Всичко за дърводелството
daniel vasev - специалист
Здравейте отново на 15 съм и ми омръзна да рендосвам на абрихта с реших да си направя щтрайхмус.Ето и няколко снимки.

Прикачен файл

IMG_20150604_173914.jpg

Прикачен файл

IMG_20150601_201950.jpg
ZEDYCUS - майстор
Браво. =D> Направи и някое клипче как работи.
Обтегач на веригата ще слагаш ли, а и предпазни капаци, безопасността е важна. :partyman:
griffin - майстор
Много похвално начинание в днешно време когато всичко се купува :-D. Абрихта пак ще ти трябва въпреки че ти е омръзнал. От снимките се вижда втори двигател за привода на подаващите валове което е удачно според мен, но тия метални валове ще оставят следи може да си ги гумираш леко. Слагал ли си палци за кикбак? И може да го облечеш леко отгоре. Как осигуряваш равномерното вдигане на долния плот аз виждам само един винт като че ли в средата на плота.
daniel vasev - специалист
Вдигането е с задно седло от С11 и е супер плътно а единия вал е шлайфан и не оставя следи.Обтегач има но е на втората снимка и не се вижда.Всичко съм си го правил аз на струг и фреза и не е правено компромис с качеството.Иначе имам един абрихт но и на щтрайха ще сложа два плота а другият абрихт е Чугун заводски.
daniel vasev - специалист
На първота снимка е обтегача.
griffin - майстор
Палци за да не земе да излети някоя дъска наобратно ще слагаш ли? Те с лесни за изработка ама са доста :cool:. Ако решеш да не слагаш пускай само по една дъска едновременно при мен при две се е случвало едната да я върне. Каква е ширината на вала?
daniel vasev - специалист
За палците се двуома от каква стомана 45 или 65 Г вала е 25 сантиметра.
griffin - майстор
Оригиналните на електрите са от алуминий, на китайските са от доста нещо като винкел т.к бях успял да кривна една по невнимание при едно събиране на стария щрайх, там едва ли има кой знае какво натоварване а и като са много те си разпределят удъра между себе си ;).
Ако работиш някъде на закрито помисли и за кутия за отвеждане на стружките ако имаш някаква аспирация че мизерията става голяма еле като пускаш повечко материал :).
Иначе като гледам как си почнал, а и имаш машини за обработка може да си сътвориш и други дърводелски машини :-D .
daniel vasev - специалист
Ето и другите дето съм правил.

Прикачен файл

IMG_20150605_113648.jpg

Прикачен файл

IMG_20150605_113655.jpg

Прикачен файл

IMG_20150605_113703.jpg

Прикачен файл

IMG_20150605_113634.jpg

Прикачен файл

IMG_20150605_113710.jpg
griffin - майстор
Ти направо цяла работилница от нулата си стегнал :)
Браво хора дето сядат да правят в днешно време не са много :-D.

Тема "Щтрайхмус-собствено произвотство" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: