Всички имаме коли, нали ?
ohdan - специалист
Може ли да ми каже някой , защо ми сигнализира индикатора на таблото за температурата на водата :? при положение че в радиатора и резервоарът за вода са пълни . Благодаря!
Чаро - Акълия
Дай малко повече инфо, де.
Кой пасат, какъв мотор, лампичката под стрелката ли светка?
Хвърля ли антифриз? Е такива неща.
:?
vidrata - специален-специалист
Батка тук най-много да те посъветваме да замажеш радиатора с цимент :lol: .Форума на VW е мястото.
Абе все пак дай повече инфо пък ще видим кво ще измислим.
Takezo Sensey - модератор
Дали е комби или не моторите са еднакви като на седаните :wink:
Ха ха шегичка :-D

И лампичката не мери температурата на водата, а нивото :idea: . Температурата се индикира със стрелка. :wink:



След като охладителната система е пълна има "нещо" друго нередно. .Идват ми на ум два варианта:( откъде у мене ум чудя се)

-Датчик, който на Пасаторите обикновенно е капачката на разширителния съд.
-Или повреда в атматурното табло ( е това вече е лошо)
snejoky - напреднал
Лампата за температурата свети като прегрее колата! Кога свети тази лампа, като загрее колата или още като я запалиш? Дай повече инфо!
Стефан - майстор
Смятам, че не е редно модераторите да трият мнения, без да уведомят по някакъв начин ЗАЩО се налага това. Не е достойно.



Работи се по въпроса...
модератор : takezo
Takezo Sensey - модератор
snejoky написа:
Лампата за температурата свети като прегрее колата! Кога свети тази лампа, като загрее колата или още като я запалиш? Дай повече инфо!
Да така е, но малко са я виждали да светва в тази ситуация. :wink:

Първата И функция е обикновенно "следи" нивото на антифриза.
При мой познат беше от арматурното табло.
vidrata - специален-специалист
Такезо не се измъквай :lol: .

Лампата светва при ниско ниво и при висока температура и това е.При всяка кола е различно дали светва по-често от недостиг на охл. течност или от висока темп.Моя например светва повече от загряване :lol: .
Да не се разправяме докато автора не опише подробно всичко.Съгласни??????
Takezo Sensey - модератор
vidrata написа:

Съгласни??????
Има сделка ( но е датчик ) :wink:

пс.: Автора фолксваген се пише : VW а не WV :lol:
ohdan - специалист
Ей.. :rolleyes: Направо ме уплашихте бе хора :shock: Ами че аз ако знам няма да питам. Вярно че дадох оскъдна информация , но не очаквах толкова упреци а просто съвет ,тъй-като колата ми е от скоро. Колкото до изсписването WV със VW мисля че всеки може да сгреши. Все пак благодаря за отговорите от тях добих представа какво може да не в ред но пак да обясня. Радиатор -пълен ,датчика -нов ,нивото в резервоарът-нормално , лампата светва понякога още със запалването след време угасва , друг път когато е изминато известно разстояние , като и то варира в километрите :roll: освен това стрелката не отчита висока температура на таблото . Колата е WV Pasat 1800 Комби 1991г. бензинов двигател.

Тема "въпрос за wv pasat -комби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: