• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Благодарско. :partyman: Аз ще си го ползвам за дърводелство - при сглобки и други такива и да си настройвам ъглите на дисковете на машинките.Пък и за много други работи, че дърводелските ми ъгли май всеки за себе си.С този ще мога да си калибровам и електронния ъгломер /него го бях взел за 20 лева от един магазин, дето предлагат немски стоки с козметични дефекти/, че не го знам и той дали е точен.Имам малък ъгъл на ЗИИУ - 100Х70, взех си го от ТАШЕВ за около 17 лева май беше, ама ми се щеше по-голям.Като го видях този много ми хареса - новичък, пък и в кутия, с основа, и не се стърпях.То при мен класа не е болка за умирачка, ама друго си е да се похвалиш с клас 0. :lol:
пишман_майстор - майстор
Много ми хареса ъгъла ,чудесна покупка =D>
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Днес ми остана малко свободно време и ето какво сътворих:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изпробвах го работи перфектно.
ZEDYCUS - майстор
=D> Прилича на този от руския сайт. И аз от там копирам. :)
Един съвет при рязане на МДФ намаляй оборотите, че виж как прегаря фрезера. Бързо ще го хвърлиш. :partyman:
Георги Иванов(алцек) - специалист
Благодаря за съвета,а аз се чудех защо почернява материала.
EDI - майстор
Чудех се къде да пусна едно приспособление за лепене на плотове, тук ще го пусна.Преди 10-ина дена ми се наложи да слепя две парчета дърво за плот и набързо спретнах ето това.Ясно е всичко.С двата винта натягам в хоризонталната равнина, а двете греди натискат вертикално.

Прикачен файл

DSC03392222222222222.jpg
bimbaeco - майстор
Хитро си се сетил да сложиш фолио, за да не се залепи изтеклото след пристягането на плота лепило. =D>
Мислиш ли да си направиш манивелки на гайките, за да не трябва да въртиш с ключ?
EDI - майстор
Да, мисля да им направя манивелки, ама искам още малко модификации да направя, та тогава и до тях ще допра.Когато остане време, де. :lol:
ZEDYCUS - майстор
Edi трябва ти нещо такова Изображение

Дървено има вероятност да изметне, решил съм и аз да си правя подобни, но от калибриран квадрат 40х40 мм с дължина поне 1,2м. Намерих трапецовидна шпилка 16мм и гайки от продавалника, остава да ги събера напролет, преди да започна вратите за вилата. Станат ли ще ги покажа.
ralev - специалист
Много готино и става лесно направи сам
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MMYTWwDGynA[/youtube]
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 17

Тема "Приспособления за оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: