Всички имаме коли, нали ?
shotik - майстор
Пуснато на: Пет Ное 21, 2008 17:16 Заглавие: Регистрация и пререгистрация на кола в КАТ София Отговорете с цитат Променете/Изтрийте това мнение Добави потребител към игнор листа
Днес 21.11.2008 г. в 6.35 ч. отидох в КАТ за пререгистрация на кола купена в Русе.Наредих се на колоната ,към 7.00 ни пуснаха към двора,дадоха ни листче с напечатан номер и ни разпределиха къде да паркираме по защрихованите места между платната за каналите.На маса под козирката ни дадоха декларация за подпълване ,като служител питаше къде е колата и написваше на кой канал ще се мине и подпечатваше.Попълних я и зачаках.В 7.35 започнаха да ни извикват,защото електронните табла над входа не работеха.Когато ми дойде реда ме насочиха към гише за обработка на документите.От там ми дадоха бланка и в същото помещение на касата платих 8.20 лв.След това ми върнаха личните документи и една бележка за по-късно плащане,а тези за колата останаха при тях за служебно пренасяне до служителите на каналите.Отидох при колата и там след малко време отвориха врата на канала който ми беше определен и служител с документи дойде при мен и ме извика да влизам.На канала прегледаха и свериха номерата на рама и мотора.Отвориха ми врата и ми казаха да паркирам извън каналите пак на щрихованите места ,свалих номерата и отидох отстрани на каналите в нова пристройка.Дадох бележката,платих:
първа квитанция:
свидетелство за регистрация 9.00 лв
такса ползване регистрационни номера 2.00 лв
такса за първична регистрация или пререгистрация 4.00 лв
комисионна 2.00 лв
общо 17.00 лв


втора квитанция :
регистрационни номера 2 бр. 25.00 лв
комисионна 1.00 лв
общо 26.00 лв

трета квитанция:
проверка техн.състояние на автомобила 6.00 лв
комисионна 1.00 лв
общо 7.00 лв

и общо за всичко 50.00 лв

Останах в същото помещение и след 20-25 мин. ме извикаха на гише,където срещу лична карта получих големия и малкия талон,за които се подписах и върнах старите номера.Навън на двора има служители които слагат номерата ,отидох при един от тях ,той взе големия талон ,разбра къде ми е колата и след 2-3 мин. донесе и монтира новите номера.
За всичко платих 58.20 лв. и в 9.15 мин напуснах КАТ след общо 2ч. и 40 мин.
Надявам се написаното от мен да е от полза за тези които им предстои тази процедура.
Master_Kenobi - V.I.P.
Имал си късмет, ама и в петък е по-празно. :)
Похвали се ква е колата? :)
shotik - майстор
Шкода Фелиция 2001 г,но още нямам снимки,надявам се при хубаво време да я снимам и покажа

Тема "регистрация и пререгистрация на кола купена в България" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: