• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 83
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Тези белгийските са като ,,райдер,, в Белгия,същото е и с ,,Ферм,, в Холандия от които съм доволен,винтоверта им издържа 6 години и минибанцига им.
Има и немски абрихт-щрайхмус на Schwarzbach werkzeuge във Баумакс в Стара Загора и в София....за 500 лв
profesionalist_wood - майстор
griffin написа:
И аз съм с система за аспирация иначе щтрайхмуса просто не мога да го ползвам толкова боклук генерира :-).
И колегата с големите машини, и аз искам машина дет тежи 300 кила ама нито имам място де да я завра нито имам желание да ползвам такава. Каквото и да се приказва в последните 20 години технологиите се промениха и старите машини на якоруда които са били велики за времето има неща които ги няма в тях просто. Както и да е няма смисал да споря.

Колега смазката която ползвам се води DRY LUBE или DRY LUBRICANT или нещо такова доколкото мога да схвана на френската опаковака е някаква разновидност на тефлоновото покритие, ръсиш чакаш малко и позабърсваш остава почти съх слой който ако го посипеш с прах може лесно да го издухаш после. Подчертава, това не е типа смазка за моторни вериги дето има тефлон пак тя седи лепкава като тая изсъхва буквално и седи бяло мястото. Чичо ли кофри е решил проблема с меганиката ама нали сме българи, като стигна до момента да не става колелото ще го мисля я някое доп моторче я някоя друга глупост ще видим няма смисъл да се мисли от сега.
Това за нееднородността на плотовете е донякуде поправимо с пружина както казах ако си по сръчен и ти се занимава с по тежки модификации машината позволява да се монтират водещи равнини отстрани и плота да се придвижва по прецизно. Но за мен лично пружината ми оправя достатъчно положението. А и не си падам по идеалните мебели :-) все едно човешка ръка не ги е пипала по скоро съм на обратния полюс :-).
Това което съм отбелязал в червено,да те попитам просто за дискусия,какви неща могат да имат съвременните абрихти? -Борапарати които не са центрирани,щрайхмус който рендосва неравномерно,абрихт със скапани стоманени ножове,тенекиен линеал който се огъва при натиск или от алуминий който жестоко се драска,гумени и алуминиеви колелца които дават фира след месец???Дане говорим че плотовете на съвременните абрихти ръждясват брутално като автомобил Опел при по ниска температура?
Още по-лошо че корпусите им се правят от още по-скапана пластмаса който при лек допир с топлина или от нагорещен монофазен мотор омеква пластмасата?
Просто технологиите са същите като отпреди 20 години само,че на машините материалите са от лошо качество това е.
Затова аз съм привърженик на старата техника която е железна и ремонтопригодна,материалите са изцяло от лят чугун или от стомана с високо качество и общо взето идиотоустойчиви.А за новите съвременни машини мощността на моторите е ужасна масово са слабички,срещал съм мотори които са така направени че отказват да ги пренавиват след като изгорят.Четките им се износват като гумички.
Често стигаме до ситуации в които ние трябва да преправяме или ,,побългарим,,дадено изделие за да работи както си му е реда :?
griffin - майстор
Значи колега всеки си има мнение аз нямам условия да туря машина която тежи един тон в гаража си. За хоби нужди почечето китайчета вършат идеална работа човека иска да си направи кошери и двете машини ще му свършат работа. В интерес на истината дори и съвеременните макиа и бош-ове които се водят профи техника хората си ги допреправят така че да избегнат разни недомислици в машините. Аз лично до сега не съм срещал китаец който да не се нуждае от добарване но това е валидно и за марковите инструменти с разликата че там барането е по малко но и цената е друга. Ако имаш цех за производство за мебели да това което предлагаш ти е идеално големи стабилни солидни машини изискващи много място в повечето случаи трифазен ток и обслужване.
Аз като домашен човъркач нито имам трифазен ток нито мога да разглобя такава огромна машина за да я обслужа нито има къде да я сложа нито има с какво да я натоваря така че се едно сравняваме сланцето и луната.

Колега ако имаш някой който да ти донесе машина от страна от EU или да си поръчаш от сайт е най добре ценово, в бг търговците бичат яка надценка. Това може би е някаква обща политика знам ли но е факт че от UK машина доставена с TNT излезна с 100-на лв по евтина :-).
ZEDYCUS - майстор
Айде и аз да налея масло в огъня, една българска машина на поносима цена http://prodavalnik.com/prodavam-schrayh ... -i14605119
Ако не възстановявах една стара габровска 5операционка в момента, не бих се замислил за тази. :roll:
profesionalist_wood - майстор
И на мен ми прави впечатление че тук всичко е скъпо :? Като ли че ние сме най-богатата държава в света....дори в Швейцария храната е по-истинска и по-евтина отколкото тука
EDI - майстор
Абе, в общи линии си мисля, че причината е в доходите, не, че е чак толкова по-скъпо.Все пак на Запад пазарите са по-добре развити и могат да си позволят по-ниски цени магазините.
markov_75 - специалист
За БЕРНАРДО-то ми поискаха 850лв,а за GUDE-то 720лв. ](*,) Мъките продължават.Да ли да не се набутам на тая,то и без това всички хоби машини са от един дол дренки,поне да спестя някой лев.Да имах повече място в работилницата щях да взема една свястна машина като тази която ми препоръчва ZEDYCUS,ама пусто няма място.Уффф,писна ми вече,ама пуста краста за тая машина да я имам.
EDI - майстор
Няма страшно.И аз избирах една година и не си купих :lol:
profesionalist_wood - майстор
Май сме станали някаква секта около тези абрихти :lol:
На щрайхмуса възможностите му са ограничени докато на абрихта спокойно можеш да си рендосваш кантовете,около 20 см ширина дъски и височина колкото искаш....тоест с различни ширини и дебелини на дъските докато на щрайха може да рендосва дъски с ширина 33 см и дебелина 16 см.
profesionalist_wood - майстор
markov_75 написа:
За БЕРНАРДО-то ми поискаха 850лв,а за GUDE-то 720лв. ](*,) Мъките продължават.Да ли да не се набутам на тая,то и без това всички хоби машини са от един дол дренки,поне да спестя някой лев.Да имах повече място в работилницата щях да взема една свястна машина като тази която ми препоръчва ZEDYCUS,ама пусто няма място.Уффф,писна ми вече,ама пуста краста за тая машина да я имам.

Зависи ако имаш нерви да я поправяш и нагаждаш заради липса на части,доста е тъпо. В щатите има части за всичко,дори за машини отпреди 100 години :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 83

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: