• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 68
Всичко за дърводелството
pgplamen - специалист
themask написа:
Това не са таблени врати, а имитация от MDF. Съответно тези фрезери нямат общо с такива за таблени врати. Уточни от какъв материал искаш врати :)
Все пак не мисля, че е добра идея да ползваш MDF за екстерирор (освен ако не е под навес примерно).
Материала ще бъде MDF ще бъде покрито барбекю. Извинявам се че не уточних за материала.
EDI написа:
Да, като първия фрезер, който дадох, в ЛОТОС има още 4-5 фрезера от този тип.Знам къде има и ДИМАР с 12 мм опашка, ама цените са яки.Става и от дърво да е вратата.Като гледам колегата има 8 мм оберка, за свестни таблени фрезери ще трябва и оберка на 12 или 12,7 да купува.
Ами гледах преди два три дена една оберфреза 12 но беше 1100 вата. Ще се опитам първо моята ако има сила да стане за фрезери 12 мм. Ако не стане ще взема на 12 мм.
EDI - майстор
Опитай първо с този фрезер, който ти посочих.Според мен не закачай оберката, не я прави 12 мм, защото фрезерите са скъпи.По-добре потърси оберка с цанга 12,7 мм втора ръка, китайските фрезери в Ибей и Алиекспрес са в пъти по-евтини.
pgplamen - специалист
Мисля първо да си поръчам един два фрезера за канал за да видя как се държи оберфрезата. Този първия няма информация колко е широк колко е висок иначе няма проблем да опитам с него. Аз преди дни гледах на СМТ (Профилен фрезер CMT D=31.7мм L=58мм R=4мм R1=4мм I=13 S=8 Z=2).
https://bashmaistora.bg/профилен-фрезер ... 16790.html ще ги бута ли фрезата. Извинявам се за глупавите въпроси.
EDI - майстор
Без проблеми ще ги върти, но работи на поне два паса, не го вкопавай на една стружка.Този СМТ е като ФРУД-а, също висок клас, работят идеално.Намери в мрежата каталога на ФРУД и по номера на фрезера ще видиш размерите.Имам го каталога, но няма как да го кача.И не се притеснявай да питаш, каквото и да било.
pgplamen - специалист
Има какво да се научи тук. Това за двата паса почти го знаех. :) Ще поразгледам ще помисля и пак ще досаждам.
mavryt4o - майстор
pgplamen написа:
Има какво да се научи тук. Това за двата паса почти го знаех. :) Ще поразгледам ще помисля и пак ще досаждам.
Ако беше и поработил малко на доста неща сам щеше да се научиш.Наблегни на практиката усети фрезата как работи кога се мъчи и тн.Разглеждането си е разглеждане и аз доста неща видях в тубата ,които не са ми ясни но и после ги приложих.
pgplamen - специалист
Вчера се сдобих с първия си фрезер Freud. Естествено го тествах веднага и останах доста очарован от неговата работа. Разбрах че проблема не е бил във оберфрезата а във фрезерите на Райдер. Разликата е много голяма между двете марки. Freud върви мазно и гладко няма никакви проблеми. Звънях във Лотос за профилния фрезер но го нямат наличен. Свързах се и с фирмата вносител Изабел - Георги Сиренков ЕТ и ще трябва да мина на място за да си избера нещо налично. Благодаря ви за насоките и помощта.
EDI - майстор
Друго си е свестен инструмент да въртиш. :partyman:
pgplamen - специалист
EDI написа:
Друго си е свестен инструмент да въртиш. :partyman:
Бих казал направо си е удоволствие. Днес ми пристигна и системата с която мисля да напавя оберфрезата да се движи нагоре и надолу.

Изображение
EDI - майстор
Като я сглобиш, цъкни някоя снимка, че рядко се виждат купешки лифтове.
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 68

Тема "Маса за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: