• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
MamaMy - майстор
Моите съболезнования. И аз бях оптимист като вас. Отделно бях и перфекционист. Мислех, че щом аз си върша работата перфектно и другите трябва да са така...
Сега...
Е, сега съм стар и мъдър непукис и песимист :-D
И не толкова стар даже, но мъжът като мине 50... [-X
chapara - майстор
пон сеп 04, 2023 12:28 amLutchezar написа:
Докато са чисти пукнатините в гланца, според мен може да се запечат. Нещо от типа на пълнеж за пукнатини в автостъкла, там с ултравиолетова светлина се активира лепилото. Другото е тип восък, но ако е мазно може да проникне навътре и да промени цвета основата. Това са само теории в главата ми.
Остави ги тия теории и фантазии, че Маца ще вземе да ги приеме на сериозно и ще хлътне. Имаш ли представа ценово за какво иде реч? Не говорим за лека цепка, а за цяла баня, освен това стъкло или глазура😉
Единственото обнадеждаващо е че има грундове и лепило за лепене плочка върху плочка, примерно на Мапей😉
Gatta_Negra - напреднал
пон сеп 04, 2023 9:58 amchapara написа:
Остави ги тия теории и фантазии, че Маца ще вземе да ги приеме на сериозно и ще хлътне. Имаш ли представа ценово за какво иде реч? Не говорим за лека цепка, а за цяла баня, освен това стъкло или глазура😉
Единственото обнадеждаващо е че има грундове и лепило за лепене плочка върху плочка, примерно на Мапей😉
Ц, не, не и не.
В главата ми се върти да му дам на младежа шанс да се обади поне днес.
В смисъл да уточним като си свали сам две от и без това тъпо налепените плочки до вратата и видим дали са целите сцепени (демек него ще соча с пръст) или само гланцът е заминал, или изобщо лесно ли падат, или е зор, да идем двамцата да правим рекламация, или любезно да си признае грешката,ако има такава, и да купим нови тоя цвят- същите или други на размер,все ми е тая, или от шарените, дето не са се нацепили, бе изобщо да каже какво ще ебе да залепи там ВЕДНАГА и да хваща да го лепи. Като са купувани тия плочки специално ходи той лично в магазина да ги види, преди да купя. Тоест не е да съм взела кашоните и да съм казала "лепи тука", а го питах това става ли, ако не става да не си взимаме главоболия, каза,че ставали.
Ако днес до 19ч не се обади, започвам от утре активно търсене на кой да му оправи мизерията на тая конкретна стена само, понеже ще приема, че автоматично той е виновен.
От 2021-ва до 2022-ра чаках да започне, 2022-ра до Март чаках да лепи баня 1.8 на 2.4, като е станало тва , аз мисля, че поне е редно да се размърда да се установи поне причината, може да греша, но търпението ми се изчерпа.
Цялата баня няма да къртя, тва е абсурд някъв, на другите стени проблеми за сега няма, лепени са по 1и също време, според мен и прочетеното до тук из нета ако щеше да има щяха да лъснат нещата.
Но по-скоро ще си седят напукани докато намеря майстор и ще чакам да паднат, отколкото да се лепи отгоре -първо, че няма място заради тия тъпи тръби там за нов слой плочки, второ, че ако допуснем,че са скапано залепени, тва значи в даден момент да ми се изсипят на главата внезапно, е то ще е много гадно, представи си кокошка само по сапун сред опадалия натрошен фаянс, а недал Бог да паднат върху моноблока и да го спраскат докато ни няма, съседите отдолу ще са на 7мото небе. Никви кърпежи.
Тоест, нали, приемаме, че плочките ще излязат лесно, без да се увреди мазилката отдолу, тоест без да се прецака хидроизолацията. тва са 2 тесни стенички общо 3 на 2 метра, мисля го за постижимо само там да се сменят.
Ако излязат с буци мазилка вече ще се мисли.
От човек е осрано, човек ще го оправи.
Притеснявам се повече да не е самата основа, тоест мазилката виновна, или да няма усукване на сградата .
Но имам да боядисвам врати и там (докато чаках ремонта живея у майка и вече от нерви тук всичките са оправени), има да се чисти, да се монтира кухня, изобщо сега ако я изкъртим тая баня се връщаме в първи клас.
И не, тоз човек не е "най-евтината" оферта, напротив, скъпо работи, това,че не съм дала зор или не съм го изгонила, заради сроковете си е моя вина, някаква криворазбрана лоялност, щото има деца, те боледуват, аз имам покрив над главата , мога да проявя човещина, ама взе та ми писна и това преля просто чашата.
Пак се олях с писането, ще снимам следобед пукнатините и ще покажа.
chapara - майстор
Ти си знаеш. Но всичко това което се е случило до тук и ще се случи, не е редно и нормално. Нито лепене две години на една баня, нито толеранса Ти, нито майстора да ти избира или удобрява плочките( те плочките се съпровождат с декларация за съответствие от производителя). Въобще миш маша е тотален, съчувствам Ти.
Едно само да знаеш. За лошия резултат са виновни само и изцяло плочите. Никой само по визия не може да го каже.
За това гарантира единствено производителя! Търговеца пък трябва да има обратна информация, защото сега само от тази тема ще загуби повече от спечеленото за петдесет бани!
Успех.
Gatta_Negra - напреднал
Ще отговоря с фактите.
С това,че освен,че работя също и уча, в годината имам два прозореца от по 2 месеца, в които мога да бъда на място, да наблюдавам, да избирам, да правя ОТК. през останалото време работа и учене, човек като не му е пред очите не помни.

С кризата, пандемията, всеки втори като кихнеше се стряскахме,че може да е ковид, хора с една настинка днес отвисяваха по болници по 2 седмици...всеки ден заради военния конфликт се сменяха цените... Не съм гонила срокове, защото нищо не беше ясно.

Не Разбрах как минаха почти 2 години.
Не съм била права, явно.

За търговеца... тия плочки са били представени в някакво интериорно издание през 2016та година.
Ако от 2016та висят в склада... късмет имам,че са цели изобщо.
Ами жена съм. Отивам и си харесвам плочки на цвят, който ще ги лепи и поема ангажимента да останат където са сложени е редно да ги одобри, не е ли?

Ще му махна от темата заглавието на търговеца, да не страда.

Въпросът беше как да разбера някак в кого е проблема. Добих идея, благодаря .
Mitashki_MM - специалист
За мен също проблема е в плочките. Няма майстор, който като погледне плочка в шоурум да прозре, че същата ще й се напука глазурата като се налепи на стената (оставям настрана, че няколко пъти съм се хващал за главата от това каква разлика има между мострите в магазина и кашоните дето после ти предават в склада). На майстора можеш да държиш сметка ако плочкити не са налепени като хората - падат, бият на кухо, не са отвесирани, за разминати и неравни фуги и пр. Според мене нещо във фабриката за плочки са оплескали рецептата за глазурата или не са я изпекли по предписания. Защо не отидеш в магазина да им покажеш снимки от телефона и да ги питаш какво предлагат като изход от ситуацията?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон сеп 04, 2023 1:20 pmGatta_Negra написа:
... Добих идея, благодаря .
Кинцуги. Японецът лепи със злато, счупени сантименталности


Изображение
stefanjor - специалист
пон сеп 04, 2023 2:29 pmn_a написа:
Кинцуги. Японецът лепи със злато, счупени сантименталности
Мда, това ще излезе по- евтино от разбиването на банята.
Сори за шегата на чужд гръб, но като чета излиянията колко нерви си потрошила и продължаваш... дева и плочките напукани, да стоят така против уроки... ще си потрошиш здравето с един ремонт... намери малко лед за джина ... :partyman:
Mitashki_MM - специалист
Ми така де - някой хора нарочно плащат премиум цени за такива плочки с напукана глазура:

Изображение
gogo7777 - майстор
нед сеп 03, 2023 2:49 pmGatta_Negra написа:

Ами дневно време в дневната (съсдено помещение) стайният термометър отчиташе 35-38 градуса . Нощно време напоследък взе да става направо студено.......
.......по-добре пусни запитване в раздел "Отопление", тука в "Баня" са други "специалисти".
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Помощ! Пукнатини в глазурата на плочки - италиански фаянс)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: