Всичко за дърводелството
kozl - майстор
ср май 15, 2024 10:39 pmJacky написа:
Вратите съм ги мерил - равни са.
Диагонала е мерен преди и след, преди имаше леко разминаване, сега с тях е добре.
Цялата идилия идва от това, че на вратите които са отляво (с огледалото и съседната) - разстоянието между тях остава много голямо, а на двойката отдясно е много малко. От реглажа на пантите съм избутал максимално близко да са 2те врати и все пак, разстоянието помежду им е много голямо според мен и точно половината от това разстояние между тях ми е нужно на 2ката врати от дясната половина. Утре ще снимам точно за какво говоря, ще направя снимка и с правия ъгъл за да се вижда, че от тази гледна точка е наред...
чет май 16, 2024 7:04 amkozl написа:
Като цяло на гардероба луфта м-у двете средни врати в центъра на преградната стена ли е?
Крайните врати в затворено положение как граничат със стените на гардероба?
kozl - майстор
пет май 17, 2024 11:25 pmmiliad написа:
Ширпотреба е, на Ирим.
Нито един подобен производител не би направил двете части на гардероба с различни размери.
Това са два размера врати, рафтове, лостове, гърбове, надписвания, тъпотии и усложнения.
Нещо което се решава с две различни панти или различни основи за панти.
Автора да си отваря очите.
Да предположим, че пантите са за покрит кант - еднакви,
пет май 17, 2024 9:57 pmJacky написа:
Пантите са абсолютно досущ еднакви..още преди да ги сложа ги гледах няколко пъти, всичките на куп, но все пак, ако имат разлика, каква би била тя?
средната преграда на гардероба е от единична плоскост и пантите позволяват повече регулируемо отместване, за да е възможно панти за покрит кант да се наместят в единичната преградна стена. Вратите са с еднакви размери.
нед май 12, 2024 2:36 pmJacky написа:
Лявото крило на гардероба, разстоянието между вратите е доста добре (даже малко в повечко, естествено с регулирането го нагласям както трябва да е), но проблема е в дясното крило.. разстоянието между вратите е доста малко (в долния край опират леко).
От ляво вратите са добре, от дясно няма фуга м-у вратите. Е аз за това попитах дали фугата м-у средните врати е в средата на канта от средната преграда на гардероба :roll:
Обясненията куцат. Отговори по въпросите се точат.
Едва ли производителят ще иска да направи различни размери на секциите. Възможно е да е дефект :?
А още по-вероятно е гардероба да е станал като успоредник, вместо правогълник, а и на снимката поне от дясната страна се вижда, че в горния ъгъл има покрит кант, а в долния полупокрит кант. И ако от другата страна крайната врата не излиза извън страницата и ето, че сумарно луфтовете м-у вратите намаляват с разстоянието = на разликата горе/долу по снимката.
Е от лявата секция се е получило, но за дясната не е останало разстояние за луфт.

Ето неква илюстрация:
Гардероб правоъгълник с регулирани луфтове:

Прикачен файл:
Гардероб правоъг.jpg

Гардероб успоредник с регулирани крайни врати да не излизат извън стените. Отляво се е получило, отдясно няма луфт, вратите се застъпват.

Прикачен файл:
Гардероб успоредник.jpg

А ето и ориентировъчна картинка за разлика в пантите за скрит (ляво) и полускрит (в средата) кант.


Изображение
Благодаря на всички отзовали се! Срам ми е да си кажа, какъв беше проблема :rolleyes: Понеже прочетох отново какво съм написал, прочетох отговорите на всички по два пъти и реших да прибягам до къщата да прегледам всичко на ново и...оказа се, че пантите имат разлика. Последния коментар на колегата ме накара да се усъмня в себе си, какво съм гледал и запомнил... Понеже в началото извадих 4 от плика - бяха еднакви..и въобще не съм ги оглеждал и заглеждал повече...отново адски много ме е срам и благодаря на абсолютно всички! Респект за търпението и помощта ви!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 18, 2024 3:05 pmJacky написа:
Благодаря на всички отзовали се!... Респект за търпението и помощта ви!
Изображение
miliad - майстор
Важното е, че темата завърши с разрешение на загадката.
🍻
И дето се казва:
Друг път внимавай с картинките.
съб май 18, 2024 4:15 pmmiliad написа:
Важното е, че темата завърши с разрешение на загадката.
🍻
И дето се казва:
Друг път внимавай с картинките.
О, да .. при всяко положение ще съм на четири очи, където се казва! Живи и здрави всички!
MamaMy - майстор
чет май 16, 2024 9:46 pmmiliad написа:
Гардероба е със средна делителна страница. Следователно е с два вида панти, за покрит и полупокрит кант
Объркани са пантите . Разместени са.
=D> Браво: За това трябва да участват и професионалисти в темите. Аз никога не бих заподозрял тази дребна подробност. Друг е въпроса, че упътванията се четат в началото, а не в края на монтажа.
съб май 18, 2024 8:41 pmMamaMy написа:
чет май 16, 2024 9:46 pmmiliad написа:
Гардероба е със средна делителна страница. Следователно е с два вида панти, за покрит и полупокрит кант
Объркани са пантите . Разместени са.
=D> Браво: За това трябва да участват и професионалисти в темите. Аз никога не бих заподозрял тази дребна подробност. Друг е въпроса, че упътванията се четат в началото, а не в края на монтажа.
То въпроса е, че на упътването пантите са с един и същ номер... Не случайно погледнах и него.. просто са го направили с цел да викнеш техните хора, да изкарат някой лев..
MamaMy - майстор
Ако е така може да пробваш да ги осъдиш и да изкараш някой лев. Намери си читав адвокат и една фирма за монтаж на мебели да ти пусне ф-ра за монтажа на гардероба. :-D

Тема "Проблем с гардероб (разстояние м/у вратите)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: