Всичко за дърводелството
nobreak - специалист
m_markovski написа:
Металната и дървената конструкция минават лесно документално ако са преносими.
Както каза един колега в съседна тема - за българина консултацията със специлист е най-безполезното нещо, време и пари на вяъра.
Дерзай!
Дерзая аз....на специалист преди 6 години платих 1800 лева за едно проектче за една допълнителна стая към къщата и като започнаха да я строят се оказа, че има куп недосмислени неща...Отидоха още около половината на тази сума друг специалист да пооправи нещата...Та по въпросите за гредите. Как е по добре да се анкерират за бетона посредством планки или да се пусне примерно една по тънка, гредите да се хванат за нея и тя да се анкерира към бетона?
ktamen - специалист
Дървото не може да стъпва на бетона, и на плнките не може да стъпва. Правят се метални стойки по няколко сантиметра и дървото стъпва на тях. Не я прави от дърво, няма да се справиш.
Питай някой картонджия, толкова малко помещение може да е изцяло от картон и профили. Ако е майстор от картон ще стане най-евтино и най-качествено.
Така или иначе явно нямаш абсолютно никакъв опит в строителството. Ще излязат много проблемчета дето сега изобщо не подозираш за тях. Примерно цялата конструкция ще се отлепи от къщата след две години.
Потърси читав картонджия.
nobreak - специалист
ktamen написа:
Дървото не може да стъпва на бетона, и на плнките не може да стъпва. Правят се метални стойки по няколко сантиметра и дървото стъпва на тях. Не я прави от дърво, няма да се справиш.
Питай някой картонджия, толкова малко помещение може да е изцяло от картон и профили. Ако е майстор от картон ще стане най-евтино и най-качествено.
Така или иначе явно нямаш абсолютно никакъв опит в строителството. Ще излязат много проблемчета дето сега изобщо не подозираш за тях. Примерно цялата конструкция ще се отлепи от къщата след две години.
Потърси читав картонджия.
За дървото знам, че не стъпва директно на бетона, както и не се бетонира. Знам за п образните планки, които се правят, но съм виждал и друг вариант, при който гредите са стъпили на една хоризонтална, която е анкерирана за бетона с някаква изолзция помежду им, та за това питах. Това за картона съм го мислил и него, защото с него имам повече опит, но ще видим. По принцип не съм майстор, но не съм и някой с ръцете отзад и каквото започна го завършвам на мен да ми хареса....Сега през почивните дни ще посмятам с по тънки метални профили как ще ми излезе и ще видя да драсна някоя скица.
Последна промяна от nobreak на пет апр 10, 2015 9:57 am, променено общо 1 път.
griffin - майстор
Братята американци там където има проблем с контакт бетон дърво съм виждал да слагат третирани в автоклав дъски, а над нея си слагат вече нормални.
mavryt4o - майстор
viewtopic.php?f=47&t=48728 ето тук съм отговорил на човека и аз правих същото обикновенни матални профили за преградна стена много по-просто и евтино от дървото ако имаш интерес ще ти обясня подробно има тънкости
nobreak - специалист
mavryt4o написа:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 47&t=48728 ето тук съм отговорил на човека и аз правих същото обикновенни матални профили за преградна стена много по-просто и евтино от дървото ако имаш интерес ще ти обясня подробно има тънкости
Здравей. Почти същото ще е и при мен. Баня с тоалетна прилепени за вилата, като врата ще избия от стената, пак ще е с едноскатен покрив, абе идеята е същата само размера е различен. Какви метални профили имаш в предвид CW ли?
mavryt4o - майстор
nobreak написа:
mavryt4o написа:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 47&t=48728 ето тук съм отговорил на човека и аз правих същото обикновенни матални профили за преградна стена много по-просто и евтино от дървото ако имаш интерес ще ти обясня подробно има тънкости
Здравей. Почти същото ще е и при мен. Баня с тоалетна прилепени за вилата, като врата ще избия от стената, пак ще е с едноскатен покрив, абе идеята е същата само размера е различен. Какви метални профили имаш в предвид CW ли?
да и мойто е абсолютно същото избих врата в стената да широките профили за преградна стена много стабилно стана година мина няма отворена фуга никъде
BLUEPUPIL - майстор
nobreak написа:
Поради високата за мен цена на металните профили, реших да я направя с греди 16х16 или 14х14.
ktamen написа:

Не съм убеден, че от дърво ще ти излезе по-евтино отколкото от желязо...
nobreak написа:

Защо мислиш, че няма да ми излезе по евтино с дървена конструкция?
ktamen написа:
Ти съзнаваш ли какво чудовище е железен квадрат 10х10см. Особено пък за такова миниатюрно кенефче.....Купи си едно парче 80х20мм с дебелина на стената 2мм и хубавичко го огледай и изпитай какъв товар носи. И после пак си сметни колко е скъпо от желязо.
Нарисувай някаква скица и я качи тук и ще бъда по-конкретен какви железа ти трябват.
Съгласен съм с ktamen. И да допълня: Дървото и стоманата не работят добре като колони. Затова: Доказано най-доброто решение по отношение на цена, качество и дълготрайност : колони от ст. бетон, главни греди от стомана, второстепенни греди от дърво. Така извличате от трите материала най-добрите им качества.
nobreak - специалист
BLUEPUPIL написа:
nobreak написа:
Поради високата за мен цена на металните профили, реших да я направя с греди 16х16 или 14х14.
ktamen написа:

Не съм убеден, че от дърво ще ти излезе по-евтино отколкото от желязо...
nobreak написа:

Защо мислиш, че няма да ми излезе по евтино с дървена конструкция?
ktamen написа:
Ти съзнаваш ли какво чудовище е железен квадрат 10х10см. Особено пък за такова миниатюрно кенефче.....Купи си едно парче 80х20мм с дебелина на стената 2мм и хубавичко го огледай и изпитай какъв товар носи. И после пак си сметни колко е скъпо от желязо.
Нарисувай някаква скица и я качи тук и ще бъда по-конкретен какви железа ти трябват.
Съгласен съм с ktamen. И да допълня: Дървото и стоманата не работят добре като колони. Затова: Доказано най-доброто решение по отношение на цена, качество и дълготрайност : колони от ст. бетон, главни греди от стомана, второстепенни греди от дърво. Така извличате от трите материала най-добрите им качества.
Щях да рисувам, но малко здравословен проблем ми излезе и не съм поглеждал форума....Да те попитам главни греди казваш от стомана...може ли да не са от двойно Т?
EDI - майстор
Абе, човека строи кенеф и баня 6 квадрата, вие ще го накарате да вложи стомана и бетон като за противоядрен бункер. :lol: Дървена конструкция с диагонали ще изкара следващите 3 поколения, че и отгоре.

Тема "Въпрос изсушаване на дървени греди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: