• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
Chefo77 - майстор
Не само Фордовете (от които с такава екстра има дори 30+ годишни Ескорти) - Шарана на колегата също го имаше.
Иначе - паля колата, парното към прозорците, докато изчистя предното единствените странични стъкла, вече е започнало размразяването. Бипър-а има убийствено бързо парно.
GLX модификациите, независимо от модела.
За ghia не съм сигурен.
zz_stefanov - майстор
нед яну 14, 2024 1:40 pmНиколай Ников написа:
Спирт за горене в шише с помпичка, всичко пада веднага. Относно размразяването на предното стъкло е екстра в по новите авто, в старите ни таралясници го няма, стефанов го прави по стария начин. Пали двигателя и пуска опцията размразяване. Продават се допълнителни подгреванели на предното стъкло като се лепят за него в долната част, по подобие на заднотоу но пак трябва време.
Поредният умник.
Щом казваш как го правя.
Ми карам Форд, при тях е масова екстра нагревателят предното стъкло.
Николай Ников - специалист
нед яну 14, 2024 1:46 pmChefo77 написа:
Не само Фордовете (от които с такава екстра има дори 30+ годишни Ескорти) - Шарана на колегата също го имаше.....
Старите бараки които цитираш са със залепени нагреватели, новите са вгравени невидими в цялото стъкло и знаеш ли каква е цената на едно такова стъкло??? :x
ЗиЗи, не се нервирай! Нови специалисти дебнат отвсякъде.
Всеки по пътя и във времето си!
Нолти, правилно слагаш въпросителни.
Не сме тук да обучаваме, а и глупаво е да обясняваш на човек, който до болка познава Форда си.
За да не олекваш още- вградени са.
zz_stefanov - майстор
Това е между двата пласта стъкло. Мога да го хвана само на ръчен фокус.
Колата е 2009, но го има и при такива от 2000'ната примерно.
Има го като екстра при всички марки, но при форд е най често срещано.
Стъклото за подмяна беше около 750 лева, сега не знам.

Прикачен файл

0-02-05-209e5bd775f73952e2fa56c533ab71e716baa35772adef8897b2708cad4a259a_eaf4169a5cacd8c6.jpg
ivanovbg - майстор
Не се пънете с тези фордове. Форд и циганин зимата не работят :-D
Николай Ников - специалист
Това казва рекламата:
" Системата за нагряване на предното стъкло има редица недостатъци, поради което не се използва широко. Основната е цената на производството. Всеки вид отопление води до по-високи цени. Тук трябва да решите дали сте готови да платите за предното стъкло 2-3 пъти повече от обикновено. Вярно е, че може би сте късметлия и никога не трябва да го променяте. В случай на липса на средства, отопляемото и неотопляемото стъкло са взаимозаменяеми. Въпреки, че ако колата ви е имала обикновенно стъкло, тогава монтирането на отопляемото ще предизвика допълнителни трудности при свързването на електрическия компонент.
Важен недостатък е изкривеното отблясъци от фаровете на насрещните автомобили през нощта, което създава нагрято предно стъкло. Форд например използва специално покритие, което елиминира този ефект."
Цитат от форум:" Анди е прав, това го има наистина при Форд и точно тази тема сме дискутирали няколко пъти тук. Ауди,BMW не предлагат идентична екстра.
Въпросните нагреватели при Форд са едва забелеежими вълнообразни вертикални жички, минаващи през цялото стъкло.
Въпросът е, че често просто не работят или прегарят. Не съм се интересувал защо е така."
zz_stefanov - майстор
Николай Ников написа:
........
нед яну 14, 2024 2:25 pmivanovbg написа:
......
:)
Николай Ников - специалист
Цитат от форум:"Здравейте, от 10на дена съм собственик на Карок Едишън 2.0 TDI DSG. Като цяло съм доста доволен от колата, но има нещо, което много ме дразни. Реотаните за подгряването на предното стъкло за ужасно видими. Нощем отразяват свелината и виждам фаровете като огромни хиксове. Првз двня, когато слънцето пада по апределен ъгъл, виждам златисти отблясъци по цялото сръкло, а ако гледам към небето все едно гледам през дантелена завеса. Има ли някой друг същия проблем? Чак ми е чудно, че може от Шкода да продават подобно нещо и се чудя дали нямам проблем със зрението. Дали бих могъл да фолирам предбото стъкло, с фолио, което премахва поляризираната светлина? Не търся затъмняващ ефект, а по-скоро премахване на отраженията."
Хубава екстра :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Как предпазвате стъклата на автомобилите при отрицателни температури и снеговалеж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: