Всички имаме коли, нали ?
Форумци, като гледам времето навън ме налягат едни мисли... в смисъл, че трябва да стягам колите за зимата. В този ред на мисли се замислих с какво да намажа пода отдолу, за да предотвратя вредите от солта и лугата? Някакви специални бои, смеси някакви, такива неща. Знаете ли нещо подобно и какво правите Вие по този въпрос с Вашите колици. Мерси!
jack71 - напреднал
използвай шагре. ако е на боди се водеше май Боди 950 или нещо такова ако не бъркам абе кажи шагре и ще те разберат. ако купуваш кутия и ще нанасяш със четка може да разредиш леко със АМБ ама трябва бая бъркане. може да пръскаш и с ония простите пистолети на Райдър. тогава трябва бая да разредиш и още повече бъркане. има и шагре във спрей. него направо след като си измил и подсушил добре го пръскаш. това е за под на автомбил и подкалници. пази части които се нагряват щото ще се стопи.
шагрето представлява нещо като каучуково-гумено покритие. като го напръскаш става релефно. може да го боядисваш отгоре. но ти препоръчвам да пръскаш там където не се скива.
TACHO - специалист
Не е много в тази връзка, но да дам и аз няколко съвета:
1. За да не се изпотяват зверски стъклата зимата, бих препоръчал да се изчистят отвътре няколко пъти много добре с силен етилов спирт. Не си давайте парите за скъпи препарати, те пак на спиртна основа, а спирта струва 50-60 ст и разтваря много добре наслоенията по стълкото, които всъщност са причина за се задържа конденза по тях. При чисто стълко и вентилатор на 1-2 степен никога не съм имал запотени стъкла.
2. За да не замръзва гуменото уплътнение на вратите, аз моите уплътнения ги мажа с глицерин. Хем прави гумата по-мека, хем създава слой, който не позволява гумата да залене от водата и студа за вратата. глицеринът е към 1 лев4е. :-D
3. За да не ви протече по сред зима шибедаха, най-добре е още в топло време да се прочистят дренажните канали и маркучи, които отиват кът четирите странични греди и отвеждат водата от "легена" на шибедаха.
4. За ключалките едно хубаво смазване на механизмите ще предотврати и замръзване и износване, макар че аз никога не съм го правил, щото с централното не се налага. :wink:
Май е време вече и за нови зимни гуми. :?
KIBRIT - специалист
Задължително вижте антифриза-със спринцовка изтеглете малко,сложете го за една нощ във фризера/-18градуса/.
Важно е да се провери и течността за чистачките ! Лично аз я правя на - 30 градуса-за по-сигурно !
bugsbunni - специалист
това за спирта по стъклото ме заинтригува. За вратите , ключалките и чистачките използвам силиконов спрей и нямам грижи.
krasiorocknroll - специалист
Глицерин за гумените уплътнения :wink:
mladkal - майстор
За да избегна запотяването на стъклата прибягвам към следното: Изчиствам ги идеално, подсушавам ги и след това ги натривам с кърпа напоена с амоняк.ВНИМАНИЕ АМОНЯКА ИМА ОСТРА ДРАЗНЕЩА МИРИЗМА. Така всичките джамове от вътре, както и огледалото за задно виждане вътре в купето. Отвън, когато нямам възможността да я прибера в гараж,натривам стъклата със сол, която не позволява да хванат скреж.
Гумените сУидинения :-D , т.е. оплътненията на вратите третирам с глицерин. Като не пропускам да сложа и няколко капки в ключалките на вратите, багажника. Също така помагам и на пантите на колата с няколко капки универсална смазка.
Гумите, дори и когато не ги карам (зимните) си ги проверявам до каква степен са напомпени. За тях съм изработил закачалка на стената в гаража, така че да не се деформират под собствената си тежест при положение, че издишат.
Течноста за чистачки е според сезона - предстои да източа наличната лятна и да налея зимната - не разреждам. Някои слагат и мъничко сол в казанчето, но аз се притеснявам да не ми докара проблем. мисля, че ако не можете да си осигурите зимна стъклопочистваща течност то малко от на дядо първака е добър вариант за застраховане против замръзване казанчето на чистачките.

Тема "Идва зима и сега какво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: