Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
BAlexandrov - специалист
Поръчах си огледало за банята, но се замислих сега за подгряване, за да не се запотява. Редовният ми проблем е, че след като се изкъпя искам да се обръсна, а огледалото е запотено...
Самото огледало се намира над мивката, мисля да го залепя за плочките. А евентуално с кантал ако направя отзад едно подгряване дали ще има полза? А дали да му пусна 220 волта :? Ако е с трансформатор пък къде да стои той в банята баш...
Представям си го със слой силикон залепен реотана за огледалото и после с още един към стената. По подобен начин си бях правил на колата и стана перфектно.
Какво мислите?
ralev - специалист
Аз съм монтирал на DEWI имат рогозки специялно за огледала http://devi.danfoss.com/Bulgaria/Consum ... eating.htm преди беше за около 60лв.

Това изпълнение с кантал ми се струва доста опасно за баня, да не четем за теб по весниците: "изпържил се от самоделка за изсушаване на огледало"
BAlexandrov - специалист
Супер! Мерси за идеите :idea:
БориславМ - специалист
220V в банята на една ръка разстояние и то над мивката :shock: Защо не си сложите добра вентилация. Хем ще решите проблема с изпотяването, конденза, парата и миризмата от канала (ако сифона
не е наред) едновременно. Хем ще е безопасно и по-евтино от дефектнотокова защита. При мен се наложи да пробия две дупки в долния край на вратата да осигуря приток на въздух в банята.
Сега всичко с парата, влагата и огледалото е наред. :)
milen56 - специалист
Намажи го със сапунисана ръка и преди да започнеш да се бръснеш го отмиваш и няма да се поти.Аз имам едно за бръснене вътре в душ кабината залепено за плочките с някакъв силикон.
Всякакви ел. решения са неподходящи за банята.
Измиваш с глицеринов сапун и готово. Още по-лесно - плюеш на огледалото и размазваш. Гмуркачите така правим с маските за да не се изпотяват. :yawinkle:
colyo - специалист
Намазваш със сапунче от противогаз (ако успееш да си намериш) и си решаваш проблема за около месец. Откакто ми свърши мацвам малко сапунена пяна преди бръсненето и размазвам. Издържа половин час поне.
zarkozarko - напреднал
Аз съм с китайски аналог на деви, понеже не ми се даваха толкова пари, а да си лепя сам жичка по огледалото ми се стори рисковано. Та тоя нагревател се лепи зад огледалото и на теория е изолирано от всякъде. Понеже не вярваме на братята китайци, мазнах малко силиконец, а ако някой иска съвсем сигурно - огледало, залепен нагревател, дървена плоскост от тия влагоустойчивите и това запечатано със силикон. Отделно за маниаци по безопасността и един супер слаб бушон на 1-2 ампера примерно.
Ток в банята (220В) отдавна вече има като стандарт по света, и за сешоари, и за четки за зъби че и за телевизори. Номера е да се направи кадърно.
Удобството с подобен нагревател е голямо! Не може да се сравни с никаква вентилация, освен ако не е някоя селска баня с повече прозорци отколкото стении а най добре и без покрив. Тогава няма да се изпоти но зимата не ми се мисли.... Колкото до химиите и мазането с нещо, сигурно помага, но едва ли е трайно.

Тема "Подгряване на огледало" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: