Всичко за дърводелството
film - специалист
Здравейте, дъската по дължината на леглото ми вместо цяла 2 метра, са две парчета по около метър, които се свързвта с друга. Резултата е много паянтова конструкция, като седна се разтварят на вън и рамката пропада навътре. Дайте идея как да заздравя конструкцията, по възможност без да захващам рамката за леглото, както направих временно. Ходих в икея да разгледам, но на всички легла тази дъска е цяла

тук съм я хванал с два винта за леглото
Изображение

тук е от външната страна
Изображение

видео как мърда
iliya_i - майстор
Изображение
От вътрешна страна.
miliad - майстор
Нито от снимката, нито от видеото се вижда от къде е проблема. Сглобката показана на видеото е здрава и самата тя не хлопа и не играе. Вижда се клатене на царгата, но не показваш от къде може да бъде.
Lutchezar - майстор
Снимай цялото легло в кадър, така не се вижда какъв ти е проблемът, как е клатенето в 2те табли?
И там трябва да е същото.
Не е ясно къде си завил 2 винта, пък си снимал 3. Дай по-общ план.
film - специалист
вт авг 23, 2022 5:25 pmiliya_i написа:
Изображение
От вътрешна страна.
така нали? Мислех някакви планки, но има малко разлика в нивото на дъските
Изображение
вт авг 23, 2022 5:26 pmmiliad написа:
Нито от снимката, нито от видеото се вижда от къде е проблема. Сглобката показана на видеото е здрава и самата тя не хлопа и не играе. Вижда се клатене на царгата, но не показваш от къде може да бъде.
ами точно това клатене е проблема. Идва от сглобката на двете дъски в тази, която клатя на видеото. Като има тежест на леглото, поддава навън и рамката пропада
miliad - майстор
Ако действително се клати от там, никакви планки няма да помогнат. Стегни болтовете на сглобката. Тая летва на която ляга матрака/успоредната на царгата / тя цяла ли е , две парчета ли са, какво и е сечението?
Lutchezar - майстор
За мен е сглобка на дюбели и долните са счупени.
Направо си е декоративна ако е за странична дъска. Но и от страната на таблите е същото според мен.
Това легло няма ли рамка на която да се слага матрак или подматрачна рамка?
Ако има и тя не е от парчета по добре през нея захвани страничните дъски.
film - специалист
вт авг 23, 2022 9:42 pmmiliad написа:
Ако действително се клати от там, никакви планки няма да помогнат. Стегни болтовете на сглобката. Тая летва на която ляга матрака/успоредната на царгата / тя цяла ли е , две парчета ли са, какво и е сечението?
матрака ляга на подматрачна рамка с размер 2х2 см, дължина 2метра на 1 метър широчина. На снимката по горе се вижда как съм хванал с винтове ламелите към рамката
вт авг 23, 2022 9:54 pmLutchezar написа:
За мен е сглобка на дюбели и долните са счупени.
Направо си е декоративна ако е за странична дъска. Но и от страната на таблите е същото според мен.
Това легло няма ли рамка на която да се слага матрак или подматрачна рамка?
Ако има и тя не е от парчета по добре през нея захвани страничните дъски.
откъм таблите е здраво, само в средата е слабо
miliad - майстор
Подмени това 2/2 с нещо стабилно 4/6 , 5/5, сложи един делител както в момента, но в едно ниво с другите летви и това е достатъчно.
Принципно тази сглобка е много здрава, през всички детайли минава шпилка М6 или М8, може и М10 + дървени дибли.
Последна промяна от miliad на вт авг 23, 2022 10:57 pm, променено общо 1 път.
Lutchezar - майстор
Чак сега видях сглобката с много увеличение от телефона. Или е отслабнала или наистина има и счупени дюбели.

Тема "Ремонт на легло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: