• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
Всички имаме коли, нали ?
medel76 - специалист
Здравейте,

Искам да си взема малка кола до 3200-3500лв.Не искам да е скъпа,защото ще ми е първа кола.
Искам да ходя из града и до село което на 30км от Пловдив,но понякога и до морето.
Данъка да е нисък и да не гори много и да е нормална поддръжката.Аз не искам да се състезавам.
Засега гледах 3 коли:

1.Форд Фокус 1.6 мотор 2000год-100коня на 150000км-4 врати.Цена 3200 без регистрация
2.Гледах тойота ярис с 1.0 мотор с верига на 115000км-2 врати-2003год 68 коня-3600 с регистрация
3.Поло 1,4 мотор 2002 год- 3300лв без регистрация-4 врати без регострация
4.поло малко по старо 1,0 мотор 1998-1999 год за 2200лв с регистрация.

Кажете ми вие с какви впечатления сте от тези коли и какъв съвет можете да ми дадете за тях като най-читава?Казват всичко е късмет?
Чудя се дали да дам като за първа кола 4000лв или 2500лв?
Благодаря ви на всички!
torbalan - Дървен философ
Загледай някаква дизелова френска...

Пежо 307, Ситроен Ксара или С4...

Лично аз харесвам по-големите, но както те тегли...
nikolovvd - майстор
Ако към километрите на описаните коли прибавиш поне 100 000 км, ще получиш истинския пробег ако са нов внос, а истинските цени са на половината от посочените.
Посочените цени и километри може да са валидни, ако колите са купувани като нови в България, но тогава ходовата част е в лошо състояние поради "хубавите" ни пътища.
torbalan - Дървен философ
За километри - изобщо не ми беше хрумнало да гледам дори какво е писано... :)

Смешни стават джамбазите с тез петнайсе годишни коли на по има-няма 100 хил. километра :)


Като се гледа кола - да се гледа състоянието и.
Дали е изтъркан волана на галош, дали е с оригиналните стелки, дали тапицерията е в добро състояние... А какво пише на километража - няма никакво значение...
nikolovvd - майстор
Ето един Фокус като посочения. Някъде да пише 1600 Евро?
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

Щом германците са й дали TUV до 2017, то колата е добра.
torbalan - Дървен философ
Аз също в немското мобиле гледам цените... :)

Ама за толкоз евтина кола, ако нямаш близки в Германия, при които да отседнеш, идва скъпо...

Предната ми кола я купих по тази схема. Харесах я в мобилето и айде... :)
kolcho - специалист
Здравейте!
Фокусът определено не е в класа на останалите, които наистина са компактни автомобили. На 16 години - не бих го препоръчал на никого, това е кола на крачка от естествената си смърт, разходите по довеждането му до безопасно състояние ще са неразумно големи.
Полото от 1998 - забравете, гарантирано пари, хвърлени на вятъра.
От оставащите две бих избрал Яриса. Тойота прави доказано "безсмъртни" автомобили, ако е гледан добре, дванайсетгодишен Ярис е в кондицията / дефективността/ на осем-девет годишна кола от европейски производител, прост, надежден, икономичен, добре направен автомобил. Разбира се, всичко това важи, ако колата е в добро състояние. Гледа се предимно салона, белези от деформиращи удари по шасито, двигателя / каучукови съединения, следи от масло, проблеми по електрическите кабели, белези от "ръката на чичо Пешо"/. Какво твърди продавачът за километрите няма никакво значение, при добро обслужване двигателите на Тойота са практически неубиваеми / карал съм 22 г. Корола на 500 000+ км, с оригиналния каучук по двигателя!/.
Желая късмет!
kolcho - специалист
nikolovvd написа:
Ето един Фокус като посочения. Някъде да пише 1600 Евро?
Някъде да си написал какви ще са разходите за да бъде купен и докаран в България подобен автомобил с "истинска" цена / това е цената в Германия, а човекът иска да кара колата в България/?
Нещо не виждам....би ли ги посочил, ако обичаш!
:wink:
stoianov_n - специалист
medel76 написа:
Засега гледах 3 коли:
1.Форд Фокус 1.6 мотор 2000год-100коня на 150000км-4 врати.Цена 3200 без регистрация
2.Гледах тойота ярис с 1.0 мотор с верига на 115000км-2 врати-2003год 68 коня-3600 с регистрация
3.Поло 1,4 мотор 2002 год- 3300лв без регистрация-4 врати без регострация
4.поло малко по старо 1,0 мотор 1998-1999 год за 2200лв с регистрация.
Я, нова тема....може да стане и интересна.... :-D

ЗАБРАВЯШ за полотата, и двата мотори са ПРОБЛЕМНИ. :wink:

Айде почвайте да хвалите тойотите...... :-D
nikolovvd - майстор
torbalan написа:
Ама за толкоз евтина кола, ако нямаш близки в Германия, при които да отседнеш, идва скъпо...
Не е нужно нито да ходиш, нито да отсядаш! Във всеки град има хора, които с това си вадят хляба. Просто отиваш при един от тях и му казваш какво искаш. Цената е 800-900 Евро. Добавяш още 400 Евро доставка и то до 5-7 дни. От тук нататък си ти - обслужване, регистрация, застроховки и т.н. Предупреждаваш го, че без сервизна книжка и поне 2 ключа (Форд са с 2 или 3 ключа), въобще да не те търси.
Пиша това, защото съм пътувал с такива хора и знам на какво са способни. Влизат в страната по тъмно и веднага карат колите в съседен град, за да не ги види някой как ги "оправят". Бил съм свидетел как се пазарят за цената и как купуват по 5 коли от типа - Пунто, Корса, Фиеста, Поло и други за 1000 DM. Няма грешка!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Тема "кола до 3200-3500лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: