Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kraska - напреднал
В момента има налепени плочки в банята и пода, но т.к. са за смяна и искам да сложа душ-кабина трябва да изправя и стените защото са под остър ъгъл там където ще е кабината. Въпроса ми е като изкъртя плочките с какво да изправя стените (по скоро едната). Има ли готови смеси удачни за целта. Изправянето е малко до 5мм в ъгъла. напред да се изнесе. Как да ги обработя преди да сложа фаянса на гребен. И пода с какво да го заравня т.к. ще има кабина а в момента е под наклон. Благодаря предварително.
kraska - напреднал
Изчетох форума ,но не видях какво се прави при моята ситуация. Като изкъртя плочките на стената ще има лунен пейзаж най-вероятно. Стената е тухла, има лека хоросанена замаска и са лепени с теракол флекс доколкото знам (преди 1 година - ново строителство), засега мнооо трудно се махат. Та не знам как да заравня стените за да са под отвес и на 90 гр. една спрямо друга. Банята е много малка и не мога да си позволя още сантиметри. Гледах на weber този продукт 201P -хастарна мазилка. Удачен ли е в случая и как да дайствам т.к. дебелина за пилета и майки мисля че няма, а основно в долната си част трябва да се изправи с 2 сантиметра. И още до каква степен да махам теракола и мазилката? Как се процедира всъщност ми е въпроса и с какво? Благодаря!
tassel - специалист
Изкърти до тухла за пилетата. В единия край го даваш до нула със старата мазилка, а в другия докато стане под нивел. Правиш майки, мажеш и си готов. :wink:
kraska - напреднал
Мерси ,верно че така ще стане. Продукта който съм избрал удачен ли е за измазването на стените, т.к. го дават за .....

weber 201P Хастарна мазилка:
Готова суха варо-циментова хастарна мазилка за измазване на фасади на нови и стари сгради. Специалният състав на мазилката и подходящият зърненометричен състав спомагат за рационална обработка (висока машинна производителност) и осигуряват добро сцепление към основата. Мазилката отговаря на изискванията на строителната физика на биологично вярното изграждане на строежа на зида и е с добра паропропускливост. За да се осигури оптимална защита от атмосферните влияния, се препоръчва крайно покритие от weber.min Благородни мазилки. 201P Хастарна варо-циментовата мазилка се обработва с всички разпространени на пазара мазилкови машини. Със същия успех може да се обработва и ръчно.
Time2Burn - специалист
нямам им вяра на тея мазилки, още повече че Вебер не е водещ производител на висококачествни строителни материали. Вебер е от рода на Стром 21, Лепач - лепило трепач, Еврокол, Дуракол и други измислени лепила и смеси.
Най - добре си купи 4-5 чувалчета варов разтвор, струва към 2 и 50.
И една торба цимент. На торба разтвор прибавяш 4-5 мистрий цимент и бъркаш с бъркалка или с лопатка до получаване на едноцветна хомогенна смес. Ако се наложи прибавяш и малко вода. И нататък действаш по предназначение...
tassel - специалист
Най-добре според мен е класическия вариант - гасена бяла вар, пясък, цимент. Съотношение 1:3 вар и пясък и едно канче цимент на кофа. Зависи и от варта все пак. Ако е много блажна, слагай повече пясък. Готовата смес не трябва да лепне по мистрията. Пясъка трябва да е ситен за мазилка, а не за подова замазка.
kraska - напреднал
При моя случай има ли нужда да грундирам стената преди да я загладя по класическия вариант, а и също така открих още един продукт:
http://www.isomat.gr/component/page,sho ... 68/lang,bg

И още нещо което съм пропуснал да прочета: след колко време мога да лепя плочките след измазването и нужно ли е да се грундира основата преди полагане на фаянса?
Gofuss - специалист
Time2Burn написа:
нямам им вяра на тея мазилки, още повече че Вебер не е водещ производител на висококачествни строителни материали. Вебер е от рода на Стром 21, Лепач - лепило трепач, Еврокол, Дуракол и други измислени лепила и смеси.
Най - добре си купи 4-5 чувалчета варов разтвор, струва към 2 и 50.
И една торба цимент. На торба разтвор прибавяш 4-5 мистрий цимент и бъркаш с бъркалка или с лопатка до получаване на едноцветна хомогенна смес. Ако се наложи прибавяш и малко вода. И нататък действаш по предназначение...
Weber не водещ производител?! :? отвори сайта на Saint-Gobain да вземеш да се поосветиш малко! Да не говорим че погълнаха немската марката Maxit, и сега станах още по водещ производител
sasooooooooo - "специалист"
Включвам се за да ти кажа, че не е необходимо да къртиш и пода заради душ-кабината.
Мислил ли си как се захващат? :? Предлагам ти да я залепиш отдолу с лепило/плочка върху плочка/, като нивелираш само коритото.
Най-изпъкналата част от коритото подпираш с трупче и обираш хубаво материала, който се подава от вън, като оставяш място и за последващо фугиране.
След няколко дена замазваш получилата се фуга със силикон или фугин и готово.
Успех :wink:
tassel - специалист
Погледни темата за варо-циментова мазилка!

Тема "Изправяне на стена и под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: