• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
krasiorocknroll - специалист
Кое му се променя на двигателя?
hygro - майстор
escutcheon написа:
Този вид форсиране съкращава ли и без това краткия животец на Звяра?
Има ли значение? Двигателят не се форсира с оглед икономия. А и основния ремонт при Трабанта е като при мотоциклет - за един предиобед си готов...
krasiorocknroll написа:
Кое му се променя на двигателя?
Ако си ремонтирал Трабант, трябваше да познаеш детайлите на чертежите. Накратко - увеличава се компресията, подобрява се аеродинамиката на въздуховодите, разширяват се фазите на газоразпределение, прави се "тромпет" за ауспуха.
shotik - майстор
Здравей колега,като ползващ форума на Трабант и бивш собственик на Трабант и Вартбург ,запознах потребителите на форума и има запитвания по темата.Аз няма да правя нищо от това което се предлага ,но има запалени фенове на Трабант които се питат как да се сдобият с материали по преправянето.Въпросът ми е как да ти се обадят и да им пратиш документацията,като има догатка ,че някой от тях може би да те познава.Ако сметнеш за добре може да ми пишеш на л.с. ,за да няма излишно писане тук,но ако и в този форум има желаещи да се запознаят с доработките пиши и тук.
hygro - майстор
Документацията открих с помощта на е-мулето. Качих я временно на един от моите сайтове посветен на ракията въпреки, че темата има малко допирни точки с форсирането на кашончето :)

Линкът, от който може да се свали документацията за Trabant Sport ще бъде активен десетина дни - уведоми, моля те, колегите от форумите, за си свалят архива. Предполагам, че немският език няма да бъде проблем за закоравелите фенове :)
shotik - майстор
Благодарности от мен и феновете на Трабант от форума!
  • 1
  • 2

Тема "50 г. Трабант" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: