• 1
  • 2
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
solo5 - майстор
masteradmin - майстор
Според мен разликата между плазмата и LCD е като разликата между крушките с нажежаема жичка и енергоспестяващите крушки.
Плазмата харчи повече, топли, но е по - бърза и за изображение което не е кристално е в пъти по - добра според мен. LCD - а тата са икономични и ако са много скъпи са доста добри. Проблема е че всички си вземат ефтини енергоспестяващи крушки и ефтини LCD-та, а после казват че всички са скапани.
BAlexandrov - специалист
Според мен плазмата отмира, "енергоспестяващите" сега са най-евтини, а вече са тук LED :wink:
Лятото и пред мен стоеше тази дилема и понеже жената не долюбва плазмите се спряхме на LED. След дъго ровене по форуми се бях спрял на три марки SONY, PANASONIC или SHARP. В техномаркет разказахме надълго и нашироко на продавач-консултанта какво търсим. По негово мнение ако става въпрос за плазма PANASONIC-а за момента са едни от най-добрите. Що се отнася до LED - SONY задължително. На цени 1600-1700лв. попадаш в горните класове, които са хем качествени хем икономични.
Извинявам се имах предвид LSD.
BAlexandrov - специалист
Виж бутончето "Промени" до мнението си.

Когато говорим за LCD има вече с луминисцентна и със светодиодна подсветка. Това имах в предвид аз.
lov - майстор
Моя избор го направих като се спрях на LG 42 LE5300. Колебаех се и на един самсунг от същия клас само че 40''. Но този беше на промоция и цената беше почти същата като превес взе и 5 годишната гаранция на матрицата и LED подсветката. Само че сега съм изправен пред друга дилема. Нямаме все още ефирна цифрова телевизия кабеларките хвани едната удари другата и чета за сателитните антени. Щото без качествен сигнал е даже по лошо от колкото на стария ми телевизор.
Тъй като не си посочил какъв ще ти е бюджета погледни и с какви тунери предлагат да ти е по лесно после. Да не хвърляш пари за още външни устройства.
BAlexandrov - специалист
И аз съм с такъв, но 32 инчов, а сега 42 е на същите пари.
Задължително си трябва цифрова кабелна телевизия. Ако нямаш - виж булсатком.
Най-удобното е с един малък USB твърд диск му закачаш филмите и гледаш :cool:
lov - майстор
Май ще оспамим темата на колегата а може би така тъкмо ще им теми за размисъл. Та варианта на булсата съм го мислил ама и вече ми писна да плащам :lol: А и като поразгледах тук там в едни 300 кинта ще се вместя в едно сателитно оборудване и пак ще си гледам булсата ама и доста повече. А това са горе долу парите за 2 годишни вноски към тях. По добре да ги инвестирам в техника от колкото да ги дам на тях. Относно хард диска знам че става но и с флашка става, А пък едно донгълче към телевизора върши същата работа и струва на същите пари колкото една голяма флашка. Само че с него ти отпада играта по записване и прехвърляне от компа към телевизора. Той просто ще си чете директно от харда ти на компа.
boltik - специалист
Здравейте.Аз не мисля,че темата се измества.Трябва да се обясняват всичките плюсобе и минуси.А не само да се хвалим кой какво си е купил.И тези същите започват след извесно време да се жалват,колко много са збъркъли,че са купили това,а не онова.Получава се нещо,като,,не ме е яд,че съм болен....,,
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: