• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Всички имаме коли, нали ?
Johny - майстор
Да бе, да! Тъкмо обратното за съжаление. Винаги е по-висок разхода. Но с добрите горива що-годе се доближава до каталожните данни.
Преди време зареждах V-Power на Шел и ми даваше 100км допълнителен пробег на един резервоар. По-високата цена се компенсираше с допълнителните километри и карах с хубаво гориво.
Да но по едно време сметката взе да не излиза - губят се километри. Първият път реших, че съм сгрешил, но след втората "грешка" ги заебах. Сега при Еко допълните километри са на половина, но пък цената е както навсякъде. Ще ги търпя докато и те не се осерът, защото практиката показва, че всички, във всички сфери няколко месеца след производството на читава продукция, после се осират за съжаление.
Направи - напреднал
Спестяват си добавките ли,респективно пада качеството на горивото ?
maxuel82 - специалист
На камиона като изпусна да замръзне нафтата паля всетници под резервоара и се размръзва много бързо ! Друг вариант е с една крушка 24 или 12 волта и да си свети в резервоара - никога не замръзва ,но на камиона акумулаторите са яки :wink: иначе веднъж замръзне ли никакви добавки не помагат - само огън под резервоара !!
nikolovvd - майстор
maxuel82 написа:
иначе веднъж замръзне ли никакви добавки не помагат - само огън под резервоара !!
Класика в жанра! :-D
kr1100 - майстор
Направи написа:
Изобретение Б Г :shock:
дръжки на 3 степен. Руснаците още 2 рата св. в. на Т 34 и дълго използвано в Сибир.
Германците са имали на Щурмгещютце-то изводи за маркучи.10 бр оръдия навързани 1 след друго.на 1 то мотора работи и грее останалите.
Направи - напреднал
Ехеее...., а американците изобретяват добавки за нафтата да не замръзва
ZMeyGorianin - майстор
Не думай... :shock: Ама верно ли :?: :evil:
Junak - майстор
Направи написа:
Ехеее...., а американците изобретяват добавки за нафтата да не замръзва
А сега кажи и коя добавка са измислили, че Мода се схвана да те чака :-D
crez - майстор
Не знам кой каква нафта произвежда, не карам дизел(смърделник),но със сигурност знам едно. Работил съм в бившия СССР, при темп.-30 - 40 гр. навън, получавам на ГСМ две цистерни х 60т нафта с тем. на замръзване -10 гр.т.е обикновенна и към нея ми доставят 60т т.н арктическо гориво(бяло на цвят и доста различен мирис от обикновенната нафта с темп. на замръзване-90гр). При преливането в резевуарите ги смесваме и така караха машините, никакъв проблем. С чисто арктическо сме пробвали да караме бензинови коли, върви нормално мамка му, ех малко по пушляви. Слагал съм на служ.Нива,ех клапаните малко чукат :lol:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Замръзнала нафта,какво да правим ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: