Всичко за дърводелството
mastodonta - специалист
Мерси - сега остава и по-важното, време да намеря :partyman:
nikel - специалист
Нова придобивка - наканих се най после.

Прикачен файл

20200704_094716.jpg
20200704_094716.jpg (96.7 KиБ) Видяна 1928 пъти
cvetomir_77 - специалист
Едно фрезерче си купих преди няколко дена, че разполагам с много палети в последно време и смятам да опитам да слепвам челно дъските.
Прикачен файл:
IMG_5605.jpg
Прикачен файл:
IMG_5622.jpg
themask - специалист
Да се похваля с творението си, което отне доста време и усилия, но в крайна сметка мисля, че се получи доста добре. Това е маса за заваряване, но мисля да й метна един дървен плот отгоре и да се ползва като мултифункционална, а при нужда от заварки, плотът да се сваля. Мислех да сложа лист кофражен шперплат, но всички май са с грозни надписи по тях, което не ме радва особено. Някакви идеи? :?

Прилагам снимки на бебчето:
Прикачен файл:
01.jpg
Прикачен файл:
03.jpg
Sandman - специалист
съб авг 01, 2020 8:25 amthemask написа:
Мислех да сложа лист кофражен шперплат, но всички май са с грозни надписи по тях, което не ме радва особено. Някакви идеи? :?
Супер изглежда масата, браво!

Можеш кофражен шперплат да ползваш. Ако ти се занимава да го минеш с един шлайф отгоре и после някъв лак/масло и си готов, няма надписи :)
bulhomes2 - майстор
Аз бих сложил фазер. И с него да идва на едно ниво с плота на циркуляра. Фазаера по-голям с по 3 см от всяка страна на масата и в краищата му от долната страна бих сложил шипки (летви 3/4 см за покрив), които да обхващат масата и да му пречат да мърда. Така лесно ще се сваля, слага, и подменя, когато с лепило, боя, дупки и т.н.
ZEDYCUS - майстор
=D> Екстра е, мдф сложи, най стабилен е. Не се измята толкова, мек е и не наранява дървото. Има различни дебелини. Ламарината каква дебелина е и на лазер ли я ряза?
Скоро преправях и аз от стара дървена маса--- шлосерска с менгеме и ламаринен плот, но я ползвам и с парче мдф за дърво.

Прикачен файл

0-02-0a-19fcc835bfc903bc0f2e8147136a5ae82d914d4b23a1d7e4e22b8a166d14c94f_7e24a7c2.jpg
vlax - майстор
съб авг 01, 2020 9:08 amZEDYCUS написа:
Скоро преправях и аз от стара дървена маса--- шлосерска с менгеме и ламаринен плот, но я ползвам и с парче мдф за дърво.
Браво,много добре е станало.Поздравления. =D>
Емблемата направо ...... :shock:
:partyman:
mikluho - специалист
съб авг 01, 2020 8:25 amthemask написа:
Да се похваля с творението си,..............
Перфектна е станала, хвала!

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: