Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
здравейте имам проблем с този смесител http://www.interceramicbg.com/getimg.ph ... =282&big=1
преди време без да искам го залях отгоре с един препарат за миене и течността влезе точно там където не трябва .... там където тази ръчка влиза в самия механизъм на смесителя ... последва период в който страшно трудно се въртеше ръчката, очевидно имаше проблем сякаш беше корозирало а след това за почна да се пооправя и с лекота се движеше докато дойде момента в който започна да капе малко по малко въпреки че съм го затворил добре.
ето го в състояние след като съм махнал пръстена който седи отгоре
Изображение

Ако някой има опит с такива смесители ще съм благодарен да каже дали да го отварям изобщо или направо да го нося на сервиза.
не бързам да го нося щото свалянето на смесителя и ходенето на другия край на софия ми идват в повечко.
Благодаря предварително.
lenko71 - специалист
Сваляш главата и търсиш същата. Аз поне не знам да се продават някакви други части (освен цялата глава) или пък да се ремонтират.
battoni - специалист
Не ти трябват други части,а една глава е 10-20лв.
MamaMy - майстор
Ako батерията е Интеркерамик (на такава ми прилича), резервна глава струва 4 лв. Сменя се елементарно и кара много време.
cvetan83 - специалист
Не трябвада се ползват агресивни препарати за почистването става с препарат за стъкла, а що се отнася до главата ако вече не е в гаранция опитай леко да стегнеш гайката наглавата и ако не се получи го занеси на ремонт в Интеркеремик или си вземи резервна глава. По принцип ги избягвам като марка защото са от най некачествените котайски смесители и имам няколко случая с наводнени жилища заради тях и някой други марки.
kireto1 - специалист
Темата малко е старичка ама аз все пак да попитам .Къде мога да намеря глава за тази батерия???
В Бургас обиколих всички магазини за такива части и няма такава.
GROHE Bs - специалист
Traqn`` написа:
здравейте имам проблем с този смесител http://www.interceramicbg.com/getimg.ph ... =282&big=1
преди време без да искам го залях отгоре с един препарат за миене и течността влезе точно там където не трябва .... там където тази ръчка влиза в самия механизъм на смесителя ... последва период в който страшно трудно се въртеше ръчката, очевидно имаше проблем сякаш беше корозирало а след това за почна да се пооправя и с лекота се движеше докато дойде момента в който започна да капе малко по малко въпреки че съм го затворил добре.
ето го в състояние след като съм махнал пръстена който седи отгоре
Изображение

Ако някой има опит с такива смесители ще съм благодарен да каже дали да го отварям изобщо или направо да го нося на сервиза.
не бързам да го нося щото свалянето на смесителя и ходенето на другия край на софия ми идват в повечко.
Благодаря предварително.
Ако водата тече по едно стъкло тип водопад просто демонтираш и изхвърляш.После закарваш булката да си избере нещо на Видима примерно.
ribnikolaevi - майстор
А може ли един въпрос. Защо се е наложило да го отвиваш за да чистиш?

Тема "Смесител Орекио" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: