Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Технотоп също е вариант, за питащите. Адекватни са и материала е добър.
Ама така като гледам, за по-големи проекти по-добре от Германия да се докара:))))
Още повече, доколкото виждам, не се плаща цялата греда там, може да си платиш само разкроеното. Така ли е?
cvetomir_77 - специалист
ср окт 05, 2022 8:45 ammavryt4o написа:
В интерес на истината човека, който отговаря за регион Пловдив беше повече от любезен. Имаше добри познания както за дървения материал така и за покритията и доста си по говорих с него.За KVH материал в регион Пловдив не съм чул а да произведа такъв от талпи е безсмислено като одара чертата поне за мен. Повече няма да пиша в темата и ще я следя с интерес в Ютуб 🙂
Благодаря за подкрепата!
cvetomir_77 - специалист
Преди някой да ми е направил забележка за сградата в дясно, да уточня, че ще бъде изцяло измазана вероятно напролет, както и бетонната стена. Преди да бъдат измазани ще трябва да си прекарам всички необходими кабели и тръби за контакти, лампи, въздух (от компресора) и вода от кладенеца, който се намира всъщност в самата сграда.

Прикачен файл:
IMG_9148.JPG

Прикачен файл:
IMG_9151.JPG
schuldiner - майстор
И да има конструктивни забележки, ще ги пренебрегна, обаче това е тотален кич. Рядко качество е да направиш нещо от дърво и да е грозно. Поздравления!
cvetomir_77 - специалист
Аз да съм казал случайно че е готово?
schuldiner - майстор
Дано да не е. Интересно ще скриеш ли шишовете под стълбовете. Косите подпори дано и те са временни. Подпирането на оградата сигурно е само за снимката, после ще е друго. Честно, стената ме кефи, придава солиден вид в смисъл "това е стара къща и аз съм тук отдавна, не парвеню".
cvetomir_77 - специалист
пет окт 07, 2022 7:48 amschuldiner написа:
Дано да не е. Интересно ще скриеш ли шишовете под стълбовете. Косите подпори дано и те са временни. Подпирането на оградата сигурно е само за снимката, после ще е друго. Честно, стената ме кефи, придава солиден вид в смисъл "това е стара къща и аз съм тук отдавна, не парвеню".
Ти честно ли си мислиш, че това е ограда? Шишовете ще останат така! Така се прави тук където живея, за да няма дървото контакт с пода, тъй като тук влагата е несравнима с тази в България. Ако си чел по-нагоре, там съм обяснил защо стената не е измазана преди направата на навеса!

П.п. Поразгледах ти профила и забелязах, че обичаш да даваш акъл навсякъде. Благодаря за мнението ти. :-D
radius - майстор
Темата, ако е само за хвалби, може да я равиваш във Фейсбука, там и без това няма бутон да не харесваш нещо.
Питах те за неизмазаната стена, само дето не се обиди, че ми е направило впечатление. Сега, ако питам кой е МАЙСТОРА на недовършената изолация, не знам какво ще стане.
Разгледай ми профила, много съм заядлив.
cvetomir_77 - специалист
Довечера ще се опитам да обясня подробно с приложен снимков материал защо не е направена фасадата на сградата преди навеса.
brum - майстор
Тотално неук съм в тая сфера и ми е интересно защо се ползват такива крака под гредите.

При мен навеса на гаража завършва с едни планки в които самата греда влиза вътре и стъпва директно на основата, а тук стъпва на шпилка. Това ще държи ли товара ако се опита да ходи настрани конструкцията? Или се разчита на къщата отстрани да работи като противоземетръсна шайба?

Тема "Навес за 3 автомобила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: