• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
anabolicbeast - специалист
Във връзка със скорошната ми покупка на пистолет за горещ въздух, се поинтересувах малко за какво може да се използва той освен за стандартните дейности като сваляне на боя, запояване и тн. Та попаднах на доста клипове, където с помощта на въпросния уред хората си освежават избелелите и изгорели от слънцето черни пластмасови детайли по купето на автомобила!
https://www.youtube.com/watch?v=2ue-1_Jk2Y0
https://www.youtube.com/watch?v=PQs2ik1dzzE
Ще съм благодарен ако някой сподели дали го е пробвал и дали след време има някакъв обратен ефект след време - като избледняване(побеляване) и други? :partyman:
igt - специалист
И аз съм гледал въпросните клипчета преди време и да се призная не посмях да го направа на моят лек автомобил.
Поразяващ ефект, с трайност около година имат т.нар освежители за пластмаса - продават се наливно в магазините за авто боя, полир пасти и пр. Двеста грама стига за лек автомобил външно и вътрешно.
VLADO66 - майстор
Вчера мислех да го правя това упражнение с броните на голфа на сина,ама се яви друга работа.Като го направя ще пиша за резултата.
MamaMy - майстор
Смених една броня на Астрата преди 5 години. "Новата" броня от морга беше много из светляла. След освежаването и с пистолета за горещ въздух, освежих и предната за да станат еднакви. Никакви проблеми. Стана супер и въобще не им личи. На приятел Рапид-а обаче нямаше никакъв ефект. Пластмасата е друга.
bulhomes2 - майстор
anabolicbeast много полезна тема. Браво =D> =D> =D>
hidrazin - майстор
MamaMy написа:
Смених една броня на Астрата преди 5 години.
И за тези 5 години как е? Пак ли изсветля?
:partyman:
anabolicbeast - специалист
igt написа:
И аз съм гледал въпросните клипчета преди време и да се призная не посмях да го направа на моят лек автомобил.
Поразяващ ефект, с трайност около година имат т.нар освежители за пластмаса - продават се наливно в магазините за авто боя, полир пасти и пр. Двеста грама стига за лек автомобил външно и вътрешно.
Именно трайност ЕДНА година... За тези бои/спрейове знам, но първо изглежда много изкуствено на кола от 93(примерно), а и на по-нови съм виждал с лъснати перфектно брони(по-добре от заводските), втори не е трайно, по-скъпо е и по-трудоемко! Докато тук нямаш консуматив! Аз също нямам търпение да пробвам на Астрата(радвам се, че има положителен пример точно с тази кола), но това ще стане след 2 седмици! :cry: Дори и да трябва да се повтори веднъж годишно, съм напълно съгласен да отделям по половин час за това упражнение, стига да няма отрицателен ефект след известно време, който да е непоправим и да стане грозно!
П.С. Радвам се, че има интерес и се е харесала темата, все пак това е идеята! :partyman:
ieiei - специалист
Структура, боя за ремонт на пластмасови повърхности(става,като ново),продава се и наливно в магазините за автобоя
MamaMy - майстор
hidrazin написа:
MamaMy написа:
Смених една броня на Астрата преди 5 години.
И за тези 5 години как е? Пак ли изсветля?
:partyman:
Изсветлели са равномерно и двете. Но дори след 5 години пак не толкова колкото тази от моргата беше. Не знам къде и как са я държали за да бъде в тоя вид. Сега пак бих ги нагрял, но колата не прилича на нищо вече и ще седят като на "прасе звънче". :-D
VLADO66 - майстор
Специално при опел съм забелязал че различните пластмасарии по купето изсветляват по различен начин и степен,явно са от различни доставчици :?
  • 1
  • 2

Тема "Освежаване на пластмасови детайли по купето на автомобила?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: