• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
B0bi - специалист
На мен пък това "дишане" през 10 см бетон ми е не по-малко трудно да го възприема.
chapara - майстор
ср ное 01, 2023 5:07 amB0bi написа:
На мен пък това "дишане" през 10 см бетон ми е не по-малко трудно да го възприема.
Дишала е пръсканата мазилкка!
Hursa - майстор
Не мисля, че латексовата боя може да се смята за някаква сериозна паропреграда. Все пак това е колоидна емулсия с вода - доста пореста и след изсъхване (евентуален недостатък може да е това - че покрива варта, ако е варова мазилка). (Не може да се сравни с латексова ръкавица, дори със слой "блажна" боя, например.) Но действително ли трябва да желаем да са "дишащи" стените на банята. "Дишането" е желано качество за помещенията, макар че е силно надценявано (според мен). Но в случая с баня - не е желателно (според мен) - например за питащия. Едната му стена на банята граничи със стълбище, но другите три стени вероятно са вътрешни за апартамента - дали ще е добре да "издишват" влагата от банята в тях, дори съвсем частично. Още повече - с "дишането" е свързан и преноса на вода (в течна фаза, а не само дифузен пренос на пари), капилярен пренос. Дали би желал отложената вода и пръски по стените да проникнат към другите помещения. Едва ли бихме се съгласили, например - съседа отгоре да остави пода на банята си "дишащ" :).
Хайде помислете върху глагола дишам!

1. Топлоизолация, за решаване на проблема с точката на оросяване.
2. Проветрение. Добавих го заради Боби.
След като сме "забранили" на нещо си да кондензира някъде, с проветрението отвеждаме влажното нещо навън.
Само с проветрение няма да стане, понеже конндензиралата влага остава по стената- няма как да се отвее.
Ал_ - специалист
Друга, макар и сходна, таблица търсех, но и тази може да ви е интересна
ср ное 01, 2023 2:02 pmАл_ написа:
Друга, макар и сходна, таблица търсех, но и тази може да ви е интересна
Със сигурност ще е интересна. Особено за онези, които не са се замисляли за проблема.
Дай я де!
Ал_ - специалист
Не я откривам. Но така или иначе е сходна с тази от линка в предното мнение
Тази е напълно достатъчна.
Някой сеща ли се как се изсушават най бързо стъкла на автомобил? Сух и горещ въздух. Постига се при загрят двигател и включен кондиционер. Първо се изсушава въздуха, после се загрява. Случва се за ок. 10 секунди с предно стъкло, при изправни системи.
Сега да си представим това с "активно проветрение" у дома!
...и да се надяваме, че ще свърши работа, при описаните условия.
Hursa - майстор
Най-бързо - със забърсване. Може би защото стъклата са гладки и "не дишащи". Също, като плочките в банята :)
Може би!!!
Сигурен съм, че има поне 1 водач, който не е посягал да забърше преднийо джам, поради прекомерна влага.
Плочките в банята на мен не ми пречат и нищо не забърсвам. Щерката си има модерна баня с мухъл и си спомня тийн годинките, когато изобщо не ѝ е правило впечатление, как самостоятелно и бързо се справя с влагата бащината баня. Буквално за 15 минути всичко е сухо.
Къде мислиш се е изпарила тази влага? Спомни си мнението на Чапара! Толкова е просто.
Просто и безмухльово.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "плесен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: