• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 83
Всичко за дърводелството
markov_75 - специалист
Хубава машинка си показал,ама не е за мен.Ще си набутам паричките в БЕРНАРДОТО-то на ДИКАР КОНСУЛТ,пък каквото стане,дано да е с късмет.
sto64 - специалист
В ebay има някакви щрайхмуси на сносни цени. Напиши thicknesser и ги разгледай ако искаш.
profesionalist_wood - майстор
Най-доббре е на изплащане да се купи машината :?
smaili_73 - напреднал
Имам от две години абрихт щтраймус марка Зипер от фирма Дикат Габрово работи
идеално за сега само нетрябва да работи продължително време едно , че двигателя е четков и другото което загрява малко повече веригата и ремака незнам дали е фабричен дефект или е нормално но гледам данея претоварвам.
sinbor - специалист
[quote][/quote]
Сега видях темата.Ако мога с нещо да помогна машината на първата снимка от темата имам вече втора година, направил съм доста неща с него врати кошери и какво ли не. През лятото ми изгоря ротора и срещу 100 лева го пренавиха в елком Пловдив. Машината общо взето е добра за цената си 220 Е от Ebay. Доста бърза е скоростта на подаване на материала, ако се движи по-бавно ще работи по-добре. Има много подобни машини, може би най-добрата е на Metabo, но е 3-4 пъти по-скъпа от тази. Най-добре е да се търсят чугунени машини макар и на по-висока цена това е съвет от мен.
griffin - майстор
Колега не знам дали още търсиш нооо
ето два линка това са само щтрайхмуси
http://www.axminster.co.uk/jet-jet-jwp- ... rod365273/
http://www.axminster.co.uk/axminster-ax ... rod801596/
това са китайчета но хубавото е че сайта доставя и чаркове ако нещо потрошиш.

Аз лично имам копие подобно на Шепарда който си дал в началото, оригиналните му ножове са отвратителни затъпиха се за отрицателно време но на машината монтирах дебели ножове 3мм(оригиналните са 1,5мм) от някакво франсе по поръчка и с тях е изтребител. Имах проблеми с блокирало колело на предавката за водещите валове и влседствие на това замина единия ремък но си поръчах нов от тия axminster те имат сходна машина или поне имаха де сега пак ще я потърся но не я виждам в момента в каталога им.

Иначе за точност върши работа машината за непрофесионални цели :-). Мотора не трябва да го оставяш да работи прекалено дълго малко посвирва но с лек тунинг :-).
Моята машина беше 400 кинта марка TITAN на Bricodepot
http://www.bricodepot.fr/dissay/node/1188224 това е мойта.
Шепарда и подобна конструкция има поне 10 марки които съм виждал почри няма разлика между тях като механика и конструкция поне от това което съм успял да видя де :-)
Огледай английските сайтове както и амазон UK, доста от тях може да ти пратят продукта до БГ вече с митниците не знам как е тука при мен пощата ми доставя кашона до нас :-).

Успех :-)
nikolson - майстор
Определено всички са еднакви. Джета се продава в Европа от швейцарска фирма, май ги има и в България. Всъщност цената на Аксминстъра е със стойката, значи може да се вземе по-тънко без нея, и заради транспорта. Гледам хубав, мощен мотор- 1,8кВт. Митница вече не се минава.
profesionalist_wood - майстор
nikolson написа:
Определено всички са еднакви. Джета се продава в Европа от швейцарска фирма, май ги има и в България. Всъщност цената на Аксминстъра е със стойката, значи може да се вземе по-тънко без нея, и заради транспорта. Гледам хубав, мощен мотор- 1,8кВт. Митница вече не се минава.
И коя е швейцарската фирма?
profesionalist_wood - майстор
smaili_73 написа:
Имам от две години абрихт щтраймус марка Зипер от фирма Дикат Габрово работи
идеално за сега само нетрябва да работи продължително време едно , че двигателя е четков и другото което загрява малко повече веригата и ремака незнам дали е фабричен дефект или е нормално но гледам данея претоварвам.
Това не е нормално,няма ли отвори някъде та влиза въздух? на щрайхмуса винаги след работа я отварям и чистя веригата от прах и сипвам масло,защото загряването може да прецака водещото колело ако е от алуминий който се деформира от високата температура.Ролката може да се скъса ако е много топла и става еластична.Можеш да прикачиш към машината някакво вентилаторче със силна струя на издухване да се охлажда.Или пробий на капака повече дупчици с бургия ф10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 83

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: