• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всички имаме коли, нали ?
ESPACE - майстор
нед яну 14, 2024 3:18 pmНиколай Ников написа:
Ех... не са чаккк толкова......
avtostekla-s-obogrevom.png
Хаха, явно никога не си виждал такова стъкло, а се заяждаш. Практически са невидими. Нищо общо с това на картинката.
MamaMy - майстор
Веднъж ми се случи да видя почти такова стъкло. Става дума за Рено Лагуна. Под определен ъгъл към светлината нишките се отразяват в единия слой стъкло като се виждат едновременно и отражението и самата нишка. Ефекта е сходен. Вярно, че ъгъла беше извън купето. Това не засяга шофьора, но е факт. Не съм карал дълго време кола с такова и не знам как е.
ivanovbg - майстор
Откакто имам кола - вече над 40г. поливам. Няма спукано стъкло. Даже катое под -10 поливам по два пъти защото докато пусна чистачките и отново замръзва.
Chefo77 - майстор
нед яну 14, 2024 5:52 pmivanovbg написа:
Откакто имам кола - вече над 40г. поливам. Няма спукано стъкло. Даже катое под -10 поливам по два пъти защото докато пусна чистачките и отново замръзва.
То веднъж става.
Преди години един образ така пред мен си спука предното стъкло, макар че два пъти преди това му казах да не го прави. Е, и той имаше история в такова размразяване...
ivanovbg - майстор
Е, ако е поливал с вряла вода и то в една точка може. Аз поливам с вода 40-50⁰, да си държиш спокойно ръката в нея. Разлика от 50-60⁰ между стъклото и водата е нищо. Пробвай да полееш, пипни и ще видиш, че стъклото даже и не се загрява. То стъклото тежи 15-20 кг и 3кила вода разлята върху него не може грам да го сгрее. Само скрежта топи. Ако не пусна веднага чистачките пак замръзва, а ако е много студено не стигам и до лостчето и е замръзнала пак.
B0bi - специалист
Един приятел се оплакваше, че му се спукало задното стъкло на Шкода в сред лято от слънцето. Първоначално го взех за шега. После разбрах, че всъщност не е. Това е единственият ми случай, в който съм чу́вал за такова нещо, но все пак е факт. Лично не бих рискувал да пробвам с топла вода. Ако на някого не му пука - да го пробва.
Да се подгрее двигателя за 5 минути през зимата не мисля, че е безсмислена загуба на гориво. В това време тъкмо можеш да си почистиш колата от сняг и/или лед (с напръскване на стъклата със спирт).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, на мен са ми се пукали две стъкла, лятно време, от огледалцето надолу... при миене. Изобщо, чистенето не си е работа :lol:
Chefo77 - майстор
нед яну 14, 2024 8:08 pmivanovbg написа:
Е, ако е поливал с вряла вода и то в една точка може. Аз поливам с вода 40-50⁰, да си държиш спокойно ръката в нея. Разлика от 50-60⁰ между стъклото и водата е нищо. Пробвай да полееш, пипни и ще видиш, че стъклото даже и не се загрява. То стъклото тежи 15-20 кг и 3кила вода разлята върху него не може грам да го сгрее. Само скрежта топи. Ако не пусна веднага чистачките пак замръзва, а ако е много студено не стигам и до лостчето и е замръзнала пак.
Не му знам температурата на водата в тенджерата, но фактът беше, че сменя стъкло. Друг пък преди още повече години си чистеше чистачките като ги вдигаше и пускаше върху стъклото. Голям кеф, имаш новозакупено Рено 19, интересен пред колегите с ладички, праааас...
Честно - не мисля да пробвам. Достатъчно добре се справям с размразяването и без да правя такива неща.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон яну 15, 2024 8:17 amChefo77 написа:
... си чистеше чистачките като ги вдигаше и пускаше върху стъклото. Голям кеф...
:shock: :? Не се ли чистят така чистачки??
Chefo77 - майстор
пон яну 15, 2024 8:20 amn_a написа:
пон яну 15, 2024 8:17 amChefo77 написа:
... си чистеше чистачките като ги вдигаше и пускаше върху стъклото. Голям кеф...
:shock: :? Не се ли чистят така чистачки??
Като са замръзнали и температурата вън е под нулата - категорично нье.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Как предпазвате стъклата на автомобилите при отрицателни температури и снеговалеж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: