Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Може да се оправя усукана дъска, но все пак зависи и за какво ще я ползваш ако имаш една скрита страна :), се правят отпускащи разрези с циркуляр и после се слагат кръпки :) ето едно клипче [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HdxN-M39UdY[/youtube] след 15-тата минута някъде е даден метода. Изгледай го цялото де ако имаш желание, доколкото схващам тоя пич с това си вади хляба :).
cvetomir_77 - специалист
1. Докато гледах клипа, като го видях как прави разрезите на дъските отдолу и избухнах "Е.ах го в майстора". В следващия момент се сетих за вица дето майстора е все от е.аната страна - Ако е добър майстор всеки казва за него: "Е.ах го в майстора", ако е калпав майстор всеки казва за него: "Да го е.а в майстора".
2. Много мразя това клепане с четка. Колкото и да се слива лака, винаги остават следи от четката или някой косъм от нея.
3. Като цяло - явно човека е майстор :). Ама истински. Не от онези дето ги изброих.
4. Извинявам се за спама, ама ми дойде от вътре :finga:
Lisko - майстор
И аз го изгледах целия и докато дърводелстваше всичко ме кефеше. Но като наклепа тая боя, направо съсипа хубавата изработка. Въпрос на вкус.
miro-penchev - специалист
griffin написа:
Може да се оправя усукана дъска, но все пак зависи и за какво ще я ползваш ако имаш една скрита страна :), ... се правят отпускащи разрези с циркуляр и после се слагат кръпки :)
Мерси, добра е идеята, слагам си я в торбата с хитрости :) , за да я ползвам в други случаи. В случая не ми е приложима, че и двете страни се виждат и трябва да са чисти, а и нямам по дължината дъски, които да изпънат огънатата.

В случая за една талпа/дъска (че не знам за тази дебелина, кое е правилното :) ) мога и нова да си взема, като ще съм по-внимателен при избора, че търговците веднага гледат как да разсеят такива шарани като мен и докато се усетя ми пробутали разни които не съм ги огледал :lol:
EDI - майстор
В България избора на материал определено си е проблем.Особено пък в Ямбол, да не говорим - според мен има едно местенце /може и други да има/, където има добро предлагане на добър материал, но повечето неща трябва да си ги поръчаш и да чакаш.Затова си купувам по ИНТЕРНЕТ, и което е интересното, ми идва по-евтино :lol: .И аз преди години съм купувал неподходящ материал, всеки е минал през това.Най-добре е човек да си има място за складиране на определен запас дърво - 0,5 - 1 кубик да речем, което да си съхне бавно по правилата, ама няма място.
miro-penchev - специалист
Точно за съхненето при домашни условия съм се замислил последните дни, но още не съм проучвал въпроса, място засега имам :) , макар че "гаражоработилницата" май идва влажен и не се проветрява добре, сигурно едно навесче навън трябва да си спретна, но първо трябва да се образовам малко за съхненето :)

А откъде "по интернет", че аз няколко сайта уж за поръчки online намерих, но нито един не ставаше.
EDI - майстор
Доста неща от КИМИ си купувам - http://shop.woodbulgaria.com/category/5 ... otove.html плотове, дъски и други такива.Материала е добър, хората са разбрани.Може да си купиш чрез магазина, може да им се обадиш, може по имейл, всякак става.
mavryt4o - майстор
EDI написа:
Доста неща от КИМИ си купувам - http://shop.woodbulgaria.com/category/5 ... otove.html плотове, дъски и други такива.Материала е добър, хората са разбрани.Може да си купиш чрез магазина, може да им се обадиш, може по имейл, всякак става.
Еди аз си харесах от тази фирма дъски 2000 на 9,5 на 3,8 4 странно рендосани за маса и пейки за верандата излиза до колкото сметнах около 380 лева за кубик излиза ми исапа но материала сух ли е?дали ще ми свърши работа мога ли да поръчам или някой ако знае пловдивска фирма с такъв материал?
EDI - майстор
Сух е мaтериaлa.Зa Пловдив питaй ZEDYCUS, нямa нaчин дa не знaе. :-D
miro-penchev - специалист
Аз нещо друго яче го сметнах кубика, но може и заради виното да е :lol: :partyman:

Тема "Моля за съвет - подбор на подходящ материал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: