Как в домашни условия мога да установя има ли мъртва клетка?Сутринта акумулатора беше на нула ,даже не отключи централното.Колата не беше палена два дни.Сложих зарядното и след шест часа реших да замеря напрежението на батерията ,като я откачих от зарядното.С уреда първо показа 12,8в ,но след задържане на сондите за около 15сек. напрежението спадна на около 12,65в.Това може ли да е показател за мъртва клетка?Въпроса е ако няма утечка как да съм сигурен дали има мъртва клетка.Колата -опел,батерията БОШ С5.
- 1
- 2
Всички имаме коли, нали ?
ozimen
- специалист
11 мнения в "Мъртва клетка на акумулатор?"
big_death
- специалист
- Мнения: 646
Като отвориш капачките , която клетка не ври - тя е мъртва (когато се зарежда акумулатора )! Ако не се отварят капачките даваш на късо акумулатора и която е мъртва трябва да започне да бълбука(или завърташ на стартер да палиш , дори и да не върти задържаш ключа ) !
Последна промяна от big_death на пет ное 02, 2012 6:48 pm, променено общо 2 пъти.
fox_vt
- майстор
- Мнения: 3640
Ти ще кажеш че не става точно вилки за проверка само на една клетка вече няма всички други вилки дето ги има на пазара са за проверка на всички клетки заедно 12 волтови или 24 волтови.До колегата предложил да се даде акуто накъсо-
не давай такива съвети ако не знаеш какво ще стане ако случайно се окаже че акуто е наред
И по темата щом ти показва 12,65в значи нямаш окъсила клетка вероятно си имал утечка или забравен консуматор,но в повечето случай след такова тотално разреждане си отдели пари за нов отсега.
- Мнения: 1005
ozimen написа:Как в домашни условия мога да установя има ли мъртва клетка?Сутринта акумулатора беше на нула ,даже не отключи централното.Колата не беше палена два дни.Сложих зарядното и след шест часа реших да замеря напрежението на батерията ,като я откачих от зарядното.С уреда първо показа 12,8в ,но след задържане на сондите за около 15сек. напрежението спадна на около 12,65в.Това може ли да е показател за мъртва клетка?Въпроса е ако няма утечка как да съм сигурен дали има мъртва клетка.Колата -опел,батерията БОШ С5.Зареждай повече от 10 часа при такъв разряд. Не казваш колко Ah е акумулатора (за кратко АБ), с какъв ток го зареждаш?
Като го заредиш хубаво, откачи едната клема от колата (измери колко волта е - над 13В трябва да е и да пада), изчакай един час (да се успокои) и тогава мери пак колко волта е (ако е над 12,60В няма умряла клетка).
Закачаш клемата и ако върти добре значи не е от АБ проблема.
На няколко пъти ми се случва - забравен консуматор (плафон). Копчето му е включено, но той не свети и не се вижда съответно. Като се промени температурата вземе че захапе и светне и АБ се изтощава. Прещракай всички плафони и ги остави в положение изключено. То е хубаво да се измери за утечка ама трябва да се внимава.
Накъсо НЕ ГО пробвай, че ако не е толкова зле ГЪРМИ - личен опит.
- 1
- 2
Тема "Мъртва клетка на акумулатор?" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!
