Всичко за дърводелството
petrov_ - специалист
как да залепя кант 2 мм на овална форма в домашни условия?
shadowman - майстор
С по сериозно лепило, аз го правя с едно на Хенкел, продава се в кутия от 800гр (като боите), и с лепило от рода на прома става ама не е като това което обясних.
Май това му е името DORUS SL 456/5.
Sigi - специалист
Може да си купиш олепилен кант 2 мм. Където продават кантове, обикновено олепиляват. После го лепиш с пистолет с горещ въздух и трупче. Но идва проблема как ще изрежеш остатъка отстрани. Аз поне не можах да се справя ръчно. Кантове 0.5 и 0.8 се лепят и изрязват без проблем.
mladkal - майстор
Склад гр.В.Търново
ул."Н. Габровски" 73Д
тел: 062 / 606-758;
GSM: 0885 / 825-443

Това е една фирма, която тук, в СЗ продават машини и консумативи за изработката на мебели.Водеща е и поради едни или други причини не искам да казвам неиното име. Те ми олепеляват кантовете, когато имам нужда от това или пък ми ги продават "чисти" После си ги лепя с ПГВ и обрязвам или с оберфрезата или пък на ръка с лично от мен приготвен нож -наточено парче от няква фабрична ножовка...

Можеш да се обадиш и да попиташ за каквото те интересува!
Успехи!
petrov_ - специалист
mladkal написа:
Склад гр.В.Търново
ул."Н. Габровски" 73Д
тел: 062 / 606-758;
GSM: 0885 / 825-443

Това е една фирма, която тук, в СЗ продават машини и консумативи за изработката на мебели.Водеща е и поради едни или други причини не искам да казвам неиното име. Те ми олепеляват кантовете, когато имам нужда от това или пък ми ги продават "чисти" После си ги лепя с ПГВ и обрязвам или с оберфрезата или пък на ръка с лично от мен приготвен нож -наточено парче от няква фабрична ножовка...

Можеш да се обадиш и да попиташ за каквото те интересува!
Успехи!
това вашия номер ли е или на фирмата?
mladkal - майстор
petrov_ написа:
mladkal написа:
Склад гр.В.Търново
ул."Н. Габровски" 73Д
тел: 062 / 606-758;
GSM: 0885 / 825-443

Това е една фирма, която тук, в СЗ продават машини и консумативи за изработката на мебели.Водеща е и поради едни или други причини не искам да казвам неиното име. Те ми олепеляват кантовете, когато имам нужда от това или пък ми ги продават "чисти" После си ги лепя с ПГВ и обрязвам или с оберфрезата или пък на ръка с лично от мен приготвен нож -наточено парче от няква фабрична ножовка...

Можеш да се обадиш и да попиташ за каквото те интересува!
Успехи!
това вашия номер ли е или на фирмата?
Това е адреса на фирмата. Моят го давам само на лични! :-D
Фирмата (не е моя) предлагат доста неща за мебелопроизводство...Попитайте ги каквото Ви интересува!
Успехи!
plamen6311 - напреднал
Лепенето на 2 мм кант става в домашни условия перфектно с тази машина. После остатъка по краищата от канта само се търват леко с макетно ножче и с едно огъване на срязаното място се счупва перфектно и точно, а по дължината на детайла обработвам с оберфреза и фрезер R=2. Този начин става и за овал.

Прикачен файл

Изображ.157.jpg
Изображ.157.jpg (75.45 KиБ) Видяна 7519 пъти
shadowman - майстор
plamen6311, ако ще дава 300-400 пари за ръчна кантираща то си е живо вътре, да ходи в няклоя фирма където кантират заоблени детайли и да си свирка.
petrov_ - специалист
по този начин ще стане и с пистолет за горещ въздух.само не знам до каква степен се загрява канта.
shadowman - майстор
Петров, това е тънкия момент, прегрее ли го хвърляш.

Тема "едно питане,кант 2мм." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: