Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Мо
Здравейте, имам питанка относно тези бойлери?
Мисля да слагам в банята подобен - за къпане? Но там нямам трифазен ток. Имате ли представа бойлерите, които са под 10kW дали ще вършат работа? Можете ли да ми обясните какви са предимствата им и недостатъците в сравнение с обикновените бойлери?
А като разход на енергия как са? :)
EDI - майстор
Мисля, че единственото предимство е, че по всяко време има топла вода и по-малкия обем на тялото на бойлера.От друга страна по мое мнение има много недостатъци - изключително висока мощност на нагревателите, което предполага отделен токов кръг и много висок товар на мрежата, а ако има и други консуматори освен бойлера по едно и също време :( ....Високата мощност на нагревателя предполага и по-голяма вероятност от дефекти, а не са евтини.Високата мощност предполага по-голяма консумация, а от там и по-висок разход на ел. енергия и по-висока цена на топлата вода.Според мен най-доброто решение е 80 или 100 литров стандартен, български, вертикален, бойлер. :shock: Много сложно го написах!!!!!, но смисъла прозира! :D :D Загряваш си водата нощем на евтиния ток и се плацикаш цял ден. :P
Мо
Само дет' на мен за 1 (подчертавам ЕДНО) къпане не ми стига водата от 120 л. бойлер ;D
EDI - майстор
Уважавам хора, ползващи тази благина, водата, в такова количество :D .Ако това, което посочих, по-горе не те притеснява, направи следното:1.Постави си на ел. таблото нов АП, към 32 ампера/май такива имаше/ :oops: и нагоре, но не повече от 45.Прекарай си до банята кабел поне 4мм2.Купи си бойлера.До 5-6 киловата мощност е добре.Мисля, че монтажа ще ти го направят от сервиза по гаранцията.
Mo
Добре де, аз защо разбрах, че ако бойлера е с max мощност 9kW, не е необходим трифазен ток? В смисъл тази цялата гимнастика, която описваш наистина ли се налага? :) Или тя не е по- повод трифазния ток? :)

А що се отнася до икономичността им - за такъв бойлер се навих от един познат, който е адски стиснат. Та въпросния познат ползва проточен бойлер, като неговия е доста мощен и плаща 3 пъти по- малка сметка от моята :) То верно, че изразходваното количество ел. енергия не се трупа само от единия бойлер, но и той има голям дял.
EDI - майстор
Наистина се налага, тъй като това, което ти казах, няма нищо общо с трифазен ток. :wink: Става дума за монофазен.Просто така е най-добре за инсталацията ти и за твое спокойствие.Мощността на бойлера ще е твърде голяма, за да има и други консуматори на този кръг.Представи си, че бойлера е на кръга, на силовите контакти.Плакнеш се в късния неделен следобед :D , свиркаш си, жена ти в това време включва фурната да ти прави вратни пържоли :roll: и прас, предпазителя пада.Как ще ти се отрази :evil: ?Ако са на отделни кръгове, това няма да се случи.Та за това е процедурата.А за цената само предполагам, нямам такъв бойлер.

Тема "Проточен бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: