• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
wizli - специалист
Вчера както си карам, на един завой - ЩРАК - и колата почва да щрака и бие някъде в колелата.
Обадих се на един майстор - каза бавничко да предвижа колата до него - най-вероятно е някое каре се разбило...
Но не било това, оказа се, че повредата е в скоростната кутия....
каза че ако намеря ск. кутия ще я смени срещу 120 лв.
Обаче ако реша да ремонтирам старата - 200 лв. работата + резервни части, които да си набавям сам, защото стрували страшно много.
Какво да направя, дайте съвет: ремонт на старата или втора ръка?

Как вървят цените на частите и работата?

ако взема стара - не се знае колко ще издържи, пак ще е на 150 - 200 хил. км. - без гаранция
някой знае ли дали е болест при Еспас 3, скоростната кутия?
Domashen_maistor - специалист
Преди 14 години като млад "шафьор" ми се случи баш същото нещо. Повредата при мен беше в диференциала - короната. Според мен майстора ти е казал самата истина. Много по-просто и по-малко е работата ако смени цялата, отколкото да отваря старата. Да не говорим, че резултатът може да бъде плачевен във втория случай, докато при първия, требе тоя майстор да е съвсем идиот за да не може да я смени /а от съвета му мисля че не е/.
Така, че търсиш втора употреба скоростна кутия, сменя ти я за един ден и си готов.
sanders - специалист
Преди 5 години на баща ми форда претърпя същото :)
Както си патувахме и започна да издава един пукащ звук колата, но не спря. Карахме е така към 50км. Важното е че това е възможен сценарий. Не мисля, че те лъжат за повредата.
Тогава ремонта излезна към 500лв. Според мен ако намериш втора ръка е най-добре.
Dain - специалист
0886395575-Бай Васил,занимава се само със скорости,ако се съгласи да ти я прави,преди 2-3 г.оправи скоростите на Qadrata.Успех.
wizli - специалист
мерси, момчета,
днес разглобихме кутията - повредените детайли не са много,
обаче майстора каза че не може да намери 2 сателита,
някой да се сеща откъде?
Италианеца продавал само цели кутии, ще проверя утре при Краси зад парниците в Овча купел....
Изображение
Master_Kenobi - V.I.P.
wizli написа:
мерси, момчета,
днес разглобихме кутията...
Според мен, голям автогол сте си вкарали... Жалко, че сега чак го пиша.
Без да те плаша, ама скоростната кутия е тънка, много тънка работа, колкото и да изглежда груба. Бетер часовник е по отношения допуски и пр. Нека и някой по-спец го каже...
В София (явно си от София) има само един читав сервиз, където може сравнително професионално да ти ремонтират механична скоростна кутия. Чудя се с кой акъл твоя майстрор се е захванал изобщо...
А и като ще слагаш части втора ръка, защо не взе цялата кутия втора употреба. И по-евтино щеше да ти излезе.

Сервизът е горе-долу където е червеното кръстче в кръг на картата. Адрес, телефон и пр. не помня.
Успех и късмет! :)

Прикачен файл

Clipboard02.JPG
Clipboard02.JPG (63.54 KиБ) Видяна 6479 пъти
wizli - специалист
Master_Kenobi написа:
В София (явно си от София) има само един читав сервиз, където може сравнително професионално да ти ремонтират механична скоростна кутия. Чудя се с кой акъл твоя майстрор се е захванал изобщо...
Бил се занимавал само с това...
Не разбирам много, ама наистина изглежда че са малко повредените неща: 2 сателита, един семеринг и лагер.
Плаша се от неотваряни кутии втора ръка, видях няколко разглобени в една морга - повечето изглеждат зле, стопени лагери, изпочупени колела и т.н.
То и моята преди 2 седмици щеше да мине за такава...и после...БУМ...
Master_Kenobi - V.I.P.
Бе, дай да го видим тоя майстор! Може пък наистина да е спец някакъв неизвестен. :? Нещо координати, ако ти се намират... :)

Пиша така уверено, защото преди 2 години брах ядове с една "хъркаща" трета скорост. По същите съображения като твойте, не исках втора употреба. Знаех какво е "заболяването", защото е типично за модела с този двигател и кутията. Частите ги имаше при официалния вносител, но цената на труд при него беше отказваща. Никой не се наемаше да цепи скоростната кутия, освен тези. (Да, де. Същият сервиз е, който вчера посочих.)
Накрая з**бах и до сега си хърка третата, ако шофера не се прави на синхронизатор. :-D
wizli - специалист
ако стане ще ти пратя координати,
все още търсиме сателити,
стара кутия ми предлагат за 800 лв., труда е 120-150 лв.
сателити не се намират, един дава заедно с диференциала за 300 лв.
ако не намеря отделно - ще взимам.
evdoki - специалист
Диференциала е комплект съставен от планети и сателити, но и от пиньон и корона. Та ако сменяш диференциала или вземи и пиньона или сложи твоята корона на "новият" диференциал. Сходимостта на хипоидните зъби различно поради износването
  • 1
  • 2

Тема "повреда е в скоростната кутия...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: