• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
sek.1 - специалист
На джипа (Лада Нива) съм със регенерат Малатеста Кобра вече трета година и нямам никакви грижи на колата зимните четири гуми са ми също Малатеста и тая ще им е трета зима свалям ги заедно с джантите може и аз да съм късметлия но нито са се напукали нито изкривили когато ги копувах гумаджията каза че ги прави италянска фирма във Варна. При камионите ситуацията е по друга 20 тона празен 22 тона товар обща маса над 42 тона при едно по рязко спиране нагряването и товара в гумите е огромен навремето карах шкода европа прицеп за едно лято обикновенно изгърмявах по пътищата на родината 2-3 чифта чисто нови български гуми виденки или димитровки в началото на демокрацията преди да ни закрият ДАПа някой се излъга и ни дадоха немски регенерат с който караха тогава СО МАТ за две години спуках една гума и то я набодох на изхвърлена запалителна свещ до Ябланица. Естествено няма нищо по хубаво от новата гума но и технологийте на регенериране на гуми толкова напреднаха през последните години че и един регенерат вече си кара колкото една нова тума.
davis - помощник
Такива са и гумите в Метро.
Може да се види как някои от гумите отвътре са различни.
jel4o - специалист
Колега sec.1 хайде тогава кажи от къде го купуваш или вземаш тоя толкова читав и хубав регенерат,че да вземем и ние незнаещите да се обзаведем с евтини и качествени гуми,та било ти и регенерат?
:gott:
sek.1 - специалист
Трета година карам регенерат Малатеста Кобра на Лада Нива и съм изключително доволен от тях определено са по добри от руските ВЛИ 5 и от Ласа с които съм карал преди това нивата я карам основно в сняг и кал като си ходя на лов и по малко по асвалт. На ситроена зимните пак Малатеста тая ще им е трета зима и се държат на сняг и лед много добре три зими за регенерат определено е добре . Пиша моя опит с определена марка регенерати а всеки решава за себе си какви гуми да си качи на колата.
jel4o - специалист
Да но попитах от къде се земат изгодно-и стават ли за леки коли-а не каква марка и колко време те държат?
sek.1 - специалист
За нивата бяха по 110 лева за колата 175/70/14 по 50 лева в София ги има на много места(гумаджийни) включително и в метро продават Малатеста.
shotik - майстор
Преди години на Трабанта гумите като се износеха ги носих на г.Илиянци ,тогава там правеха регенерат,по 19 лв беше и някои от тях и втори път съм ги носил.Тъй като не съм бил с претенциозна кола, тези регенерирани гуми са ми свършили работа ,за която са правени.За новите мощни и бързи коли незнам дали е добре регенерат,на моя Форман имам регенерат на задния мост на немска фирма/утре ще видя как беша марката/ и са към 20000 км,но все още са добри.
lotosf - специалист
Аэ пък 2-ра година карам с регенерат при това и четирите гуми и предни и эадни.Доволен съм марката е РОТЕКС купих ги от Бриколажа 70лв бройката зимни са нито са се иэкривили нито са се раэбалансирали нито нищо и са с много хубав грайфер.Естествено когато карам карам максимум с 80 до 100км не повече и гледам да иэбягвам дупките доколкото мога но иначе са добри гуми.
Илиян Илиев™ - майстор
Всичко си зависи от колата. Преди имах Фиеста 1.1 90и набор и я карах 2 години с регенерат за 100 евро четирите гуми, но колата не можеше да дигне повече от 135 кмч на равно.

Сега с Капата не бих сложил регенерат при положение, че по някога я настъпвам и с 190кмч.
lotosf - специалист
Смятам да вземам сега пролетта четири летни гуми чисто нови но не регенерат защото за скоростта си прав малко трудно и идват защото на мен ми трябват 13-ки а аэ карам с 14-ки и като се добави това че по принцип регенерата е с 300грама по-тежък и не може да иэтегла така яко. :?
  • 1
  • 2

Тема "Заводски регенерат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: