Всички имаме коли, нали ?
Здравейте колеги,преди време реших да заредя акумулатора си и когато свалих защитния му капак забелязах ,че се е натрупал доста окис около плюсовата клема почистих клемата заредих акумулатора и наскоро пак реших да го заредя ,че малко е паднал и клемата пак беше покрита с окисление някой знае ли на какво се дължи това за да го отстраня Благодаря :)
teoto - специалист
Сложи (залепи) 5 стотинки между капачките към плюсовият кабел. Окиса ще се събира на стотинките. Провери да не ти презарежда акумулатора.
sek.1 - специалист
Намажи обилно клемите с технически вазелин или грес.
solo5 - майстор
sek.1 написа:
Намажи обилно клемите с технически вазелин или грес.
:2thumbs: ... и затегни добре
emil_v r - майстор
Ugasi dvigatela ,radio i vsicko po kolata .
Otka4i plusa , i m/u nego i klemata cvracni lampa 12v 3 vat , kato tazi na plafonia .
Kazi sveti li ?
yakinceto - специалист
намажи клемите с мед няма да имаш окис .Знам го от опит
Neno Er - специалист
yakinceto написа:
намажи клемите с мед няма да имаш окис .Знам го от опит
И няма да се отървеш от пчели докато "оближат" меда-майтап. :lol: Преди "100 години" си купих т.н. автоклем паста. С нея мажех клемите на Москвича.
Ако сега няма такава, може да се използва графитна, в краен случай обикновена грес. Графитната все пак е проводяща.
Послушай и другите съвети и пробвай.
Благодаря много на всички ви ще пробвам но интересно ми е кое предизвиква това окисление и не мога ли да го отстраня :cool:
ESPACE - майстор
marti4ek написа:
Благодаря много на всички ви ще пробвам но интересно ми е кое предизвиква това окисление и не мога ли да го отстраня :cool:
Причината е че имаш пукнатина около клемата и оттам "диша" акумулатора. Та мазането само козметично оправя проблема-просто не позволява на парите да взаимодействат с метала.
Това вече е обяснение на проблема, много благодаря ESPACE!

Тема "Окисляване на плюсовата клема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: