разбира се да направя заоблянията в четирите края и отворите с овалите. Като инструменти нямам кой знае какво :) Значи имам бормашина и евентуално мога да си взема някакви свредла или боркорони за дърво и там разни пили имам и т.н. Абе кажете как най лесно ще стане тая работа. 10x

Прикачен файл

daska-za-mivka.jpg
daska-za-mivka.jpg (15.27 KиБ) Видяна 4336 пъти
masteradmin - майстор
Вземи зеге от някои съсед, взимаш една стъклена чаша и чертаеш с молив закръгленията. След това с зегето по молива режеш внимателно след това шлаифаш и готово. Добре е да попиташ за по тънко ножче за зеге с вътрешен чепраз струва около 1 лв. УСПЕХ
bluelemon - специалист
master мерси ама виж аз като не съм дал размери и съм те объркал. Това нещо ще е се рамери някъде около 40/40см. и отворите ще са малки. Виж за външните закръгления мисля че ще стане с чашата. А вътр дали ще мога с по голямо свредло или някаква фреза за дърво на няколко пробивания да докарам положението. А без зеге има ли някакъв начин?
Тани - модератор
Това нарисуваното няма никакво практическо приложение! Помисли какво ще стане , ако хванеш дръжката и се опиташ да вдигнеш подложката :-D :-D , иначе става с всякакви подръчни инструменти , но за да стане бързо и качествени ти трявва зеге! И трионче за него с вътрешен чапраз , за да не се налага да пилиш после! Дори да ползваш боркорона , ще ти трябва пак зеге са да прорежеш между отворите!
bluelemon - специалист
Ок значи ще търся зеге :-D пък чертежа е правен набързо и съм искал да покажа горе долу за кво иде реч :?
laary - специалист
bluelemon написа:
Ок значи ще търся зеге :-D пък чертежа е правен набързо и съм искал да покажа горе долу за кво иде реч :?
Няма проблем да я вдигне защото от средната дъска крайчетата нищо не ги държи.
velsi - Почетен майстор
Хубаво сте го посъветвали, но ако никога не е работил със зеге има голяма вероятност да окепази нещата! Аз бих направил няколко отвора с подходящ диаметър и после с обла пила за дърво (ако има). Ако няма, става и с подобна за метал, по-едра, но ще става чувствително по-бавно. Накрая естествено шкурка. Първо по-едра, после по-ситна....


PS Какви неща съм правил с пила и ножовка само.... ще ви се вземе акъла...
masteradmin - майстор
Е всякога има пръв път. А колкото до зегето много хора го ползват за рязане на дъски, за подкъсяване на врати за какво ли още не. А чесно казано то служи само за овали и рязане на кривини, но в никакъв случаи за прави линии.
С 2 думи зегето е само за такива отвори. Забравих да напиша че в ъглите се пробиват дупки с бургия с възможно най голям диаметър. И така се започва като вкараш ножчето в дупката.
bluelemon - специалист
Ок мерси на всички. Уикенда ще видим кво ще стане само да ми остане време :)

Тема "Малко помощ за едни заобляния." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: