Всички имаме коли, нали ?
Justy - майстор
Какво огледало, какви 5 лева, за повечето жени то е за оправяне на грима. Ето от форума на Рено http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=33849.60
Тани - модератор
Тук не става въпрос за жени и мъже! Като се замисля мъжа май е по-виновен дори - как може да не и направи забележка , а да не говорим с какъв ъкъл се е качил въобще в колата!
Justy - майстор
Така е, там един юнак каза, че баща му е много зле, просто опасен. Цитирам " Като ме вози до Люлин свалям кило, кило и половина. А майка ми иска да я кара до Русе - тая жена е луда"
Освен вярната преценка и бързата реакция при шофиране се иска и друго качество. Едновременно управление на паралелни процеси. Следиш си колата, пътя, другите участници - като анализираш всички параметри и тяхната динамика - вземаш решение за своите параметри - място на платното и скорост.
8180 - майстор
Малко се "поизкриви" темата - "жени шофьори" това неразбираемо (за мен) мило явление, "пенсионери шофьори" - и тези толкова могат.
На 99% съм сигурен, че в предложеното клипче тези две категории отсъстват (или поне виновно). Мисля че и алкохолът (умерено) САМ ПО СЕБЕ СИ не е от главните причини.
Над 30г. съм шофьор - едно ПТП по моя вина (на 2м. книжка). След това в старите талони - без дупка (от 40ст. ли бяха - вече забравям). Позволявам си да карам на 2 бири - не знам какво ще покаже, не ми се е случвало, но съм сигурен, че подобни глупости няма да направя -110%.
В момента съм с акт за СВЕТЛИНИ (в един от прекрасните слънчеви дни в соф. задръствания преди месец). Имам за GSM, колани, оборудване, за извънгабаритни лайсни на покрива, един за скорост - сега се каня да ходя за възстановяване. Карам невзрачен автомобил на 20г..
Това (за мен законно, но сгрешено в логиката си днес санкциониране) е единственото, което ме вади от равновесие на пътя.
От там нататък, очите ми са на 4х4 - дори се забавлявам да предвидя водача наоколо - жена, пенсионер, празен таксист (от една страна), мутра, мутреса, "стойка хемероид", момченце със "саунд" и диодна илюминация. Горе-долу, ако не пропускам, това са основните "рискови" категории - разпознавам ги много от далеч на 90%.
Разпростирам се по-дълго, за да мина към моето обяснение на нещата.
С малки изключения ОБЩОТО между тях е:
Justy написа:
Избиване на комплекси, себедоказване - поради липса на друга сфера, в която да го направят, демонстриране на превъзходство без да имат изградена преценка.... знам ли и аз вече :?
И на въпроса:
hygro написа:
Каква ли е житейската настройка на жалкия пикльо, дето в беса си загубва всякакъв самоконтрол, ако не е успял да ти отнеме предимството? Откъде дойде тази вълна от мизантропия? Откъде появиха тези мизерни нещастници, затънали в гейзер от комплексарщина?...
Според мен трябва да се добави "провинциализъм" в широкия смисъл на думата. Те не само "нямат инстинкт за самосъхранение" - по-скоро разглежданото поведение им е инстинкт и житейска нагласа - те се гордеят с това!!!. А в същината си - мразят първо себе си, мразят произхода си, поради което мразят и всички останали, като не много осъзната причина за първите две. Идват тук, където смесвайки се с тълпата стават неразпознати, а КОНТРОЛЪТ (обществен и специализиран) позволява да се държиш мутренски, повече отколкото в Долно нанагорнище.
Отдавна се каня да предложа тема за КОНТРОЛА, в която да съберем "необяснимите" пропуски на контролните органи и "безумства" в организацията и регулирането на движението.
pavelari - майстор
И аз съм дошъл от прованса, обаче повечето колеги ВИЛАЦИ /от village/ си носят по една торба оборски тор за кураж - да си пренесат микроклимата у софия и прават е такива работи.
emil_v r - майстор
Не сме само ние селяните виновни . Манипулация . Най е лесно да се хвърли вината на някой който не може да се защити . Така се решава потулването на истинските кражби и проблеми . След толкова омраза и презрение (Коледа е :sad: )едва ли трети селянин ще се обади . Има и селяни менте. В София по- скоро гледайки местните , си развалих стилът на каране. Имал съм каручка с магаре и така съм започнал . Стилът "ломско шосе " обаче е мн. по-конфликтен. Върхът обаче е стил " вечерен Констант. Величков " . Има и по- лошо - каране в трилентово насрещно ( съветвам Ви да ползвате средната лента :o ) За мен Кюстендилците са по- гадни от нас селяните . Кюстендилецът дава десен мигач и рязко завива на ляво :-D .
Palawnik - специалист
Подходете по сталински има селяни има проблеми, няма селяни няма проблеми. Що не вземете да си сложите една граница на околовръстното. Ограда 4-5 метра. На всеки 100 м вишка. Въведете визов режим. Виза се получава само ако имаш при кой да спиш. Задължително трябва да се декларира имотно състояние. Наличие на пари за 2 месеца и т.н. Искаш в С-я виза след 3 месеца. Ма ти мъкнеш дисагите с буркани и бутове - влизай. Ти искаш бележка от някакъв измислен клатикурец - неможе ще чакаш 3 месеца.
Е така ще си останете там само с дантелени пелени и със синя кръв. Ние селяните дето сме видели автомобил след последния дъжд и като спре такъв двер у наше село тичаме да му носим сено ще си стоим тук.
Това по въпроса със селяните.
Като гледах клипа май на софиянци през месец им трябват опреснителни курсове и да им се обяснява като на олигофрени. Червено – спри, зелено – ако не идва селянин премини.
Сега се сещам за един анекдот:
Казахски джигит кара кола из София. Пристига на светофар светва червено и той газ през кръстовището. Спътницата му го пита:
- Защо мина на червено?
- Аз съм джигит – отговаря той.
Няколко кръстовища минава все на червено със същото оправдание. На поредното светва зелено и джигита скача на спирачките. Спътницата му го пита:
- Защо спираш светна зелено?
- АААА из София има и други джигити – отговаря той.
София няма да се оправи докато има джигити из нея.
hygro - майстор
Май страстите се разгорещиха :) Споко, Palawnik, едва ли някой тук визира теб. Обяснението селяни-граждани е доста повърхностно и съвсем разбираемо кара всеки дискриминиран да протестира. В негов противовес всеки ще може да посочи достатъчно примери. Достатъчно е човек да отскочи до малък провинциален град, за да види, че там, където уж "селянинът" е във вихъра си, всичко си е спокойно и дружелюбно.

Ужасът настава в по-големите градове, където се събират "свръхамбициозните". Живелите сред ограничения и ламтящи за всичко. Тези, които в малкия град са били подтиснати от контрола на общественото мнение и докопали се до анонимността на столицата пускат на воля всичко животинско от себе си. Тези, които в желанието си за "още" не намират мярката. И понеже винаги до тях ще има някой, който може или има повече, свръхамбициозните живеят във вечното трагично неудовлетворение от себе си, от колегите си, от света. Подсъзнателното изживяване на "успехи" като "надминах този идиот", "засякох тъпия плешивец, "сега ще му покажа на това лайно, дето се осмелява да кара по МОЕТО платно", примитивно задоволяват наранения им комплекс им за малоценност. Мачкането на околните дава компенсацията за изгарящата завист, че не са "НАЙ-".

Другата група, според мен са недорасляците. Недоизживели бунтарския си пубертет, ненамерили поприще за изява, изпитват настойчив нагон да бъдат ЗАБЕЛЯЗВАНИ, ако ще с шума който създават, ако ще с опасното си каране.

Смешното е, че жертвите на задръстванията си изкарва яда един на друг, вместо към виновника - некадърната община, неспособна да предприеме адекватни мерки.

Факт е, че безумния прираст през последните години докара проблеми, които измерени дори само в преразход на гориво, ощетяват хората с милиарди. Прави са кореняците да недоволстват, защото (не че преди София е била цвете) сега българската столица доведена до състоянието на клоаката на Европа. Това с границата около околовръстното може и да е сатира от страна на Palawnik, но мерки за ограничаване на прираста са необходими. Този град отдавна и безнадеждно е надхвърлил капацитета на инфраструктурите си.

За себе си съм намерил решението, защото съм решил да стана "селянин" - ще напусна София.

PS
Далеч съм от ширещите се обобщения за "селяните", но ако някой се е познал в образа на "жалкия пикльо" или "мизерния нещастник" от предишния ми пост, няма да получи извинения. Има една граница, след която скудоумието, без значение "селско" или "градско" заслужава само презрение...
Justy - майстор
За себе си съм намерил решението, защото съм решил да стана "селянин" - ще напусна София.

Аз - също. А децата и внуците ми ? В момента по Дарик в Челюсти темата е същата. В студиото са проф. Божидар Димитров и Павел Чернев. Чудесни анализи на състоянието и нужните за свръхнаселените градове мерки. Гражданите на телефона също виждат главните мерки. А защо няма кой да проведе тези мерки - пак отидохме в 7-ма глуха - ЗАЩОТО НЯМА УПРАВНИЦИ НА МЯСТО.
emil_v r - майстор
:sad: Бъркаш Хидро , при цялата ти интелигентност не можеш да влезеш в селската кожа . Не си и виновен за нищо , нито се обиждам . По принцип толкова мн. хора събрани на едно място трудно се търпят ,особено българи. Най ми е смешно че тук пък на софиянци викаме селяни ( с изключение обаче ако са ни роднини :-D ) Колкото и да не вярвате на мен софиянци като за тая навалица ми изглеждат мн. толерантни , също и мн. отстъпват предимство , също и се пускат пешеходци . Верно че един се опита да ми отскубе огледалото ,и остави две следи с нокти като Пришълец , а трамвай ни гони да ни гази :-D . но аз съм си виновен ,и ако имах власт бих си скъсал книжката със зъби . Не мога ,немам нерви и време да чакам три колони до хоризонта със стопове , като овца пред касапница . Не става както каза селския, Палавник да се избият селяни и целата др. сган :) .Важното е да сме здрави!

Тема "нема такива диваци като нас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: