• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
ontario - специалист
Здравейте,

Става дума за Ситроен Берлинго.
От известно време наблюдавам, че има проблем - като натисна лостчето за пръскалките - чистачките тръгват, а течността едваааам достига стъклото, буквално я плюе.Иначе и от 4те дупчици излиза течност.Мислех, че нивото на течността е ниско и затова така /което е глупаво да бъде причина за проблема/.
Допълних и то малко трябваше и пак същото - едвам излиза течността и то след 3 -4 напомпвания на лостчето.
По съвет не един приятел пробвах да отпушвам с карфица - тя си влиза, но в една от пръскалките не става и в крайна сметка без ефект. Цяла зима си работеха пръскалките, миех си стъклото сега какво просто не зная.

Съвети, моля и мерси 8-[
Последна промяна от ontario на пон май 04, 2015 11:29 am, променено общо 1 път.
ZMeyGorianin - майстор
Смени си дюзите - не са скъпи. 3-4 лв. едната.
hidrazin - майстор
Ми или помпичката не прави нужното налягане или тръбичките са запушени от боклуци.
Извади си маркучето след помпичката и виж дали прави достатъчно налягане.
Ако прави, започва чистене на маркучета и дюзи.
:partyman:
ontario - специалист
Да ви кажа аз се опитвах да ги махна от маркучите с цел уж да ти попродухам, но много зор.
Защо така не искат да излизат лесно? Притесних се да не се счупят нещо и ги оставих, то и милиметър не мръдват да излязат..
Току що търсих в сайта на ЕВРО07 но въпросните пръскалки за течност не се предлагат нещо....
ZMeyGorianin - майстор
Нагрей маркучите със сешоар и ще излязат лесно.
8180 - майстор
Ако задната е от същата помпа - виж дали не "пикае" едновременно и отзад.
Тогава някъде в помпата (вероятно) има разпределител, който те "бъзика" - пробвай да прегънеш задния/предния за проба.
П.П. В този случай, за смяна на посоките се подава различен поляритет към помпата, а разпределителят е (примерно) подвижна съчма, която не затваря напълно и често е достъпен за почистване/ремонт.
П.П.1 Това за начална ориентация - при ПРОХОДИМИ дюзи.
ontario - специалист
То отзад не пръска откакто съм купил колата преди 3 години.
Май не са пръскалките, те са проходими.Но забелязвам, че докато почне да "плюе" течност 3 -4-5 пътни трябва да напомпя с лостчето, т.е. маркуча не ми е пълен по някаква причина.
Аз няма да мога да се справя май...
Къде в София биха могли да ми свършат работа, някой човек който работи за себе си и е свестен т.е. няма да ме излъже, че имам 50 проблема и да ме накара да сменя какво ли не, а то да става дума само за почистване или нещо малко като работа.
В сервизи не искам да ходя да ми съдират кожите [-X
inspo - майстор
Така както описваш проблема има някаква вероятност да ти е скъсан маркуча за задната чистачка.
Правило ли ти е впечатление да мокри някъде по трасето?
Може да пробваш да стиснеш с нещо маркуча за задната чистачка(ако има достъп до него) или ти да го стиснеш, а друг да пробва дали ще пръскат предните.
Или направо го извади от помпичката затапи и пробвай.
lov - майстор
Има възвратни клапанчета които са най честата причина както го описваш случая. Маркучетата да са изпразнени и да трябва дълго време докато тръгне течност. Имат гумичка която се разлага и запушва пък отворите на дюзите или самата тя залепва към основата и не пропуска достатъчно течност. Та тези клапанчета струват 2-3 лева и са почти универсални за доста от автомобилите. Огледай си по маркучите веднага след помпата. Големи са колкото 8мм гайка но са най различни по външен вид. какъвто и да сложиш пак става.
https://www.google.com/search?q=%D0%B2% ... 20&bih=526
ontario - специалист
lov написа:
Има възвратни клапанчета които са най честата причина както го описваш случая. Маркучетата да са изпразнени и да трябва дълго време докато тръгне течност. Имат гумичка която се разлага и запушва пък отворите на дюзите или самата тя залепва към основата и не пропуска достатъчно течност. Та тези клапанчета струват 2-3 лева и са почти универсални за доста от автомобилите. Огледай си по маркучите веднага след помпата. Големи са колкото 8мм гайка но са най различни по външен вид. какъвто и да сложиш пак става.
https://www.google.com/search?q=%D0%B2% ... 20&bih=526
А къде се намира точно това възвратно клапанче? Там под капака близо до пръскалките /дюзите ли?
Всъщност от него ли става разклонението към едната и другата дюза?
  • 1
  • 2

Тема "Пръскалките на предното стъкло едва "изплюват течността..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: